SME
Piatok, 3. júl, 2020 | Meniny má MiloslavKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Nadácia Orange navýši Fond pomoci o ďalších 100 000 eur

V rámci vývoja situácie a neutíchajúcej potrebe zmierniť celospoločenské dôsledky otvára jeho 2. fázu.

Mimoriadna situácia spôsobená šírením ochorenia COVID-19 pokračuje a naďalej si vyžaduje hľadať riešenia na dôsledky, ktoré vplývajú na fungovanie celej spoločnosti, organizácií i jednotlivcov. Nadácia Orange už v polovici marca reagovala na situáciu zriadením špeciálneho Fondu pomoci a formou otvorenej grantovej výzvy umožnila uchádzať sa o podporu žiadostiam, ktoré prispejú k zabezpečeniu nevyhnutnej materiálnej podpory, personálnych kapacít, ale aj prípadnej adaptácii organizácií a zariadení na túto situáciu s cieľom predchádzať rizikám spojených s útlmom ich činnosti a tak ohrozením ich ďalšieho fungovania.

Z doteraz predložených 135 návrhov podporila už84 žiadostí v celkovej hodnote 74 495 eur a žiadosti stále prichádzajú. Nadácia tak doposiaľ podala pomocnú ruku takmer 180 000 jednotlivcom – klientom zariadení poskytujúcich sociálne služby, seniorom, ľuďom so zdravotným znevýhodnením, ľuďom bez domova, ohrozeným komunitám, osamelým i rodinám v núdzi. Najviac žiadostí dostala z Banskobystrického a Bratislavského kraja, o pomoc žiadali najmä občianske združenia, rozpočtové organizácie a neziskové organizácie so zameraním na poskytovanie sociálnych služieb.

Nadácia otvára 2. fázu Fondu pomoci

Vzhľadom na vývoj situácie sa Nadácia rozhodla pokračovať 2. fázou a Fond navyšuje o ďalších 100 000 eur s cieľom prispieť primárne k zabezpečeniu procesu adaptácie mimovládnych organizácií na aktuálnu mimoriadnu situáciu. Chce podporiť najmä konštruktívne riešenia zamerané na akútnu pomoc a poskytovanie služieb ohrozeným cieľovým skupinám, a zároveň pomôcť koncepčným návrhom na predchádzanie rizík spojených s útlmom činnosti mimovládnych organizácií v tejto mimoriadnej dobe.

O grantovú podporu môžu žiadať mimovládne neziskové organizácie – občianske združenia, neziskové organizácie poskytujúce všeobecne prospešné služby, nadácie či neinvestičné fondy, a to predložením žiadostí zameraných na jednotlivcov a rodiny, ktoré sa ocitli v krízovej situácii, osamelé matky a osamelých otcov s deťmi, ľudí bez domova, ľudí so sociálnym a zdravotným znevýhodnením, seniorov a ďalšie zraniteľné skupiny obyvateľstva dotknuté aktuálnou situáciou.

O podporu je možné požiadať vyplnením stručného online formulára v systémee-grant . Uzávierka prijímania žiadostí v rámci 2. kola bude 21. apríla 2020 o 12:00 hod. Žiadosti opäť posúdi interná hodnotiaca komisia zložená zo zástupcov Nadácie Orange, Centra pre filantropiu n.o. a zástupcov ďalších mimovládnych organizácií.

Naďalej platí, že do otvorenej výzvy sa môže zapojiť aj verejnosť či iní firemní darcovia – či už prostredníctvom2% z daní alebo iným finančným darom.

Nadácia Orange zriadila aj Zamestnanecký fond pomoci, ktorý je určený zamestnancom Orangeu ako ďalší nástroj na podporu zmiernenia neľahkej situácie. Zamestnanci môžu prostredníctvom neho požiadať o podporu určenú na ochranu ľudí, prevenciu voči riziku nákazy, zamedzeniu jej ďalšieho šírenia a eliminácie dôsledkov ohrozujúcich sociálne a ekonomické istoty ľudí. Pre tento fond vyčlenila ďalších 30 000 eur.

Všetky potrebné informácie o fondoch nájdete na stránkeNadácie Orange . Ďalšie opatrenia a formy pomoci Orangeu a Nadácie Orange v súvislosti s aktuálnou situáciou sú k dispozícii na www.orange.sk/spoluazodpovedne .

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Poznáte zaujímavosti Malty? Tieto lákajú turistov najviac

Vďaka príjemnému počasiu je Malta atraktívnou destináciou až do neskorej jesene.

Tlačové správy

Terasa upratovala s Kositom. Čistili Borovicový háj i Pľuvátko

Dobrovoľníkov a zanietencov neodradilo ani blato a lejak.

Tlačové správy

Štart sezóny F1 je za dverami

Štart odloženej sezóny je na spadnutie. Prečítajte si príbeh asi najväčšej osobnosti F1 - Enza Ferrariho.