SME
Sobota, 20. august, 2022 | Meniny má Anabela

Profil Invest - snaživá firma z Vranova nad Topľou

Firma Profil Invest z Vranova nad Topľou sa po rokoch zbierania skúseností na trhu stala úspešnou spoločnosťou.

Firma Profil Invest z Vranova nad Topľou sa po rokoch zbierania skúseností na trhu stala úspešnou spoločnosťou, ktorá poskytuje kompletný sortiment rekultivácie a skrášlenia rodinných domov, bytov, administratívnych budov, priemyselných objektov a ich okolia.

Ako sme začínali?

Naša história sa začala po roku 2000. Začínali sme nadšení, odhodlaní, pripravení, no aj tak so zatajeným dychom. Veľký potenciál sme videli v plastových oknách a tieniacej technike, po ktorej bol v tej dobe veľký dopyt, no taktiež veľká konkurencia. Začala sa usilovná práca. Dbali sme hlavne na kvalitu výrobkov a priateľskú komunikáciu so zákazníkmi, výsledkom čoho boli stúpajúce predaje a nutnosť presťahovať sa z malej kancelárie s minimálnym skladovacím a výrobným priestorom do veľkého areálu s rozlohou 15 000 m2 . S cieľom byť bližšie k našim zákazníkom sme prekonali strach, požiadali o úver a postupne rozšírili naše pobočky v Trebišove, Michalovciach, Humennom a Prešove. Ako sa firma zväčšovala, zvyšoval sa aj počet zamestnancov. Profil Invest bol už v dodávkach a montážach plastových okien vďaka množstvu spokojných zákazníkov známym pojmom. Porovnávať sme sa mohli už aj s tými najväčšími konkurentmi. Viac o našich oknách a dverách sa môžete dozvedieť tu: https://www.profilinvest.sk/sluzby/plastove-okna-a-dvere/

V roku 2005 sme sa stali generálnym distribútorom najväčšieho Slovenského výrobcu tieniacej techniky s pôsobnosťou na celom Slovensku s vyše 500 pravidelnými odberateľmi. Rok 2008 bol pre nás v predaji prelomovým. Našich 12 montážnych skupín dokázalo namontovať 15 000 okien. Pre lepšiu predstavu – denne sme boli schopní vymeniť okná v 12 trojizbových bytoch. Počet zamestnancov našej firmy bol v tom čase asi 70. S predajom sme boli spokojní, ale keďže sme stále využívali len 30% celkovej plochy výrobného areálu, vedeli sme, že to ešte nie je koniec.

Ako sa z okenárskej firmy stal najväčší výrobca betónových plotov na Slovensku?

Po exponenciálnom náraste tržby prišiel koncom roka 2008 šok. Kvôli finančnej kríze sa život v našej firme spomalil a príjmy spadli až o 50%. Pokles v predaji a viac voľného času sme využili na hľadanie produktu, ktorým by sme svoju ponuku rozšírili. Vedeli sme, že potrebujeme univerzálny produkt vhodný ako pre rodinný dom, tak pre rôzne areály či verejný sektor. Z toho vznikla jednoduchá, avšak pre nás prelomová myšlienka vyrábať betónové ploty. V praxi sme ale zistili, že ich výroba nebude až taká jednoduchá, ako sa nám na začiatku zdalo. Pri hľadaní správnej receptúry kvalitného betónu s vyváženým pomerom použitého materiálu sme minuli viac než 1 milión vtedajších korún. Tisícky vyrobených komponentov, ktoré sme na trh ešte nemohli pustiť, putovali rovno do drvičky. Po tomto obrovskom neúspechu sme vyhľadali pomoc od špičkového slovenského technológa v oblasti betónu, ktorý nám s finálnou receptúrou veľmi pomohol. Požadovanú kvalitu sme dosiahli spracovaním čistých dunajských štrkov a pravého portlanského cementu vibroliatou technológiou, ktorú ocenili viaceré certifikáty kvality. Po vyvinutí finálneho sofistikovaného jednostranného plotu s čistým šedým dizajnom sme začali predaj. Najprv len okolo rodinných domov, neskôr po sa naše zákazky rozšírili aj o školy, cintoríny a ďalšie veľké areály. Z jednostranných plotov sa postupne stali aj obojstranné a zákazníci dostali možnosť vybrať si okrem šedej aj elegantnejšie prevedenie v podobe pieskovca či antracitu. Pri tom sme sa však nezastavili a portfólio našich plotov sme naďalej rozširovali, čím sme si vyslúžili titul„najväčší výrobca betónových plotov s najširším sortimentom na Slovensku“. Celú ponuku nájdu záujemcovia na odkaze: https://www.profilinvest.sk/sluzby/betonove-ploty/ .

Kľúč k úspechu? KOMPLEXNOSŤ!

Popularita a povedomie našej firmy v priebehu rokov stabilne rástli vďaka dôslednému marketingu a úsiliu našich zamestnancov, ktorí kládli dôraz na starostlivosť o zákazníka a jeho spokojnosť. Základom našej ponuky sa stala komplexnosť. Rovnako ako pri oknách sme použili zabehnutý systém, ktorý sa stará o pohodlie klientov, počnúc od predaja skrz obchodných zástupcov pre jednotlivé regióny, ktorí so zákazníkmi preberú ich predstavy v pohodlí ich domova.Nezáleží, či ste z Medzilaboriec alebo z Liptovského Mikuláša, bezplatné a nezáväzné zameranie a poradenstvo máte u nás vždy zdarma. Po spracovaní objednávky začíname tovar vyrábať a po vyrobení je tovar dopravený našimi kamiónmi s hydraulickými rukami a vyložený priamo na mieste. O zvyšok sa starajú montážne skupiny, ktoré od zákazníka potrebujú iba elektrické pripojenie a prívod vody, tzv. „montáž na kľúč“.

O ďalšom rozšírení ponuky sme už dlho rozmýšľať nemuseli. Myšlienka predaja brán, pletív, prišla sama – od našich zákazníkov. Tí sa dožadovali odporúčania kvalitných doplnkových produktov k našim plotom. Keďže sa riadime spomínanou komplexnosťou, rozhodli sme sa, že im ponúkneme celý balík služieb a brány ani pletivá už nemusia zháňať inde. Všetko jednoducho zariadime. Postupom času sme videli v bránach rovnako veľký potenciách ako v plotoch a preto máme aj v tomto odvetví našej firmy samostatného obchodného zástupcu, ktorý sa venuje iba bránam a dôkladne sa tak stará o každého zákazníka. V portfóliu máme posuvné brány, krídlové brány ale aj plotové výplne. Elektrické pohony k bránam sú samozrejmosťou. Celá ponuka brán je k dispozícii na tomto odkaze: https://www.profilinvest.sk/sluzby/brany-plotove-vyplne/

Isté však je, že rozširovanie našej činnosti ešte zďaleka nie je uzatvorené. Našou najväčšou výzvou je vytvárať stále aktuálnu ponuku našich produktov tak, aby vyhovovala potrebám rôznych ľudí. Našou zásadou je oboznámiť sa s touto rôznorodosťou požiadaviek priamo na mieste, u našich zákazníkov, tak ako sme to robili doteraz.

https://www.profilinvest.sk/

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pripravené sú hodnotné ceny, tombola aj bohatý sprievodný program.


INZERCIA 12 h

50 percent áut, ktoré boli registrované pred embargom, je stále funkčných.


INZERCIA 19. aug

Hyundai chce spojiť ľudí v záujme trvalej udržateľnosti.


INZERCIA 19. aug
SkryťZatvoriť reklamu