SME
Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

V pôrodnici v Šaci sa rodí stále viac detí

V pôrodnici Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, sa v tomto roku narodilo už 436 bábätiek.

V pôrodnici Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, sa v tomto roku narodilo už 436 bábätiek. Je to o 74 viac ako v rovnakom období v minulom roku.

Môže sa zdať, že život sa vďaka koronavírusu spomalil, ale aj v súčasnom období sú v nemocnici kliniky a oddelenia, ktorých lekári a sestry majú plné ruky práce. Pre pôrodnicu a novorodenecké oddelenie to platí doslova. V utorok sa totiž v pôrodnici šačianskej nemocnice na svet vypýtalo až 12 detí. Celkovo sa v pôrodnici v tomto roku narodilo už viac bábätiek ako v tom istom čase v roku predchádzajúcom.

Tešíme sa, že v tomto čase negatívnych správ sa môžeme potešiť novému životu. Ten sa totiž na našom oddelení nezastavil. Máme skôr pocit, že ide na plné obrátky,“ povedala primárka novorodeneckého oddelenia v Šaci, MUDr. Slávka Virágová, PhD.

V súčasnosti v celej nemocnici stále platí prísny zákaz návštev, ani pôrodnica a novorodenecké oddelenie nie sú výnimkou. Otecko môže budúcu mamičku priviezť do pôrodnice a pomôcť jej s vecami až na príjem. Musí ale prejsť vstupnou triážou, teda triedením pacientov na vstupe do nemocnice. Budúcej rodičke, ako aj oteckovi musí vyškolený zamestnanec nemocnice odmerať telesnú teplotu a odobrať cestovateľskú anamnézu. Rovnaký postup sa vyžaduje pri vyzdvihnutí mamičky a novorodeniatka z oddelenia šestonedelia.

Otecko, alebo akákoľvek iná doprevádzajúca osoba pri pôrode je v súčasnosti v šačianskej pôrodnici zakázaná. Rodička prichádza do pôrodnice tak, ako akýkoľvek iný pacient, s ochranným rúškom. Rúško musí mať aj počas celého pôrodu. Rúško chráni mamičku, jej dieťa, ako aj personál pôrodnice a novorodeneckého oddelenia.

Robíme všetko pre to, aby sa u nás mamičky so svojimi bábätkami cítili dobre, avšak aj my sme museli pristúpiť k určitým opatreniam, ktoré nie sú na našom oddelení bežné,“ hovorí primárka oddelenia Slávka Virágová. „Prosíme mamičky, aby si do pôrodnice vzali všetko, čo potrebujú, keďže návštevy sú zakázané. Nie je možné, aby v súčasnej situácii otec dieťaťa priniesol mamičke niečo, čo jej chýba,“ dopĺňa MUDr. Slávka Virágová, PhD. a dodáva, že „rodičky u nás bežne dostávajú napríklad jednorazové plienky zdarma, ale v súčasnej situácii nevieme odhadnúť, ako bude zásobovanie nemocnice fungovať, preto prosíme mamičky, aby si radšej priniesli vlastné zásoby, ktoré si v prípade nepoužitia vezmú domov.“

Každá budúca mamička dostane v poradni zoznam, čo si má do pôrodnice priniesť a o celom priebehu pôrodu ako aj následnej starostlivosti na oddelení šestonedelia je informovaná personálom oddelenia. V prípade, že má mamička doplňujúce otázky, môže sa pýtať v poradni, ale aj prostredníctvom sociálnych sietí nemocnice, kde môže nájsť aj množstvo ďalších aktuálnych informácií k pôrodu či pobytu na oddelení šestonedelia.

Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková

Hovorkyňa skupiny AGEL SK

martina.pavlikova@agel.sk

+421 911 169 377

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Anna Boleynová bola asi najznámejšia zo šiestich žien anglického kráľa Henricha VIII.


18. jún

Odpovedá lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca.


18. jún

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


18. jún