SME
Utorok, 28. jún, 2022 | Meniny má Beáta

Sunar s ešte lepšou receptúrou a v novom šate

V novom Sunare už palmový olej nenájdete. Je ekologickejší a zložením ešte bližšie k materskému mlieku.

Dojčenská mliečna výživa Sunar teraz prichádza na slovenský trh s vylepšenou receptúrou a novými obalmi. Hlavnou zmenou v receptúre je odstránenie palmového oleja a navýšenie mliečneho tuku, čím sa ešte viac priblížila k materskému mlieku. Nový obal budete určite vedieť odlíšiť od toho starého. Logo Sunar i jeho farby sa zmenili len mierne, avšak grafika obalu prešla výraznou zmenou.

Sunar, ako jeden z mála výrobkov dojčenskej výživy, odjakživa podľa vzoru materského mlieka obsahoval mliečny tuk. To mu dáva jedinečné a charakteristické chuťové vlastnosti – lahodnú mliečnu chuť, ktorú ocenili, a i naďalej oceňujú, už generácie bábätiek a ich rodičov. Táto super ingrediencia je v novej receptúre nielen zachovaná, ale pri niektorých dojčenských mliekach je obsah mliečneho tuku dokonca ešte navýšený*. Vďaka tomu bolo možné vyhovieť požiadavkám spotrebiteľov a odstrániť zo všetkých receptúr mliek pre zdravé deti palmový olej. „Veríme, že práve táto zmena bude súčasnými i novými spotrebiteľmi veľmi ocenená“, konštatuje Petra Bolfíková, Senior Category Manager značky Sunar.

„Tak ako v iných odboroch, tak i v oblasti dojčenskej a detskej výživy sa vývoj nezastavil, a aj my sa snažíme držať krok s novými výživovými odporúčaniami a súčasne spĺňať meniace sa požiadavky legislatívy. Pri vývoji sú pre nás nemenej dôležité požiadavky našich spotrebiteľov. Vylepšujeme nielen receptúru, ktorá je po novom bez palmového oleja a s vyšším obsahom mliečneho tuku, ale i dizajn obalov, kde si Sunar aj naďalej zachováva ľahko identifikovateľné prvky, najmä typické logo a oranžovú farbu,“ hovorí Petra Bolfíková.

Aký je význam mliečneho tuku v mliečnej výžive?

Podobne ako v materskom mlieku, obsahuje mliečny tuk lipoproteínovú membránu (MFGM). Je zaujímavá tým, že obsahuje viac ako 190 bioaktívnych látok, čo isto ocení spokojné bruško každého bábätka, ktoré dostáva mliečnu výživu Sunar. Mliečny tuk je aj bohatým zdrojom energie. Poskytuje viac ako 50 % denného energetického príjmu dieťatka a prispieva taktiež k lepšej vstrebateľnosti vitamínov rozpustných v tukoch A, D, E a K.

Za kvalitným produktom je kvalitná surovina

Hlavnou surovinou pre výrobu vysoko kvalitnej dojčenskej výživy Sunar je čerstvé kravské mlieko a smotana zo Švédska. Mlieko je získavané od kráv, ktoré sa pasú na zelených pastvinách v panenskej prírode, ktorá patrí do 2 biosfér UNESCO. Čerstvé kravské mlieko je ihneď spracovávané v novom modernom výrobnom závode, ktorý spĺňa najvyššie požiadavky kvality. Dlhodobá vzájomná spolupráca a každodenný úzky pracovný kontakt farmárov s výrobcom, ktorý pre výrobu používa kvalitné čerstvé mlieko s mliečnym tukom zaručuje nielen vysokú kvalitu, ale tiež lahodnú chuť novej receptúry Sunar s mliečnym tukom bez palmového oleja.

V rámci inovácie bola s ohľadom na šetrný prístup k prírode snaha zachovať i maximálnu recyklovateľnosť obalov, preto je Sunar aj naďalej k dispozícii v ľahko recyklovateľnom papierovom obale, v ktorom sú umiestnené 2 vrecká pre maximálne zachovanie čerstvosti mliečneho prášku.

Dojčenské mlieko Sunar má tak v Čechách ako aj na Slovensku dlhoročnú históriu a tradíciu. Nová receptúra Sunar vychádza z viac ako 80 ročných skúseností s vývojom a výrobou dojčenského mlieka. Bola vyvinutá spolu s expertmi na výživu z výskumného centra Hero Institute for Infant Nutrition (HIIN), ktorí úzko spolupracujú s poprednými zahraničnými vedeckými odborníkmi na výživu.

*Sunar Premium 2

Informácie sa nevzťahujú na počiatočnú mliečnu dojčenskú výživu.

Dojčenie je pre dojčatá najlepší spôsob výživy. Odporúča sa výhradné dojčenie aspoň do ukončeného 4. - 6. mesiaca s následným zavedením komplementárnej výživy s tým, že by sa malo aj naďalej pokračovať s dojčením. Dojčenská výživa by mala byť podávaná len na základe odporúčania lekára. Spôsob prípravy, dávkovanie a ďalšie informácie nájdete na www.sunar.sk .

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 1 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 1 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 1 h
SkryťZatvoriť reklamu