SME
Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Otriasanie základov

Každý pozná veľmi dobre to, že základy sú najdôležitejšou časťou a začiatkom všetkého.

Otřásání základů - Paul TillichOtřásání základů - Paul Tillich (Zdroj: pixabay.com)

Základy sú dôležité na začiatku stavby rodinného domu, pri učení sa jazyka i práci s čímkoľvek. Bez nich sa nevieme pohnúť ďalej, pretože nám vždy bude niečo chýbať a môže to spôsobiť zosypanie sa všetkého, celej koncepcie. Dobré a pevné základy sú hlavným prvkom a východiskom poznania všetkého. Podstatou Písma je jeho poznanie a to je základom našej kresťanskej viery. Dôležitou súčasťou viery je správne pochopenie výkladu Písma, ktoré sa sprístupňuje všetkým ľuďom v zrozumiteľnom jazyku.

V internetovom kresťanskom kníhkupectve,yzop.sk nájdete knihu Otřásání základů z pera významného teológa Paula Tillicha. Je to prvá z troch častí autorových kázní. Prenikavé meditácie a úvahy nad známymi a menej známymi biblickými textami prekvapujú svojím hlbokým porozumením, existenciálnym nábojom a praktickým uchopením kresťanského posolstva. Kázne ukazujú, že prísne systematická povaha nemusí teológii brániť v tom, ako ju aplikovať do osobných alebo spoločenských problémov náboženského života. Kázne nie sú písané teologickým slovníkom, ale jazykom, ktorý oslovuje široké masy nielen veriacich kresťanov.

Otřásání základů - Paul Tillich Otřásání základů - Paul Tillich (zdroj: Yzop.sk)

Človek, ktorý sa nikdy nepokúsil ujsť pred Bohom, nikdy nepoznal Boha, ktorý je skutočný Boh. Keď hovorím o Bohu, nemám na mysli tých bohov, ktorých sme si sami vytvorili, bohov, s ktorými sa dá pohodlne žiť. Pretože nemáme dôvod utekať pre Bohom ktorý je dokonalým obrazom, všetkého, čo je v človeku dobré. Prečo sa snažiť ujsť pred tak vzdialeným ideálom?

Citát Autor

Paul Tilich sa narodil v roku 1886 v Prusku. Teológiu študoval na viacerých nemeckých a poľských univerzitách. V prvej svetovej vojne slúžil ako kaplán, po nej prednášal na univerzite v Berlíne a profesúru získal v Marburgu. V Drážďanoch a Lipsku prednášal na univerzitách filozofiu náboženstva a vo Frankfurte filozofiu. Pre svoj kritický postoj voči nacizmu bol nútený opustiť Nemecko. V Spojených štátoch Amerických prednášal na viacerých univerzitách, získal profesúru na Harvardskej univerzite. Vo svojich dielach a prednáškach spájal náboženstvo existenciálnou filozofiou,s hlbinnou psychológiou a výtvarným umením.

Ďalšie zaujímavé tituly pre lepšie pochopenie Písma – Biblie nájdete v ponuke vášho nového internetového kníhkupectva,yzop.sk . Obsah je základom lieku pre našu dušu. Nám záleží na tom čo čítate, preto neustále rozširujeme ponuku o ďalšie tituly z kresťanskej literatúry, ktorou chceme spájať všetkých ľudí.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Prečo sú dnes ryby také dôležité?

Vitamín D je pre ľudský organizmus prospešný na viacerých frontoch.

Tlačové správy

Vitajte v postapokalyptickom svete

Akú máte víziu, keď si predstavíte svet o 100-200 rokov?

Tlačové správy

NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu

Práve sa koná najväčšie biznis podujatie jesene. Na konferencii #akonato od Slovenskej sporiteľne debatujú významné osobnosti.