SME
Utorok, 28. jún, 2022 | Meniny má Beáta

Efektívny home office? V hlavnej úlohe dostupnosť aj bezpečnosť

Home office získal iný rozmer. Poradíme, čo zabezpečiť, aby splnil, čo má.

V posledných týždňoch sme sa stali súčasťou najrozsiahlejšieho experimentu vôbec, a to vo forme masového home officu. Všeobecne môžeme povedať, že táto skúška priniesla firmám nielen nové výzvy a skúsenosti, ale aj cenné poznatky a množstvo príležitostí, ktoré je potrebné len správne uchopiť.

Či už ide o prácu na diaľku z dôvodu koronakrízy, dlhšej dovolenky kombinovanej s pracovnými dňami alebo služobnej cesty, aby bola čo najefektívnejšia a najflexibilnejšia, človek k nej potrebuje predovšetkým tri kľúčové veci: dostupnosť - dobré pripojenie na internet, dobré nástroje na spoluprácu - profesionálny nástroj, bezpečnosť - bezpečný prístup k firemným dátam a systémom.

DOSTUPNOSŤ

Stabilné internetové pripojenie, či už pevné alebo mobilné, je pri home office kľúčové. Samozrejme, najlepšie splní požiadavky na rýchle a neobmedzené pripojenie optika. Na miestach, kde nedosiahne kábel, je možné pripojiť sa cez mobilné 4G pripojenie, ktoré ponúka parametre porovnateľné s pevným DSL internetom. Dobrý internet sám osebe ale nestačí. Darmo budete mať vynikajúce pripojenie, keď nebudete mať možnosť dostať sa k firemným dátam, ktoré potrebujete. Preto je nevyhnutné umožniť zvonka prístup do firemných systémov a aplikácií, zaistiť bezpečné úložisko dokumentov či kvalitné nástroje na spoluprácu a komunikáciu zamestnancov.

BEZPEČNOSŤ

Áno, pri vzdialenej spolupráci je dôležité, aby mali všetci bezproblémový prístup ku všetkým dokumentom, aplikáciám, firemným systémom, ale ideálne aj k spolupracovníkom, ktorých k práci potrebujú. Tento prístup navyše musí byť bezpečný. Profesionálne cloudové služby, ako napríklad Orange úložisko, s tým všetkým počítajú a ponúkajú bezpečný prístup k dátam. Môžete mať dokonalý prehľad o tom, čo sa s dokumentmi deje – môžete ich ukladať, prenášať, upravovať, synchronizovať medzi jednotlivými zariadeniami (PC, tablet, smartfón) bez z rizika ich úniku či neoprávneného prístupu.

KOLABORAČNÉ NÁSTROJE

Ďalším predpokladom dobrej spolupráce sú kvalitné nástroje na spoluprácu a komunikáciu. Zamestnancovi umožňujú pracovať tímovo, aj keď je práve sám doma. Nie je však jedno, aké sú. Pre efektívnu spoluprácu je žiaduce využívať tie profesionálne. Ponúkajú totiž omnoho väčší priestor aj flexibilitu pri vykonávaní pracovných úloh. Zdieľaný kalendár, firemný adresár, zadávanie pracovných úloh, profesionálna chatovacia a komunikačná aplikácia, mailový klient či bezpečné úložisko dokumentov. Dobré kolaboračné nástroje majú prínos a reálne využitie pre kohokoľvek – od živnostníkov, ktorí cez ne komunikujú s dodávateľmi a obchodnými partnermi, až po nadnárodné spoločnosti, ktorým umožňujú kolaboráciu kolegov z rôznych krajín v reálnom čase.

Ak hľadáte konkrétne riešenie, niekoľko komplexných a hlavne bezpečných IT riešení nájdete nawww.orange.sk/biznis .

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 3 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 3 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 3 h
SkryťZatvoriť reklamu