SME
Pondelok, 3. august, 2020 | Meniny má JergušKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Vyznanie

„Vyznanie zlých skutkov je začiatok dobrých skutkov.“ Aurelius Augustinus

Augsburský snem - Augsburské vyznanieAugsburský snem - Augsburské vyznanie (Zdroj: Wikipedia.org)

Všetci ľudia, inštitúcie a cirkvi od počiatku ľudstva formulujú svoje vyznania. Do vyznania dávame niečo zo sebe, zo svojho vnútra, niečo v čo veríme, deklarujeme svoje smerovanie, svoje zásady a pravidlá. Osobné, kresťanské, náboženské alebo vyznania lásky sú našou každodennou súčasťou. Najznámejšie a najpoužívanejšie vyznania sú kresťanské vyznania, ktorými sa riadia všetky cirkvi.

V našej ponuke na stránke kresťanského internetového kníhkupectvayzop.sk môžete nájsť tiež knihu Augsburské vyznanie. Je to jeden zo základných a najdôležitejších spisov Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku.

Augsburské vyznanie Augsburské vyznanie (zdroj: Yzop.sk)

Tento rok si pripomínali 490. výročie prednesenia Augsburského vyznania na sneme v Augsburgu roku 1530. Delí sa na dve časti a spolu má 28 článkov. Prvá časť, 21 článkov hovorí o tom, čo učí a čo vyznáva Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku na základe Písma Svätého. Druhá časť, posledných 7 článkov hovorí o odlišnostiach, ktoré majú v učení od rímskokatolíckej cirkvi.

V poradí je to tretie vydanie, ktoré vyšlo v roku 2018 pri príležitosti jubilejného 100. roku samostatnosti Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku v rámci Československa a napokon Slovenskej republiky.

„Posledných 100 rokov bolo naplnených rôznym obsahom. Nájdeme v nich povojnový optimizmus, predvojnovú krízu, hrôzy 2. svetovej vojny, 40 rokov socializmu, 30 rokov postsocialistického chaosu. Tým všetkým prešla aj cirkev a jej členovia s mnohými traumami a zlyhaniami sme sa do dnešných dní po kresťansky nevyrovnali a žneme ich neblahé ovocie.

Dlho sme ho nechali ležať zaprášené. Prišiel čas ho otvoriť a načerpať duchovnú silu a poznanie.

Útla kniha s veľkým obsahom, za ktorým je množstvo zápasov. Čítaj ju a vstúp do zástupu tých, ktorí cez storočia bojovali za slobodu Božích detí vykúpených Pánom Ježišom Kristom i za cirkev podľa Evanjelia nášho Pána Ježiša Krista.“
Citát z predhovoru Jána Meňkyho

Okrem tejto knihy si z našej ponuky môžete vybrať aj iné tituly podľa vašej chuti. Stačí len kliknúť a ste na stránkeyzop.sk. Záleží nám na obsahu, ktorý lieči dušu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Ručné ovládanie auta – šanca pre vodičov s hendikepom

Niekedy sa človeku zmení život v jednej sekunde - nehoda či choroba ho dokážu obmedziť v pohybe či pripútať na invalidný vozík.

Paralympionička Veronika Vadovičová tiež využíva automobil s úpraveným ovládaním
Tlačové správy

A na týchto miestach ste už boli?

Košický kraj ponúka úžasné množstvo turistických pozoruhodností.

Tlačové správy

Konečne nažive

Zobudenie, znovuzrodenie sú pojmy, ktoré sa dnes často opakujú. Akoby všetci spali a žili v nejakej inej realite.

Znovuzrodenie, Konečně naživu