SME
Pondelok, 20. september, 2021 | Meniny má Ľuboslav(a)KrížovkyKrížovky
INZERCIA

Stráviť dovolenku na juhu Čiech môžete tento rok výhodnejšie!

Náš región je ideálne miesto na strávenie dovolenky všetkých vekových kategórií.

Južné Čechy – to je čistá príroda a nepreberná ponuka aktivít. Či už patríte medzi vyznávačov aktívneho trávenia voľného času, alebo sa radšej vydávate za poznaním či oddychom, vždy si u nás prídete na svoje.

V južných Čechách nájdete nespočetné množstvo kultúrno historických pamiatok ako doklad bohaté a mnohotvárne histórie. Slávne šľachtické rody zanechali v južných Čechách obrovské dedičstvo, ktorého krása berie dych. Dodnes môžete obdivovať starobylé mestá plné života a kultúry, vznešené hrady aj pôvabné zámky, ktorých návšteva vás ako mávnutím čarovného prútika prenesie o niekoľko storočí naspäť. Krivolaké uličky rozprávkového Českého Krumlova a dediny Holašovice so vzorovo zachovalým námestím boli pre svoju unikátnosť zapísané na Zoznam svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Južné Čechy ponúkajú nádhernú prírodu plnú lesov aj harmonicky zmenenú krajinu s množstvom rybníkov a riek. Od národného parku Šumava, cez oblasť Třeboňska, s viac ako piatimi stovkami rybníkov a umelými kanálmi, po Českú Kanadu známu svojimi hlbokými lesmi. Milovníci prírodných krás si tu prídu na svoje.

Región je ideálnym miestom pre aktívnu a rodinnú dovolenku. Nájdete tu hustú sieť turistických trás i cyklotrás. Milovníci vodných športov nájdu vyžitie na Lipenskej priehrade, ktorá je svojou rozlohou 48 km2 najväčšou vodnou plochou v Českej republike. Vodáci si na rafte alebo lodi užijú zábavu pri splavovaní niektorej z juhočeských riek. Vyskúšať môžete aj elektrobicykle, kolobežky alebo in-line korčule. Nielen deti, ale aj dospelí sa môžu vyšantiť v lanových centrách, na plavárňach a kúpaliskách. A nesmieme zabudnúť ani na hubárčenie.

Desiatky múzeí a galérií lákajú návštevníkov nielen expozíciami dokumentujúcimi históriu regiónu a jeho najrôznejšie oblasti života. Na svoje si prídu naozaj všetci turisti milujúci umenie - od obdivovateľov krásnych fotografií, obrazov, grafiky, sôch, sklenené krásy, cez záujemcov o ľudové tradície až napríklad po nadšených fanúšikov historických motocyklov a automobilov.

Nesmieme zabudnúť na juhočeskú kuchyňu. Treboňský kapor a ďalšie ryby, skvele upravená zverina, smotanová polievka kulajda, pečené kapustníky, juhočeská cmunda či čučoriedkové knedle, to všetko je len krátkym výpočtom z pilierov poctivej juhočeskej kuchyne. Gastronomický zážitok by nebol úplný bez ochutnávky slávneho českého piva, ktoré sa tu podľa tradičných receptúr varí už od 14. storočia.

Stráviť letnú dovolenku na juhu Čiech môžete tento rok výhodnejšie ako inokedy. Navštívte www.leto.jiznicechy.cz a získajte zľavu 30% z ceny ubytovania. Ponuka platí pre rodiny od dvoch do šiestich osôb, z ktorých najmenej jedna musí byť staršia ako 18 rokov. Na uvedenej adrese získate príslušné vouchery, zahŕňajúce zľavu na ubytovanie a zaistíte si tu aj rezerváciu vo vybranom hromadnom ubytovacom zariadení. Platí pre rezervácie na ubytovanie na min. 3 noci a max. 7 nocí (pobyty môžu byť dlhšie, avšak viac nocí nebude poskytnutých so zľavou).

Ubytovaní navyše získajú zľavy na vstupy do vybraných atraktivít. Do akcie je zapojených vyše 250 ubytovacích zariadení, ďalších viac ako 40 poskytuje vouchery na atraktivity. Do zliav na vstupy je zapojených viac ako 60 subjektov.

Ďalšie tipy na zaujímavé miesta, turistické ciele, kultúrne podujatia, aktívnu dovolenku aj miesta na odpočinok nájdete na oficiálnom turistickom portáli www.jiznicechy.cz. Sledujte tiež náš Facebook www.facebook.com/jiznicechy a Instagram www.instagram.com/jiznicechy/

Načítavam video...

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Slovensko sa od polovice septembra zaradilo medzi krajiny, ktoré môžu poskytnúť ľuďom so zdravotným znevýhodnením plnohodnotnú...


18. sep

Pokusy, diskusie aj 10 fascinujúcich nových objavov, ktoré môžu zachrániť život.


18. sep
Moderná vila z betónu

Máme pre vás tip na stavebný materiál, s ktorým to ľahko dosiahnete.


17. sep
Skryť Zatvoriť reklamu