SME
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Keď sa inšpiráciou stane samotné víno

Aj z nepriaznivej situácie sa dá vyťažiť maximum. Počas korony Vinotéka Sommelier vynovila svoje priestory.

Mnoho podnikov v momente, keď sa rozbehnú, ustrnie v spokojnej nehybnosti. Zákazníci stále chodia, s kvalitou služieb aj tovaru sú spokojní, podnik prosperuje. Čo treba viac? „Spokojnosť je však občas to najnebezpečnejšie, čo sa nám môže stať. Obzvlášť v podnikaní,” hovorí Peter Paulovič, majiteľ Vinotéky Sommelier.

Udalosti posledných mesiacov spojené s pandémiou znamenali pre viaceré podniky nútenú odstávku. To viedlo mnohých majiteľov k hľadaniu alternatív, ako ťažkú situáciu preklenúť ponúkaním modifikovaných služieb (rozvoz jedla alebo nápojov), či v ideálnom prípade ako z nepriaznivej situácie vyťažiť maximum.

Majiteľ obľúbenej vinotéky dočasnú odstávku podniku vnímal ako príležitosť vynoviť priestory podniku.

„Keď počas korony vinotéka povinne zívala prázdnotou, povedal som si, že úvahy o upgrade imidžu prevádzky je na čase aj zrealizovať. A keďže sa roboty nebojím, tak som košeľu vymenil za montérky,” so smiechom dodáva Peter Paulovič.

Okrem vonkajších priestorov zimnej a letnej terasy prešli výraznou premenou najmä tie vnútorné. Vo výsledku to teda znamená od nových podláh, cez steny a svetlá až po predovšetkým nové štýlové sedenie. Tým novinky však nekončia, onedlho sa podnik rozšíri o novú prístavbu vyhradenú pre fajčiarov. Motivácia pre zmeny podľa slov majiteľa vychádzala predovšetkým zo snahy ukázať zákazníkom, že na ich pohodlí a dobrom pocite z príjemnej atmosféry záleží. Koniec koncov, aj zamestnancom sa v novom prostredí pracuje príjemnejšie. Na našu otázku, či zmeny v tvári vinotéky konzultovali s interiérovým dizajnérom, tím Sommeliera odpovedá, že pod výsledok sa podpísalo ich vlastné vizuálne cítenie a svorne dodávajú, že inšpirácia sa predsa najlepšie hľadá vo víne. A naozaj, pri pohľade na vínovočervené kreslá sa zdroj inšpirácie veru nezaprel.

O dôležitosti atmosféry a vkusnom interiéri v gastro podnikaní sa toho popísalo už veľa. Najlepšie sú však tie poučky, ktoré si človek otestuje sám na sebe. Snahu tímu Vinotéka Sommelier neustrnúť na jednom bode v pohodlnej spokojnosti môžete zhodnotiť sami od pondelka do soboty v čase od 10. do 22. h a počas nedele od 14. do 22. hodiny. Vinotéku Sommelier nájdete v Martine na Ľadovni.

Kontakt: 0903 999 329, www.sml.sk, facebook: Vinotéka Sommelier

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky

Stojí za ňou brandingová agentúra GALTON Brands

Tlačové správy

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon pre Slovensko a Českú republiku v segmente dioptrických skiel.

Tlačové správy

Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie

Nečakané rozšírenie koronavírusu postavilo populáciu a taktiež rôzne priemyselné odvetvia pred výzvy v mnohých oblastiach života.