SME
Utorok, 28. jún, 2022 | Meniny má Beáta

Ako posilniť imunitu?

7 krokov pre prevenciu a posilnenie imunity

Pozrime sa spoločne s Dušanom Plichtom, zakladateľom Powerlogy, na konkrétne kroky ako môžeme zmeniť prístup k svojmu telu ihneď, posilniť imunitu a výrazne tak zabezpečiť prevenciu dlhodobo voči rôznym chorobám.

7 krokov pre prevenciu a posilnenie imunity:

1. Vyčistite si stravu od spracovaných potravín, cukru a sladkostí.

Zlé baktérie žijú z „bordelu“, ktorý prijímame a to priamo ovplyvňuje imunitu. Je dokázané, že ak si pri pocite prichádzajúcej chrípky dáte čiastočnú hladovku, tak si výrazne pomôžete.

2. Zabezpečte svojmu telu vitamín D3/K2 ako silný faktor optimalizácie mikrobiómu a imunity.

Vedci sa jasne zhodujú, že vitamín D3 je kľúčovým faktorom pre našu imunitu. V optimálnej kombinácii s K2 a lipozomálnej forme, získate pre vašu imunitu naozajstnú výživu.

3. Dopĺňajte extra vitamín C z lokálnej stravy.

Vysoké nárazovejšie dávky vitamínu C jasne fungujú a intravenózne Céčko dokonca pomáha aj ako podporná liečba proti rakovine. Kyslá kapusta, zemiaky v šupke, jablká, brokolica, zelená listová zelenina sú správnou voľbou.

4. Spoznajte vlastnosti Glutatiónu.

Glutatión si môžete predstaviť ako matku antioxidantov. Je to molekula neustále produkovaná našim telom a skladá sa z troch aminokyselín – cysteín, glycín a glutamín. Výhodou glutatiónu je, že obsahuje síru. Tá v tele zachytáva všetky škodlivé látky, ako napríklad voľné radikály, toxíny, ortuť či iné ťažké kovy a potom ich vyplavuje von z tela.

5. Spite a regenerujte.

Ak ste nevyspatí a vystresovaní, zvyšujete si pravdepodobnosť oslabenia imunity na značnej úrovni. Doprajte si kvalitný spánok, masáž, wellness. Cieľom je návrat k rovnováhe nervového systému a eliminácia chronického stresu.

6. Eliminujte potraviny, na ktoré ste citliví.

Nemusíte mať alergiu, ale vybraná látka môže spúšťať reakcie imunity a falošne ju stimuluje. Najčastejšie problémy majú ľudia s histamínom, lepkom, aglutinínom, lektínmi, či mliečnou bielkovinou kazeínom, alebo mliečnym cukrom laktózou. Určite pomôžete tráveniu a imunite, keď eliminujete najmä spracované mliečne kravské výrobky, bežné komerčné pečivo, cereálie a cestoviny.

7. Symbiotiká ako výživa pre váš silný mikrobióm.

Nezabúdajte na mikrobióm, ktorý ovplyvňuje nielen imunitu! A nielen tú, ale aj našu biochémiu v mozgu, trávenie, myslenie, či dokonca schopnosť páliť tuky ako zdroj energie. Cieľom je optimalizácia prebiotík a probiotík, tzv. symbiotík, ktoré sú živnou pôdou a prostredím pre ríšu dobrých baktérií.

Tip na posilnenie imunity:

Powerlogy Kurkuma Latte pre posilnenie mikrobiómu a redukciu zápalov
· 200 ml kokosového mlieka
· 1 PL – mandľového masla
· 1 ČL Turmeric korenia
· 1 PL MCT oleja
Kurkuma je naozaj všeliek a vytŕča z radu byliniek. Môže sa popýšiť svojimi pestrými účinkami na naše zdravie, s ich širokým záberom. Aj preto ju vedci často radia k adaptogénom, čo sú prírodné rastliny, ktoré pomáhajú vyrovnávať našu hormonálnu sústavu. Asi nie nadarmo, ju v Indii nazývajú prírodné antibiotikum.

Tip na čiastočné hladovanie a tvorbu ketónov:

Power Coffee

· ½ PL čerstvo a jemne mletej Powerlogy Organic Coffee
· 1 PL Powerlogy BIO Ghee alebo pravého kravského masla
· 1 PL MCT oleja
· 1 ČL škorice alebo pravého kakaa

Power Coffee – káva s maslom a MCT olejom vám môže prinesť mnoho metabolického úžitku. Najdôležitejšou výhodou je to, že vďaka Power Coffee s MCT olejom a maslom dokážete využiť čiastočné hladovanie a prispieť tak k tréningu svojho metabolizmu. V jednoduchosti to znamená, že telo učíte lepšie spaľovať tuky.

Ak chcete otestovať produkty Powerlogy s kódom petit10 máte -10 % na nákup, stačí ak kupón použijete pri platbe v nákupnom košíku.
Kupón je platný do 10.6.2020 na jeden nákup a neplatí na výhodné balenia.
Nakupovať môžete na www.powerlogy.com.

Dušan Plichta

Podnikateľ, inovátor, biohacker a dobrodruh. Tak sa dá charakterizovať Dušan Plichta, ktorý svoju vášeň pre chutné jedlo a vylepšovanie životosprávy premenil do značky Powerlogy.
Ide o koncept funkčných potravín čistej chuti, ktoré dodávajú kvalitnú energiu pre telo aj mozog. Vďaka inovatívnemu prístupu zlepšuje stravovacie návyky mnohým domácnostiam na Slovensku i v Českej republike.
Viac sa o Dušanovi dočítate na www.dusanplichta.com.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 6 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 6 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 6 h
SkryťZatvoriť reklamu