SME
Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Vyznanie

„Vyznanie zlých skutkov je začiatok dobrých skutkov.“ Aurelius Augustinus

Augsburský snem - Augsburské vyznanieAugsburský snem - Augsburské vyznanie (Zdroj: Wikipedia.org)

Všetci ľudia, inštitúcie a cirkvi od počiatku ľudstva formulujú svoje vyznania. Do vyznania dávame niečo zo sebe, zo svojho vnútra, niečo v čo veríme, deklarujeme svoje smerovanie, svoje zásady a pravidlá. Osobné, kresťanské, náboženské alebo vyznania lásky sú našou každodennou súčasťou. Najznámejšie a najpoužívanejšie vyznania sú kresťanské vyznania, ktorými sa riadia všetky cirkvi.

V našej ponuke na stránke kresťanského internetového kníhkupectvayzop.sk môžete nájsť tiež knihu Augsburské vyznanie. Je to jeden zo základných a najdôležitejších spisov Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku.

Augsburské vyznanie Augsburské vyznanie (zdroj: Yzop.sk)

Tento rok si pripomínali 490. výročie prednesenia Augsburského vyznania na sneme v Augsburgu roku 1530. Delí sa na dve časti a spolu má 28 článkov. Prvá časť, 21 článkov hovorí o tom, čo učí a čo vyznáva Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku na základe Písma Svätého. Druhá časť, posledných 7 článkov hovorí o odlišnostiach, ktoré majú v učení od rímskokatolíckej cirkvi.

V poradí je to tretie vydanie, ktoré vyšlo v roku 2018 pri príležitosti jubilejného 100. roku samostatnosti Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku v rámci Československa a napokon Slovenskej republiky.

„Posledných 100 rokov bolo naplnených rôznym obsahom. Nájdeme v nich povojnový optimizmus, predvojnovú krízu, hrôzy 2. svetovej vojny, 40 rokov socializmu, 30 rokov postsocialistického chaosu. Tým všetkým prešla aj cirkev a jej členovia s mnohými traumami a zlyhaniami sme sa do dnešných dní po kresťansky nevyrovnali a žneme ich neblahé ovocie.

Dlho sme ho nechali ležať zaprášené. Prišiel čas ho otvoriť a načerpať duchovnú silu a poznanie.

Útla kniha s veľkým obsahom, za ktorým je množstvo zápasov. Čítaj ju a vstúp do zástupu tých, ktorí cez storočia bojovali za slobodu Božích detí vykúpených Pánom Ježišom Kristom i za cirkev podľa Evanjelia nášho Pána Ježiša Krista.“
Citát z predhovoru Jána Meňkyho

Okrem tejto knihy si z našej ponuky môžete vybrať aj iné tituly podľa vašej chuti. Stačí len kliknúť a ste na stránkeyzop.sk. Záleží nám na obsahu, ktorý lieči dušu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova

Kvalitné sporenie je to najmenej, čo pre zhodnotenie svojich úspor môžete urobiť. Sporiaci účet si dokážete vybaviť cez internet.

Tlačové správy

Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností

Tesco si plne uvedomuje svoju zodpovednosť pri zásobovaní obyvateľov Slovenska potravinami.

Tlačové správy

Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Netradične ho oslávili v BILLA.