SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Budovanie imunity začína v kvalitnej výžive

Nielen v čase ohrozenia verejného zdravia je dôležité dbať na to, čo máme na tanieri.

V aktuálnej situácii s rozšírením celosvetovej pandémie hľadáme najrôznejšie spôsoby, ako chrániť seba a svoju rodinu pred koronavírusom, na ktorý zatiaľ nepoznáme liek. Odborníci sa jednoznačne zhodli na tom, že najdôležitejším spôsobom ochrany je prevencia, posilňovanie a budovanie imunity. Tá pramení predovšetkým v kvalitnej výžive s dostatkom vitamínov a minerálov. Dokážeme ich do istej miery doplniť aj vo forme výživových doplnkov, no najideálnejšia je prirodzená forma v podobe konzumácie plnohodnotných potravín. Vzhľadom k tomu, že v tomto ročnom období nemáme prístup k zrelému ovociu na záhradách a trhoch, je najlepšou formou konzumácie práve mrazom sušené ovocie. Jedným z jeho najväčších výrobcov a distribútorov na Slovensku je značka Brix - Grown for flavour .

Metóda lyofilizácie (sušenia mrazom) je unikátnym spôsobom spracovania ovocia. Ovocie je hneď po zbere (najneskôr do 2 hodín) šokovo zmrazené pri - 30 °C, aby si zachovalo všetky nutričné hodnoty čerstvého zrelého ovocia. Následne sa suší pri teplote – 60 °C a postupnom zmenšovaní tlaku až po vákuum. Výsledný produkt je takmer identický s pôvodnou surovinou, zachováva si farbu, chuť, arómu, minerály, vitamíny a veľkosť. Každé ovocie má svoju pridanú hodnotu a obsahuje iné zloženie telu prospešných látok. V kombinácii s kvalitným spánkom, pohybom na čerstvom vzduchu a dodržiavaním pitného režimu tak dokážete zvýšiť svoje šance na udržanie pevného zdravia na maximum.

Nielen v čase ohrozenia verejného zdravia je dôležité dbať na to, čo máme na tanieri. Ak chceme “nasýtiť” aj svoju imunitu, je potrebné vybudovať si príslušné stravovacie návyky, najlepšie v čo najnižšom veku - pretože naozaj nie je jedlo ako jedlo. V ideálnom prípade, ktorý je ale v dnešnej spoločnostiobtiažne dosiahnuť, by sme vôbec nepotrebovali nakupovať výživové doplnky, stačili by nám tie vitamíny a minerály, ktoré prijímame v potrave. Cieľom značky Brix - Grown for flavour je vyrábať potraviny najvyššej kvality neobsahujúce nič iné ako 100 % zdravých ingrediencií a prispievať k zdravému životnému štýlu ľudí. Toto ovocie je plné vitamínov, karoténoidov, omega 3 a 6 - mastných kyselín, antioxidantov, minerálov a vlákniny s nízkym glykemickým indexom. Je tak ideálnym výživovým doplnkom a náhradou za vitamíny vo forme tabletiek dostupných v lekárňach. Obsahuje živiny v prírodnej forme, na rozdiel od tabletkovej syntetickej, z ktorých ľudský organizmus dokáže vstrebať len malé percento. Najlepším príkladom je konzumácia mixu lyofilizovaného ovocia, z ktorého získate až 10 dňovú doporučenú dávku vitamínu C. Vhodnou kombináciou dokážete doplniť aj potrebné množstvo vitamínov A, E, C, B1, B2, B6, kyselinu listovú, ale tiež vápnik, železo, zinok, fosfor, meď, horčík, betakarotén a vlákninu. Vybrať si môžete klasické ovocie rastúce aj v našich končinách, alebo siahnuť po exotike, ktorú by ste si kvôli zložitosti transportu nevychutnali v jej “plnej kráse”.

Toto ovocie má aj výborné kulinárske využitie. Lyofilizované kusy ovocia alebo prach sa dajú použiť do jogurtov, kaší, pudingov, musli, do koláčov, bábovky, ale pripraviť si z neho môžete instantný/pečený čaj, smoothie, limonádu alebo sorbet. Vďaka takmer identickej veľkosti čerstvého ovocia sa dá využiť aj na zdobenie torty. Chrumkavú variantu celých kusov ovocia využijete napríklad na turistike ako pohotovostnú a ľahkú desiatu alebo ako zdravý snack.

Filozofia značky je postavená na fakte, že všetko je vyrábané s láskou ako pre vlastné deti. Preto Brix – Grown for Flavour ponúka najvyššiu kvalitu lyofilizovaného ovocia, ktorú možno dosiahnuť len v oblasti, kde prirodzene rastie v ich pôvodnom prostredí. Kvalitu produktov potvrdili aj odborníci, o čom svedčia ocenenia Danubius Gastro z rokov 2018, 2019 a 2020, Grand Prix Praha z roku 2018 a Great Taste Awards Londýn z roku 2019.Všetky produkty nájdete na www.brixproducts.com .

Načítavam video...

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu