SME
Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Otrok

Závislosti dnešnej doby často odpútavajú našu pozornosť od dôležitých vecí a spôsobujú zmenu hodnotového rebríčka.

Otrok - John MacArthurOtrok - John MacArthur (Zdroj: pixabay.com)

Čo je v dnešnej dobe naozaj pre nás dôležité? Neraz sa stávame otrokmi našej doby, ktorá deformuje hlavne mladších a vytvára bublinu, do ktorej sa uzatvárame. Nevieme čo nám môže pomôcť, kto nám pomôže. Ľudská duša sa stáva otrokom našich zlozvykov a návykov, ktoré nás spútavajú s moderným svetom. Na jednej strane nám moderné technológie pomáhajú, uľahčujú život, na tej druhej, búrajú medziľudské vzťahy a spútavajú nás samých so sebou, otrlých voči všetkým a všetkému okolo nás.

Medzi jednotlivými titulmi v ponuke kresťanského internetového kníhkupectva, yzop.sk nájdete knihu pod názvom Otrok. Autor John MacArthur uvažuje v knihe o skrytej pravde v našej identite v Kristu.

Otrok - John MacArthur Otrok - John MacArthur (zdroj: yzop.sk)

Pre každého kresťana je tým najdôležitejším, vzťah s Ježišom Kristom. Veď On je náš Spasiteľ, náš učiteľa a priateľ. Ale Biblia nás predovšetkým učí, že Ježiš je náš Pán a my mu právom prináležíme. Veď nás vykúpil svojou vlastnou krvou, sme teda Jeho otroci. Sme Jeho služobníkmi, ako to vyjadril aj Martin Luther vo svojom známom spise O slobode kresťana - „Kresťan je slobodným pánom nad všetkými a nikomu nie je poddaný. Kresťan je poníženým služobníkom všetkého a každému poddaný.“ Autor publikácie však vníma, že pojem Boží otrok z rôznych dôvodov úplne z Biblie zmizol. Počas storočí bol vo väčšine prekladov nahradení inou, jemnejšou terminológiou. Táto zámena nebola zrejme úmyselná, ale časom napáchala nedozerné škody v chápaní Božieho slova. To si všíma autor knihy a vynáša na svetlo učenie, ktoré vychádza zo znovu objaveného poznania, že ako kresťania sme svojim spôsobom otroci Ježiša Krista.
Vráťme sa preto k tomu, čo Biblia skutočne učí o otroctve a náš vzťah ku Kristovi už nebude rovnaký ako bol doteraz. Už nebudeme slúžiť dvom pánom - Bohu i mamone. Už nebudeme služobníkmi, ktorí sa snažia sedieť na dvoch stoličkách.

John MacArthur jasne a výstižne vysvetľuje, že Ježiš nás oslobodzuje z pút hriechu, aby sme sa stali Jeho majetkom a teda aj kráľovskými otrokmi. Tí, ktorí sa majú stať Jeho deťmi, musia byť paradoxne ochotní stať sa Jeho otrokmi.
Dr. R. C. Sproul

Na našej kresťanskej púti sme až príliš zameraní sami na seba - ako táto skúška pretaví moju vieru, ako zlepší môj charakter, alebo ako zapadá do mozaiky udalostí, ktoré sa dejú pre moje dobro. Keď veriaci hovorí o osobnom Spasiteľovi, myslí tým Spasiteľa, ktorý je osobne zaujatý ich zdravým, úspechom a naplnením života. Taký názor však nemôže byť ďaleko od pravdy. Vo svojej knihe predkladá autor dôkladne premyslený a vskutku neobyčajný pohľad na náš vzťah k Pánovi Ježišovi. Chcete upevniť svoju vieru a dôveru k Pánovi? Práve pre vás je táto kniha určená.
Joni Eareckson Tada

Od Johna MacArthura v ponuke internetového kresťanského kníhkupectva, yzop.sk nájdete aj ďalšie tituly, ako napríklad Naše dostatečnost v Kristu, Duchovní rozlišování, Víra, která jedná, Nový zákon, Starý zákon, The Truth War, The MacArthur Study Bible, Parables, The Gospel According to Jesus.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností

Tesco si plne uvedomuje svoju zodpovednosť pri zásobovaní obyvateľov Slovenska potravinami.

Tlačové správy

Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Netradične ho oslávili v BILLA.

Tlačové správy

Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant

Grant vo výške 30 000 eur môžu vybrané subjekty získať vďaka charitatívnemu behu No Finish Line