SME
Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Slováci sa spájajú v boji proti koronavírusu

Napriek okolnostiam, mnoho Slovákov sa situáciou inšpirovalo a začali si pomáhať.

Keď viete, že niekoľko dní či týždňov budete tráviť doma bez osobného kontaktu s rodinnými príslušníkmi a priateľmi, máte dve možnosti. Začnete celý svet obviňovať, alebo budete hľadať spôsoby, ako v daných okolnostiach byť užitočným.

Koronakríza nás spojila

Už po niekoľkých dňoch od momentu, keď sa začala diskusia o možných dôsledkoch pandémie a rúško sa stalo najžiadanejším artiklom nielen u nás, ale aj na zahraničných e-shopoch, sa na sociálnych sieťach začali objavovať rôzne video tutoriály pomáhajúce vyrobiť si rúško v pohodlí domova, s minimálnymi nákladmi. Krátko na to sa objavili články o tom, ako ľudia pomáhajú najviac ohrozeným skupinám - seniorom - napríklad s nákupmi. Dnes sa môžete jednoducho zaregistrovať pár klikmi na niekoľkých stránkach, ak chcete byť jedným z týchto dobrých anjelov.

Rodičia sa určite tešia iniciatívam kníhkupectiev, divadielok či rôznych hercov, ktorí začali s online čítaním rozprávok. Mnohí sa snažia zlepšovať súčasný stav pre svoje okolie tak, ako vedia. A vďaka projektu #spolumamenato viete byť súčasťou „rozdávania dobra“ veľmi jednoducho aj vy!

Sme v tom všetci spolu

Čo všetko dokážeme, keď sa spojíme? Otestovať teóriu spájania síl sa rozhodla Slovenská sporiteľňa, ktorá venovala jeden milión eur na boj s koronavírusom. Vo svojej výzve spolumamenato.sk povzbudzuje ľudí k tomu, aby nahrali krátke video o tom, ako prežívajú karanténu, a stali sa súčasťou najväčšieho videoklipu pre Slovensko. Každých 5 sekúnd videa znamená pomoc pri krízovú linku Spolu, ktorá bude podporená sumou 10 €. Zapojte sa a ukážte svojim blízkym, kolegom či susedom, že v tom nie sú sami - teraz je čas ukázať, že len spolu máme na to zvládnuť súčasnú situáciu a naďalej pomáhať!

Načítavam video...

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Anna Boleynová bola asi najznámejšia zo šiestich žien anglického kráľa Henricha VIII.


18. jún

Odpovedá lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca.


18. jún

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


18. jún