SME
Nedeľa, 19. september, 2021 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Ako vyberať AKU techniku?

Rozdiel je v napätí: porovnanie 36V a 56V technológie

Ak ste si v posledných rokoch vyskúšali elektrickú kosačku alebo vyžínač, pravdepodobne ste došli k záveru, že sa viac podobajú na nebezpečnú plastovú hračku pre deti, a nedajú sa ani porovnať s výkonom benzínových zariadení. Tento markantný rozdiel vo výkone bol spôsobený úspornými motormi s výkonom okolo 600W, ktoré tieto elektrické zariadenia prvej generácie používali. No väčšina dnešných moderných akumulátorových zariadení má podobný problém, a aj s výkonnejšími motormi okolo 1000W sa skôr hodia na ľahšiu prácu a ďaleko zaostávajú za výkonom bežnej benzínovej kosačky okolo 2kW.

Fyzika nepustí. Výkon je násobkom napätia (V) a prúdu (A) , a keďže väčšina dnešných akumulátorových zariadení pracuje s nízkym napätím 18-36V, napriek vysokému prúdu nedokážu podať dostatočne vysoký výkon. Preto sme investovali roky do výskumu a priniesli sme na trh inovatívnu 56V technológiu , ktorá si v kombinácii s modernými akumulátormi bez problémov poradí s napájaním zariadení až do výkonu 3600W, čím tieto stroje ľahko prekonávajú výkon benzínových zariadení, no stále si zachovávajú nízku hmotnosť a kompaktnosť. Jednoducho povedané, pri 3600W sa už bavíme o výkone, ktorý je porovnateľný alebo prevyšujúci výkon spaľovacieho motora.

Pokiaľ teda hľadáte čistejšiu náhradu Vášho benzínového zariadenia, nenájdete lepšiu voľbu, ako 56V EGO POWER+ technológia . Zďaleka prekonáva výkonom väčšinu akumulátorovej záhradnej techniky na trhu; napríklad v porovnaní s najpoužívanejším napätím 36V podáva až o 40% vyšší výkon. Moderné batérie s tromi paralelne zapojenými sériami batériových článkov dokážu síce dodať vysoký prúd až okolo 60 (A), no o 40% vyššie pracovné napätie umožňuje dosiahnuť o 40% vyšší výkon. Ani matematika nepustí.

Ponuka štyroch typov prenosných batérií s kapacitami 2,5Ah , 5 Ah, 7Ah alebo 10Ah optimálne pokrýva energetické požiadavky strojov na všetky druhy činností od upratovania lístia fukárom až po náročné kosenie trávy.

A čo 80V?

Nebolo by však lepšie použiť ešte vyššie napätie, napr. 80V? Jednoduchá odpoveď je: Nie. Naším cieľom bolo vyvinúť záhradnú techniku, ktorá je nie len výkonná, ale takisto ľahko prenosná. Nikto nebude chcieť používať pílu či plotostrih, z ktorého ho po desiatich minútach začnú bolieť ruky. Záhradná technika s napätím vyšším, ako 60V, so sebou prináša komplikáciu v podobe ťažkých a nemotorných batérií, ktoré sa nehodia do prenosných zariadení. Pre dosiahnutie dostatočne vysokého prúdu pri napätí 80V je potrebné zapojiť veľké množstvo batériových článkov do dvoch alebo troch sérií za sebou, a výsledkom je síce vysoký teoretický výkon, avšak jeho použitie v záhradnej technike je veľmi nepraktické.

A nielen napätie, ale aj jedinečný dizajn batérie zvyšuje efektívny výkon a výdrž pri strojoch EGO POWER+.

Oblúková konštrukcia batérie EGO Power + 56V Arc zaručuje maximálnu chladenie. Je oveľa jednoduchšia, čistejšia, tichšia a s nižšími vibráciami, takže použitie je oveľa pohodlnejšie a komfortnejšie. Impozantný pracovná doba a rýchle nabitie zabezpečujú maximálny komfort.

Prečo oblúkový dizajn batérie?

Na rozdiel od obvyklého tvaru batérie vo forme "hranola", kde sú jednotlivé elektrické články radené jeden vedľa druhého a v radoch nad sebou, ako tehly, uzavreté do puzdra, poskytuje EGO oblúkové dômyselnejšie rozloženie umožňujúce prístup chladiaceho vzduchu ku každému jednotlivému článku, tým pádom väčšiu ochladzovaciu plochu. Nedochádza tak k prehrievaniu batérie ako počas prevádzky, tak ani pri nabíjaní a tým pádom k znižovaniu výkonu, kapacity a životnosti batérie.

INTELIGENTNÝ VÝKON

Ani dávkovanie výkonu batérie u nás nie je mimo kontroly. Lítiová batéria EGO Power + 56V Arc je nepretržite monitorovaná a riadená softvérom a mikroprocesory v riadiacej jednotke vnútri batérie a ďalej potom prepracovaným systémom odberu každého stroja. Inteligentná riadiaca elektronika konštantne monitoruje a optimalizuje každý článok samostatne, takže je vždy dosiahnutý maximálny výkon a pracovnej doby.

EXTERNÉ UMIESTNENIE BATÉRIE NA STROJI

Na rozdiel od iných výrobcov, naše batérie sú inštalované z vonkajšej strany našich strojov a nie sú uzavreté vo vnútri stroja. Vďaka tomu že je zachovaný neobmedzený prístup vzduchu, zostávajú dostatočne ochladené a podávajú dlhodobý a konštantný výkon. Z bezpečnostných dôvodov je elektronika batérie chránená proti prachu a vlhkosti živicovým obalom a jednotlivé články sú uložené v robustnom ráme, ktorý absorbuje prípadné nárazy a vibrácie.

Preto naše zariadenia používajú 56V technológiu, ktorá prináša ideálnu kombináciu medzi výkonom, prenosnosťou, a nízkou hmotnosťou. Vyskúšajte si našu inovatívnu záhradnú techniku, a už nikdy sa nebudete chcieť vrátiť k benzínovým zariadeniam. Prečo by ste mali strpieť všetky ich nevýhody, ako hluk, výfukové plyny, a náročná údržba, keď môžete používať zariadenia, ktoré Vám dodajú výkon prekonávajúci benzín, ktorý je navyše dostupný jednoduchým stlačením tlačidla? Za vyskúšanie to stojí.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Slovensko sa od polovice septembra zaradilo medzi krajiny, ktoré môžu poskytnúť ľuďom so zdravotným znevýhodnením plnohodnotnú...


18. sep

Pokusy, diskusie aj 10 fascinujúcich nových objavov, ktoré môžu zachrániť život.


18. sep
Moderná vila z betónu

Máme pre vás tip na stavebný materiál, s ktorým to ľahko dosiahnete.


17. sep
Skryť Zatvoriť reklamu