SME
Utorok, 28. jún, 2022 | Meniny má Beáta

Ako si správne vybrať akumulátorovú techniku?

Akumulátorové náradie si pre svoju praktickosť a spoľahlivosť získalo mnoho priaznivcov. Ako si zo širokej ponuky správne vybrať?

Rozdiel je v napätí: porovnanie 36V a 56V technológie

Ak ste si v posledných rokoch vyskúšali elektrickú kosačku alebo vyžínač, pravdepodobne ste došli k záveru, že sa viac podobajú na nebezpečnú plastovú hračku pre deti, a nedajú sa ani porovnať s výkonom benzínových zariadení. Tento markantný rozdiel vo výkone bol spôsobený úspornými motormi s výkonom okolo 600W, ktoré tieto elektrické zariadenia prvej generácie používali. No väčšina dnešných moderných akumulátorových zariadení má podobný problém, a aj s výkonnejšími motormi okolo 1000W sa skôr hodia na ľahšiu prácu a ďaleko zaostávajú za výkonom bežnej benzínovej kosačky ktorá má výkon okolo 2000W (2kW).

Prečo je to tak?

Fyzika nepustí. Výkon je násobkom napätia (V) a prúdu (A) , a keďže väčšina dnešných akumulátorových zariadení pracuje s nízkym napätím 18-36V, napriek vysokému prúdu nedokážu podať dostatočne vysoký výkon. Preto sme investovali roky do výskumu a priniesli sme na trh inovatívnu 56V technológiu, ktorá si v kombinácii s modernými akumulátormi bez problémov poradí s napájaním zariadení až do výkonu 3600W, čím tieto stroje ľahko prekonávajú výkon benzínových zariadení, no stále si zachovávajú nízku hmotnosť a kompaktnosť. Jednoducho povedané, pri 3600W sa už bavíme o výkone, ktorý je porovnateľný alebo dokonca prevyšuje výkon spaľovacieho motora.

Pokiaľ teda hľadáte čistejšiu náhradu Vášho benzínového zariadenia, nenájdete lepšiu voľbu, ako 56V EGO POWER+ technológiu. Zďaleka prekonáva výkonom väčšinu akumulátorovej záhradnej techniky na trhu; napríklad v porovnaní s najpoužívanejším napätím 36V podáva až o 40% vyšší výkon. Moderné batérie s tromi paralelne zapojenými sériami batériových článkov dokážu síce dodať vysoký prúd až okolo 60 (A), no o 40% vyššie pracovné napätie umožňuje dosiahnuť o 40% vyšší výkon. Ani matematika nepustí.

Preto nezabudnite, že porovnávať treba napätie akumulátorovej batérie to je údaj označený V, a toto napätie je rozhodujúce pri dodaní potrebného výkonu.

Ponuka štyroch typov 56V prenosných batérií s kapacitami 2,5Ah , 5 Ah, 7Ah alebo 10Ah optimálne pokrýva energetické požiadavky strojov na všetky druhy činností od upratovania lístia fukárom až po náročné kosenie trávy.

A ČO 80V?

Nebolo by však lepšie použiť ešte vyššie napätie, napr. 80V? Jednoduchá odpoveď je: Nie. Naším cieľom bolo vyvinúť záhradnú techniku, ktorá je nie len výkonná, ale takisto ľahko prenosná. Nikto nebude chcieť používať pílu či plotostrih, z ktorého ho po desiatich minútach začnú bolieť ruky. Záhradná technika s napätím vyšším, ako 60V, so sebou prináša komplikáciu v podobe ťažkých a nemotorných batérií, ktoré sa nehodia do prenosných zariadení. Pre dosiahnutie dostatočne vysokého prúdu pri napätí 80V je potrebné zapojiť veľké množstvo batériových článkov do dvoch alebo troch sérií za sebou, a výsledkom je síce vysoký teoretický výkon, avšak jeho použitie v záhradnej technike je veľmi nepraktické.

ALE NIELEN NAPÄTIE, ALE AJ JEDINEČNÝ DIZAJN BATÉRIE ZVYŠUJE EFEKTÍVNY VÝKON A VÝDRŽ PRI STROJOCH EGO POWER+.

Oblúková konštrukcia batérie EGO Power + 56V Arc zaručuje maximálne chladenie. Je oveľa jednoduchšia, čistejšia, tichšia a s nižšími vibráciami, takže použitie je oveľa pohodlnejšie a komfortnejšie. Impozantná pracovná doba a rýchle nabitie zabezpečujú maximálny komfort.

PREČO OBLÚKOVÝ DIZAJN BATÉRIE?

Na rozdiel od obvyklého tvaru batérie vo forme "hranola", kde sú jednotlivé elektrické články radené jeden vedľa druhého a v radoch nad sebou, ako tehly, uzavreté do puzdra, poskytuje EGO oblúkové dômyselnejšie rozloženie umožňujúce prístup chladiaceho vzduchu ku každému jednotlivému článku, tým pádom väčšiu ochladzovaciu plochu. Nedochádza tak k prehrievaniu batérie ako počas prevádzky, tak ani pri nabíjaní a tým pádom k znižovaniu výkonu, kapacity a životnosti batérie.

INTELIGENTNÝ VÝKON

Ani dávkovanie výkonu batérie v EGO batérii nie je mimo kontroly. Lítiová batéria EGO Power + 56V Arc je nepretržite monitorovaná a riadená softvérom a mikroprocesormi v riadiacej jednotke vnútri batérie, a ďalej potom prepracovaným systémom odberu každého stroja. Inteligentná riadiaca elektronika konštantne monitoruje a optimalizuje každý článok samostatne, takže je vždy dosiahnutý maximálny výkon a aj výdrž, teda pracovná doba.

EXTERNÉ UMIESTNENIE BATÉRIE NA STROJI

Na rozdiel od iných výrobcov, naše batérie sú inštalované z vonkajšej strany našich strojov a nie sú vsadené do vnútra stroja. Vďaka tomu, že je zachovaný neobmedzený prístup vzduchu, zostávajú dostatočne ochladené a podávajú dlhodobý a konštantný výkon. Z bezpečnostných dôvodov je elektronika batérie chránená proti prachu a vlhkosti živicovým obalom a jednotlivé články sú uložené v robustnom ráme, ktorý absorbuje prípadné nárazy a vibrácie.

Preto naše zariadenia používajú 56V technológiu

Tá prináša ideálnu kombináciu medzi výkonom, prenosnosťou, a nízkou hmotnosťou. Vyskúšajte si našu inovatívnu záhradnú techniku, a už nikdy sa nebudete chcieť vrátiť k benzínovým zariadeniam. EGO POWER+ teraz poskytuje aj možnosť 30 dňovej garancie vrátenia peňazí ak nebudete spokojný so zakúpeným strojom.

Prečo by ste mali strpieť všetky ich nevýhody, ako hluk, výfukové plyny, a náročnú údržbu, keď môžete používať zariadenia, ktoré Vám dodajú výkon prekonávajúci benzín, ktorý je navyše dostupný jednoduchým stlačením tlačidla? Za vyskúšanie to stojí.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 3 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 3 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 3 h
SkryťZatvoriť reklamu