SME
Utorok, 28. jún, 2022 | Meniny má Beáta

Slováci sa spájajú v boji proti koronavírusu

Napriek okolnostiam, mnoho Slovákov sa situáciou inšpirovalo a začali si pomáhať.

Keď viete, že niekoľko dní či týždňov budete tráviť doma bez osobného kontaktu s rodinnými príslušníkmi a priateľmi, máte dve možnosti. Začnete celý svet obviňovať, alebo budete hľadať spôsoby, ako v daných okolnostiach byť užitočným.

Koronakríza nás spojila

Už po niekoľkých dňoch od momentu, keď sa začala diskusia o možných dôsledkoch pandémie a rúško sa stalo najžiadanejším artiklom nielen u nás, ale aj na zahraničných e-shopoch, sa na sociálnych sieťach začali objavovať rôzne video tutoriály pomáhajúce vyrobiť si rúško v pohodlí domova, s minimálnymi nákladmi. Krátko na to sa objavili články o tom, ako ľudia pomáhajú najviac ohrozeným skupinám - seniorom - napríklad s nákupmi. Dnes sa môžete jednoducho zaregistrovať pár klikmi na niekoľkých stránkach, ak chcete byť jedným z týchto dobrých anjelov.

Rodičia sa určite tešia iniciatívam kníhkupectiev, divadielok či rôznych hercov, ktorí začali s online čítaním rozprávok. Mnohí sa snažia zlepšovať súčasný stav pre svoje okolie tak, ako vedia. A vďaka projektu #spolumamenato viete byť súčasťou „rozdávania dobra“ veľmi jednoducho aj vy!

Sme v tom všetci spolu

Čo všetko dokážeme, keď sa spojíme? Otestovať teóriu spájania síl sa rozhodla Slovenská sporiteľňa, ktorá venovala jeden milión eur na boj s koronavírusom. Vo svojej výzve spolumamenato.sk povzbudzuje ľudí k tomu, aby nahrali krátke video o tom, ako prežívajú karanténu, a stali sa súčasťou najväčšieho videoklipu pre Slovensko. Každých 5 sekúnd videa znamená pomoc pri krízovú linku Spolu, ktorá bude podporená sumou 10 €. Zapojte sa a ukážte svojim blízkym, kolegom či susedom, že v tom nie sú sami - teraz je čas ukázať, že len spolu máme na to zvládnuť súčasnú situáciu a naďalej pomáhať!

Načítavam video...

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 6 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 6 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 6 h
SkryťZatvoriť reklamu