SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Záleží nám na vás, preto chceme byť vašou oporou

Koronavírus ovplyvnil život každého z nás.

Pravdepodobne nikto zatiaľ nevie odhadnúť, ako dlho sa budeme všetci z následkov pandémie zotavovať. Záleží nám na vás, preto vám chceme v čo najväčšej miere podať pomocnú ruku. Aj keď viacerí už možno opäť otvárate svoje prevádzky alebo sa vraciate do práce, sme si vedomí, že váš život sa bude vracať do normálu ešte dlhý čas.

Vo VÚB banke vieme, že tento návrat do práce alebo podnikania nebude jednoduchý. Napriek otvoreniu môžu mnohé prevádzky zostať prázdne alebo si do nich nájde cestu výrazne menej zákazníkov ako pred pandémiou. Obavy o zdravie totiž môžu byť ešte dlhšiu dobu vysoké. Záleží nám na vás, preto vám ponúkame niekoľko možností, ktoré vám môžu pomôcť.

Odklad splátok

Ak potrebujete, môžete požiadať o odklad splátok všetkých vašich úverov až na dobu 9 mesiacov. Túto zákonnú možnosť majú aj fyzické osoby, ktoré sa v súvislosti s koronavírusom dostali do finančnej tiesne. O odklad môžete požiadať kedykoľvek. Najnovšie tak môžete urobiť aj priamo v Internet bankingu , kde v detaile vášho úveru nájdete preklik na predvyplnenú žiadosť. Takto je to dokonca ešte rýchlejšie a jednoduchšie ako prostredníctvom formulára na našom webe. Podrobné informácie nájdete aj na www.spolusiporadime.sk .

Je však dôležité myslieť na to, že využiť možnosť odkladu splátok by ste mali len v prípade, ak je to naozaj nutné. Aj počas odkladu sa vám úver bude úročiť. Po vypršaní lehoty odkladu vám banka tieto úroky rozvrhne do ďalších splátok úveru. Poistenie úveru však budete musieť splácať aj naďalej, možnosť odkladu splátok sa ho netýka. Preto je vhodné zvážiť aj ďalšie možnosti.

Ak máte úver poistený, splátky si odkladať nemusíte

Pokiaľ máte vašu pôžičku alebo hypotéku poistenú na ochranu pred nepredvídanými životnými situáciami, akými sú strata zamestnania, pracovná neschopnosť alebo ošetrovanie člena rodiny (OČR), tak odklad splátok riešiť nepotrebujete. Stačí nahlásiť poistnú udalosť a požiadať o preplácanie splátok. Pre zjednodušenie celého procesu je to možné aj mailom a telefonicky. VÚB banka spolupracuje spolupracuje na poistení úverov s poisťovňou BNP Paribas Cardif Poisťovňa.

V prípade, že vám vznikol nárok na čerpanie OČR z dôvodu uzatvorenia škôlok a škôl, tak po splnení podmienok vám vzniká nárok na poistné plnenie. Samozrejme, ak máte toto poistenie dojednané vo svojej zmluve.

VÚB pomáha aj prístrojmi

Záleží nám na tom, aby sme sa s pandémiou koronavírusu popasovali čo najskôr. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sme pre Univerzitnú nemocnicu v Bratislave zakúpili zatiaľ štyri respirátory a pomohli k nákupu deviatich dezinfektorov, ktoré uľahčujú lekárom boji s nákazou.

Vzduchové dezinfektory výrazne pomáhajú zdravotníckemu personálu. Na prečistenie priestorov s vysokým rizikom infekcie im stačí necelá polhodina, navyše pracujú na princípe technológie, ktorá dokáže zneškodniť vírus až na úrovni jeho DNA.

Sme radi, že iniciatíva #KtoPomozeSlovensku aj vďaka televíznemu reklamnému priestoru, ktorý sme jej venovali, vyzbierala už viac ako 1 200 000 eur, z ktorých zakúpila potrebný zdravotnícky materiál.

Lekárske izby pre hrdinov v červenej zóne

K lekárom a zdravotným sestrám sa momentálne upiera zrak celého sveta. Akoby sme si až teraz naplno uvedomovali ich dôležitosť v spoločnosti. Sú v neustálom nasadení a v prvej línii boja s novým koronavírusom. Uvedomujeme si, že podmienky v našich nemocniciach nie sú ideálne. Práve preto sme sa rozhodli pomôcť im vytvoriť miesta na oddych, kde môžu zregenerovať a doplniť sily na ďalší boj. A to priamo v nemocnici, keďže mnohí z nich trávia na pracovisku dlhé hodiny. VÚB banka iniciovala vznik a zariadenie zatiaľ troch lekárskych izieb v tzv. červenej zóne Univerzitnej nemocnice v Bratislave. Okrem možností na relax a oddych sú izby vybavené tak, aby v nich mohli lekári vykonávať aj administratívne úkony.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu