SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Klienti Tatra banky majú zadarmo lekára na telefóne a iné služby

Ekonomické dopady, ktoré prináša situácia spojená s ochorením Covid-19, pocíti takmer každý Slovák.

Vláda, banky, aj celá spoločnosť hľadajú riešenia, ako tieto dopady minimalizovať a pomôcť najmä najviac ohrozeným skupinám. Tatra banka pružne zareagovala na situáciu a hneď v prvé dni vyčlenila prostredníctvom svojej nadácie na boj s koronavírusom 500 000 eur.

Pre svojich klientov prináša Tatra banka ďalší jedinečný benefit. Každý klient, ktorý vlastní platobnú kartu, môžu využiť špeciálne služby lekára na telefóne, online diagnostiku symptómov alebo služby psychológov úplne zadarmo. Službu My Doctor banka priniesla pre držiteľov kreditných kariet ešte minulý rok. V týchto dňoch ju sprístupňuje pre držiteľov všetkých platobných kariet.

Opatrení, ktoré Tatra banka zaviedla, je ešte viac. Medzi najviac zasiahnuté skupiny patria napríklad malí a strední podnikatelia a ich zamestnanci. Banka im preto odpustila hneď niekoľko poplatkov. Jedným z nich je plošné odpustenie administratívnych poplatkov za POS terminál pre podnikateľov. Ak teda máte vo svojej prevádzke terminál od Tatra banky, tento výdavok si môžete vyškrtnúť.

Vzhľadom na situáciu banka dokonca pozastavila niektoré z avizovaných zmien v sadzobníku poplatkov, a tieto poplatky zostanú až do odvolanie nezmenené. Jedná sa napríklad o poplatok za vklad cez bankomat pre podnikateľov. Vklady tržieb teda môžu podnikatelia realizovať zadarmo prostredníctvom bankomatov na vklad a výber aj naďalej.

Pre svojich klientov banka pripravila aj ďalšie zmeny a opatrenia . Väčšinu zmien a požiadaviek môžete aktuálne vyriešiť bez návštevy pobočky, telefonicky alebo online. Operátori na linke DIALOG Live sú klientom k dispozícii nonstop na bezplatnom čísle *1100.

Ak sa vám zmenil deň, kedy dostávate výplatu alebo sociálne dávky, môžete si bez poplatku zmeniť deň splácania hypotekárnych aj spotrebných úverov. V prípade, že úvery aktuálne nedokážete splácať vôbec, Tatra banka v najbližších dňoch spustí riešenie, ktoré vám umožní bezplatne požiadať o odklad splátok jednoducho cez aplikáciu alebo internet banking. Odklad splátok bude v súlade s novým zákonom, ktorý vláda po rokovaniach s bankami predstavila minulý piatok.

Na tlačovej besede slovenskej vlády boli v piatok 3. 4. predstavené tieto opatrenia ohľadom odkladu splátok hypoték, spotrebiteľských úverov, ako aj úverov pre živnostníkov a malé a stredné firmy. Vláda sa má schvaľovaním balíčka opatrení zaoberať už v priebehu tohto týždňa. Účinnosť by mali podľa vlády nadobudnúť čím skôr, pravdepodobne do piatka 10. apríla.

Pre nových klientov predĺžila banka možnosť získať nový účet Tatra Personal na 12 mesiacov bez poplatku za vedenie, ak si ho klienti otvoria online do 30.júna. Program odmeňovania k bežnému účtu je nastavený tak, aby zľavu za účet získali klienti za využívanie digitálnych služieb. Aj pre živnostníkov má banka účet bez poplatku za vedenie na 12 mesiacov a následne stačí zabezpečiť na účte bezhotovostný kredit spolu vo výške aspoň 500 eur, a účet je naďalej bez poplatku.

Všetky aktuálne informácie o opatreniach Tatra banky TU.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu