SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Reforma

Dnešná doba je príznačná časom zmien, zlepšení, obnov všetkého čo je staré, skostnatené a nesedí do koncepcie dneška.

ReformaReforma (Zdroj: pixabay.com)

Meníme všetko čo sa nám nepáči, čo nie je trendy, čo nezaujme široké masy a nedokáže nás dokonale prezentovať pred ostatnými okolo nás, pred svetom, ktorý žije dneškom a nemyslí dopredu ani dozadu.

Pred viac ako 500 rokmi žil augustiniánsky mních, ktorý nechcel, aby ho každý, kto žil v tom čase poznal, nechcel byť celebritou, ku ktorému každý vzhliada. Dnes sa označuje ako reformátor svojej doby. Nechcel rozkol a ani zrušenie existujúceho, chcel len poukázať na zlyhanie ľudí, ktorí si prispôsobovali Písmo sväté na svoj obraz. Nemecký teológ, kazateľ, autor duchovných, politických, pedagogických spisov, cirkevných piesní a prekladov, Martin Luther, dnes označovaný ako reformátor a poslušný rebel.

V ponuke nášho kresťanského internetového kníhkupectva, Yzop.sk máme knihu od Jamesa M. Kittelsona - Reformátor Martin Luther. Pri príležitosti 500. výročia reformácie bolo vydávané nespočetné množstvo publikácii o tomto mimoriadnom človeku svojej doby.

Reformátor - Martin Luther Reformátor - Martin Luther (zdroj: Yzop.sk)

Martin Luther raz o sebe a svojich nasledovníkoch poznamenal: „Stali sme sa divadlom…“. Táto kniha vám predstavuje na doskách, ktoré znamenajú svet Život a dielo Martina Luthera. Pomocou ilustrácii a fotografií, ktoré dopĺňajú zaujímavý a pútavý text predstavuje život reformátora od kolísky až po hrob. Fakty zo života Martina Luthera podáva v súvislostiach, čím ho prezentuje ako pokorného, obyčajného človek z mäsa a kostí, ktorý sa k svojmu presvedčeniu: Tu stojím, inak nemôžem, dopracoval cez mnohé pochybnosti, bolestné hľadanie a masívne prenasledovanie.

Kniha je rozdelená na pät častí podľa obdobia života. V prvej časti sú predstavené roky formovania sa mladého reformátora. V nasledujúcej časti je ukázaná etapa života, kedy sa mení z mnícha na reformátora. V tretej časti je najťažšia časť života Martina Luthera spojená s prenasledovaním a postavením jeho osoby mimo zákona. Predposledná a posledná spájajú v sebe pravú cirkev a zrelého reformátora.

V knihe sú aj citácie z najvýznamnejších diel, doplnené o kalendárium z jeho života, spojené s podrobným zoznamom diel a mapami jeho pôsobenia.

Ďalšie zaujímavé tituly o reformátoroch a reformácií nájdete v ponuke internetového kresťanského kníhkupestva Yzop.sk - záleží nám na obsahu, ktorý spája kresťanov vo viere.

Martin Luther - Výbor z díla, Bůh je rozpálená pec plná lásky, Ako sa modliť, O zotročené vůli, Die Bibel (Geschenkausgabe, Cabra-Leder), Die Bibel, Reformácia a jej dôsledky na Slovensku.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Služby spoločnosti Arval Slovakia, ktorá je lídrom trhu operatívneho lízingu u nás, preto musia byť bezchybné.

7 h

Riaditeľ školy Vladimír Vajcík: Za úspechmi našej školy je viac faktorov, najdôležitejší sú však učitelia.

10 h

Na jeho budúcnosť sme sa opýtali Mareka Mičienku, obsahového manažéra Seduo.sk

21 h