SME
Piatok, 12. august, 2022 | Meniny má Darina

Pomohli sme tým, ktorí pomáhali

Organizácie, ktoré na jar pomáhali v prvej línii mali na pomoc autá a palivá zadarmo.

V čase koronakrízy spoločnosť Shell spolu s BMW vyslali do ulíc 11 áut, ktoré takmer 2 mesiace využívali charitatívne organizácie. Na to, aby mohli doručiť všetky pomôcky zdravotníkom či sociálnym zariadeniam dostali organizácie palivo v hodnote 1 000 eur.

Autá značiek BMW a MINI pomáhali pri rozvoze zdravotníckeho materiálu, rúšok, liekov, potravín a iného potrebného tovaru, alebo pri výjazdoch zdravotníckych tímov na miesta výskytu podozrení na ochorenia či pri monitorovaní hraničných priechodov.

Pomohli sme tak nasledovným organizáciam: OZ V.I.A.C., OZ NUDCH-DEŤOM, OZ NÁDEJ, OZ CESTA VON a OZ GOODWILL MAN, Národným krízovým klinickým tímom ako aj dopravnému servisu Stellacentrum.

„Ďakujeme spoločnosti BMW za iniciovanie tejto pomoci. Sme radi, že okrem spoločných obchodných aktivít spája naše dve spoločnosti aj odhodlanie pomáhať. Veríme, že sme aspoň malou časťou zjednodušili prácu organizáciám, ktoré pomáhali v čase, keď to bolo najviac potrebné,“ hovorí Jarmila Gurská, riaditeľka spoločnosti SHELL Slovakia.

„Naše združenie funguje na báze dobrovoľníctva a rovnako všetko, čo vybavujeme, sme doteraz riešili na súkromných autách, preto boli zapožičané vozidlá pre nás perfektná pomoc. Za mesiac sme pre detskú nemocnicu vybavili a doviezli tovar a pomoc v hodnote viac ako 300 tisíc eur.” Zuzana Čižmáriková z OZ NUDCH-DEŤOM.

„Chceme sa poďakovať spoločnostiam BMW a Shell za príkladnú a rýchlu spoluprácu v čase pandémie COVID-19 a za zapožičanie dvoch motorových vozidiel. I keď pandémia spôsobila chaos a neistotu, na ktoré nikto nebol pripravený, snažili sme sa spraviť to, čo bolo v našich silách a to, čo umožnili vzájomné možnosti a okolnosti v danom čase. Vozidlá od BMW s pohonnými hmotami od Shell aktívne slúžili na západe Slovenska (najmä v okresoch Bratislava, Senec, Prievidza a Dunajská Streda) pri servise pre ľudí v izolácii (v karanténe) a pre vybrané domovy dôchodcov (v tom čase v izolácii), ako aj na zabezpečenie dopravy pre strategicky dôležité osoby pre štátnu organizáciu a iné.“ Ing. arch. Ivan Podoba, OZ Goodwillman.

„Pracovníci spomenutých organizácií mali k dispozícii modely BMW radu 1, 3 alebo X1 a modely značky MINI. A vďaka pokrytiu nákladov na pohonné hmoty, ktoré zabezpečila spoločnosť SHELL Slovakia, bola ich mobilita komplexne zabezpečená. Veď vozidlá počas nasadenia najazdili dovedna takmer 40 tisíc kilometrov,“ uviedol Oliver Rademacher, General Manager BMW Slovenská republika.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Za architektonickým unikátom Apúlie cestujte do mestečka Alberobello.


INZERCIA 2 h

Západoslovenská distribučná prinavráti koridoru pod VVN vedení v Pečnianskom lese prírodný charakter


INZERCIA 16 h

Aký je rozdiel medzi palivami na čerpacích staniciach a tými, ktoré poháňajú monoposty F1?


16 h
SkryťZatvoriť reklamu