SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Ukončenie 2. ročníka Petržalskej letnej univerzity seniorov

Rektor EU v Bratislave a starosta MČ Bratislava-Petržalka ukončili 2. ročník Petržalskej letnej univerzity seniorov.

Ukončenie 2. ročníka Petržalskej letnej univerzity seniorovUkončenie 2. ročníka Petržalskej letnej univerzity seniorov (Zdroj: Bratislavská Business School EU v Bratislave)

EU v Bratislave v spolupráci s MČ Bratislava-Petržalka 17. júla 2020 dopísala ďalšiu kapitolu svojho letného príbehu pre seniorov, ktorý už väčšina seniorov pozná pod názvom PLUS - Petržalská letná univerzita seniorov.

V prvých dvoch júlových týždňoch seniori absolvovali prednášky - mimoriadne zaujímavé a zmysluplné rozprávania Gizky Oňovej, etnologičky Katky Nádaskej, moderátora a cestovateľa Martina Nikodýma či historika Ľuboša Kačíreka. A koľko seniorov sa na prednáškach zúčastnilo? Viac ako 400! Seniori sa na stretnutia tešili aj preto, že ešte nedávno museli zažívať mimoriadne nepríjemné obmedzenia kvôli pandémii COVID-19 a teraz sa konečne dostali medzi rovesníkov! Samozrejme, všetko prebiehalo za prísnych hygienických podmienok a dodržiavaní všetkých opatrení. Po poslednej prednáške si všetci účastníci odniesli osvedčenia o absolvovaní 2. ročníka PLUS. Petržalskú letnú univerzitu seniorov spoločne ukončili rektor EU v Bratislave Ferdinand Daňo a starosta MČ Bratislava-Petržalka Ján Hrčka.

Na otázku, či pripravia 3. ročník PLUS sa obaja páni zhodli v odpovedi a povedali: „V dobrých osvedčených podujatiach treba pokračovať. Naša spolupráca je nielen dôkazom, ale aj dobrým príkladom, že spoločne môžeme dokázať viac.“ Pán rektor Daňo sa vyjadril: „Teší nás účasť seniorov a je pre nás cťou i výzvou mať aj túto cieľovú skupinu v rámci výučby Univerzity tretieho veku i všetkých mimo výučbových podujatí.“ Pán starosta Hrčka dodal: „S touto myšlienkou budeme pripravovať Petržalský Seniorfest v októbri 2020 a leto pre seniorov 2021.

O spokojnosti účastníkov svedčí vyjadrenie pani Magdalény Danišovej: „Som rada, že som absolvovala tento rok všetky prednášky, ktoré mi poskytli nielen nové informácie, ale dali mi veľa energie. Všetky prednášky som počúvala s otvorenými ústami a s úsmevom na tvári! A stretla som tu nielen priateľov, ale aj úplne nových ľudí! Už teraz sa teším na 3. ročník PLUS.

Viac informácie o Univerzite tretieho veku na EU v Bratislave: https://bbs.euba.sk/univerzita-tretieho-veku/popis

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

DOXX ako špecialista na stravné prináša stravovanie pre živnostníkov vo forme balíka s najžiadanejšími službami.

22. jan

Slovenská investičná skupina pôsobí na trhu od roku 2009.

22. jan

Tropické pláže, more, pamiatky, africké safari. Kde hľadať skvosty Zanzibaru?

22. jan