SME
Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Ako posilniť imunitu?

7 krokov pre prevenciu a posilnenie imunity

Pozrime sa spoločne s Dušanom Plichtom, zakladateľom Powerlogy, na konkrétne kroky ako môžeme zmeniť prístup k svojmu telu ihneď, posilniť imunitu a výrazne tak zabezpečiť prevenciu dlhodobo voči rôznym chorobám.

7 krokov pre prevenciu a posilnenie imunity:

1. Vyčistite si stravu od spracovaných potravín, cukru a sladkostí.

Zlé baktérie žijú z „bordelu“, ktorý prijímame a to priamo ovplyvňuje imunitu. Je dokázané, že ak si pri pocite prichádzajúcej chrípky dáte čiastočnú hladovku, tak si výrazne pomôžete.

2. Zabezpečte svojmu telu vitamín D3/K2 ako silný faktor optimalizácie mikrobiómu a imunity.

Vedci sa jasne zhodujú, že vitamín D3 je kľúčovým faktorom pre našu imunitu. V optimálnej kombinácii s K2 a lipozomálnej forme, získate pre vašu imunitu naozajstnú výživu.

3. Dopĺňajte extra vitamín C z lokálnej stravy.

Vysoké nárazovejšie dávky vitamínu C jasne fungujú a intravenózne Céčko dokonca pomáha aj ako podporná liečba proti rakovine. Kyslá kapusta, zemiaky v šupke, jablká, brokolica, zelená listová zelenina sú správnou voľbou.

4. Spoznajte vlastnosti Glutatiónu.

Glutatión si môžete predstaviť ako matku antioxidantov. Je to molekula neustále produkovaná našim telom a skladá sa z troch aminokyselín – cysteín, glycín a glutamín. Výhodou glutatiónu je, že obsahuje síru. Tá v tele zachytáva všetky škodlivé látky, ako napríklad voľné radikály, toxíny, ortuť či iné ťažké kovy a potom ich vyplavuje von z tela.

5. Spite a regenerujte.

Ak ste nevyspatí a vystresovaní, zvyšujete si pravdepodobnosť oslabenia imunity na značnej úrovni. Doprajte si kvalitný spánok, masáž, wellness. Cieľom je návrat k rovnováhe nervového systému a eliminácia chronického stresu.

6. Eliminujte potraviny, na ktoré ste citliví.

Nemusíte mať alergiu, ale vybraná látka môže spúšťať reakcie imunity a falošne ju stimuluje. Najčastejšie problémy majú ľudia s histamínom, lepkom, aglutinínom, lektínmi, či mliečnou bielkovinou kazeínom, alebo mliečnym cukrom laktózou. Určite pomôžete tráveniu a imunite, keď eliminujete najmä spracované mliečne kravské výrobky, bežné komerčné pečivo, cereálie a cestoviny.

7. Symbiotiká ako výživa pre váš silný mikrobióm.

Nezabúdajte na mikrobióm, ktorý ovplyvňuje nielen imunitu! A nielen tú, ale aj našu biochémiu v mozgu, trávenie, myslenie, či dokonca schopnosť páliť tuky ako zdroj energie. Cieľom je optimalizácia prebiotík a probiotík, tzv. symbiotík, ktoré sú živnou pôdou a prostredím pre ríšu dobrých baktérií.

Tip na posilnenie imunity:

Powerlogy Kurkuma Latte pre posilnenie mikrobiómu a redukciu zápalov
· 200 ml kokosového mlieka
· 1 PL – mandľového masla
· 1 ČL Turmeric korenia
· 1 PL MCT oleja
Kurkuma je naozaj všeliek a vytŕča z radu byliniek. Môže sa popýšiť svojimi pestrými účinkami na naše zdravie, s ich širokým záberom. Aj preto ju vedci často radia k adaptogénom, čo sú prírodné rastliny, ktoré pomáhajú vyrovnávať našu hormonálnu sústavu. Asi nie nadarmo, ju v Indii nazývajú prírodné antibiotikum.

Tip na čiastočné hladovanie a tvorbu ketónov:

Power Coffee

· ½ PL čerstvo a jemne mletej Powerlogy Organic Coffee
· 1 PL Powerlogy BIO Ghee alebo pravého kravského masla
· 1 PL MCT oleja
· 1 ČL škorice alebo pravého kakaa

Power Coffee – káva s maslom a MCT olejom vám môže prinesť mnoho metabolického úžitku. Najdôležitejšou výhodou je to, že vďaka Power Coffee s MCT olejom a maslom dokážete využiť čiastočné hladovanie a prispieť tak k tréningu svojho metabolizmu. V jednoduchosti to znamená, že telo učíte lepšie spaľovať tuky.

Ak chcete otestovať produkty Powerlogy s kódom petit10 máte -10 % na nákup, stačí ak kupón použijete pri platbe v nákupnom košíku.
Kupón je platný do 10.6.2020 na jeden nákup a neplatí na výhodné balenia.
Nakupovať môžete na www.powerlogy.com.

Dušan Plichta

Podnikateľ, inovátor, biohacker a dobrodruh. Tak sa dá charakterizovať Dušan Plichta, ktorý svoju vášeň pre chutné jedlo a vylepšovanie životosprávy premenil do značky Powerlogy.
Ide o koncept funkčných potravín čistej chuti, ktoré dodávajú kvalitnú energiu pre telo aj mozog. Vďaka inovatívnemu prístupu zlepšuje stravovacie návyky mnohým domácnostiam na Slovensku i v Českej republike.
Viac sa o Dušanovi dočítate na www.dusanplichta.com.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Anna Boleynová bola asi najznámejšia zo šiestich žien anglického kráľa Henricha VIII.


18. jún

Odpovedá lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca.


18. jún

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


18. jún