SME
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Syry aj bryndza. Farmu top kvality riadia domáci farmári

Mliečne výrobky značky Bukovina majú nového majiteľa - spoločnosť SANAGRO, ktorej mliečne farmy sú certifikované ako GMO Free.

(Zdroj: Bukovina)

Len pár kilometrov od Liptovskej Mary nájdete miesto, kde domáci farmári už od roku 2002 dennodenne produkujú jedny z najkvalitnejších mliečnych výrobkov na Slovensku.

Pred štyrmi rokmi sa rozhodli spotrebiteľom začať ponúkať čerstvé, parené či zrejúce syry, jogurty a ďalšie výrobky, ktorých kvalita je dodnes na vysokej európskej úrovni. Všetky tieto produkty, ktoré Slováci poznajú pod značkou Bukovina, vyrába Agronova Liptov, do ktorej prednedávnom vstúpila slovenská poľnohospodárska skupina SANAGRO združujúca 11 fariem. Pomáha im kvalitatívne a ekonomicky rásť, pričom rovnaké plány má aj s Agronova Liptov.

SANAGRO chce zachrániť ovčiarstvo a výrobu bryndze

Na farme v srdci Liptova sa výrobe a produkcii venuje celkovo 25 ľudí. Hospodári na rozlohe necelých 1 000 hektárov, vlastní malú mliekareň a syráreň, ktoré sú schopné spracovávať vlastnú mliečnu produkciu ovčieho a časť produkcie kravského mlieka na široký sortiment výrobkov. Z jej dielne pochádzajú jedny z najkvalitnejších čerstvých, parených a zrejúcich syrov, jogurtov, či dokonca vysokokvalitná bryndza.

Práve záchrana ovčiarstva na Slovensku a výroba bryndze či iných výrobkov sú jedným z faktorov, na ktorých chce stavať SANAGRO, ako majiteľ farmy, do budúcna. „Posúva nás to k jednému z našich cieľov – podpore spracovateľského odvetvia domácich produktov, čo vedie k zvyšovaniu potravinovej sebestačnosti Slovenska. Kvalitu a produkciu máme v pláne zvýšiť na ešte vyššiu úroveň,“ povedal Tomáš Kohút, generálny riaditeľ SANAGRO. Už dnes sú syry značky Bukovina vysoko hodnotené - získali viacero značiek kvality na Slovensku, za svoju výnimočnú chuť zbierali ocenenia aj v susednej Českej republike v Národnej súťaži malých výrobcov syrov.

Top kvalita vo vlastnej predajni

Mliečne výrobky Bukovina nájdete vo viacerých slovenských predajniach, ale aj na pultoch družstevnej predajne SANAGRO v bratislavskom Fresh Markete. Už z názvu je jasné, že ju otvoril majiteľ aj tejto mliečnej farmy, skupina SANAGRO. „Zákazníci tu nájdu len výrobky z našich vlastných a kooperujúcich fariem. Len tak vieme na 100 percent garantovať pôvod potraviny a celú cestu od chovu až po produkciu priamo k spotrebiteľovi,“ upresnil Tomáš Kohút, generálny riaditeľ SANAGRO. Okrem mliečnych výrobkov predajňa ponúka čerstvé balené mäso, prírodné šťavy či nápoje Jablčno, vajcia z voľného výbehu, ale aj sušené jablká.

Produkty od SANAGRO sú GMO Free

Mimochodom, všetky mliečne farmy, ktoré spadajú pod spoločnosť SANAGRO, vlastnia certifikáty o tom, že vo svojich chovoch nepoužívajú geneticky modifikované krmivá. Mlieko a produkty z mliekarne spoločnosti SANAGRO tak môže byť označovať ako GMO Free.

Spoločnosť SANAGRO, ako jedna z mála na trhu sa snaží priniesť širokej verejnosti kvalitnejšie potraviny. A to aj napriek tomu, že veľkí spracovatelia si v súčasnosti nepriplácajú za mlieko s označením GMO Free. „Veríme, že časom sa verejná mienka zmení a čoraz viac producentov mlieka sa k nám pridá, a že mliekarne, obchodníci i spotrebitelia bude ochotní si priplatiť 2 centy za kvalitné mlieko bez geneticky modifikovaných organizmov,“ uvádza SANAGRO.

O všetkých GMO Free mliečnych farmách sa dočítate TU.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky

Stojí za ňou brandingová agentúra GALTON Brands

Tlačové správy

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon pre Slovensko a Českú republiku v segmente dioptrických skiel.

Tlačové správy

Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie

Nečakané rozšírenie koronavírusu postavilo populáciu a taktiež rôzne priemyselné odvetvia pred výzvy v mnohých oblastiach života.