SME
Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Aby ste vedeli…

Vedieť je základným predpokladom toho, aby človek mohol robiť čokoľvek.

Aby ste vedeliAby ste vedeli (Zdroj: pixabay.com)

Poznanie toho, čo človek robí, je základom správne a dobre odvedenej práce pri všetkých činnostiach, ktoré robí dennodenne. Keď niečo nevieme, snažíme sa to naučiť. Nikto nevie všetko. Správne poznanie znamená hľadať odpovede a pozrieť sa na danú vec z rôznych strán, získať nadhľad a vytvoriť si z toho vlastný názor. K odbornosti človeka je dôležité venovať sa veciam do hĺbky danej témy. Pre správne poznanie a pochopenie Biblie je dôležité hľadať v nej Božie slovo, ktoré nám pomáha a smeruje nás v našom každodennom živote.

Jednou z kníh, ktorá vás prevádza Bibliou je aj …Aby ste vedeli… Putovanie Prvým listom Jánovým. Autor Bengt Pleijel ponúka ochutnať z výživného pokrmu pre dušu, ktorý posilňuje, dodáva odvahu, radosť a istotu. Knihu nájdete v ponuke kresťanského internetového kníhkupectva, yzop.sk.

Aby ste vedeli - Bengt Pleijel Aby ste vedeli - Bengt Pleijel (zdroj: yzop.sk)

Autor zameriava svoj „pohľad na jednotlivé časti a súčasti Prvého listu Jánovho, na spoločenstvo veriacich s Bohom a s bratmi, na život kresťana ako dôsledok jeho spoločenstva s Bohom a bratmi, keď kresťan víťazí nad hriechom a svetom. Ján vo svojom evanjeliu vyzdvihuje základné princípy kresťanského života, najmä vnútorný vzťah medzi láskou k Bohu a láskou k blížnemu, plnenie Božích príkazov opravdivým životom viery a lásky, pričom pripomína, že je potrebná vnútorná súvislosť medzi hlbokými náboženskými pravdami a ich praktickým uplatňovaním v živote.“

Kniha vo svojich 19 kapitolách vychádza z Jánovho prvého listu. Poukazuje na závažnosť sily slova, potrebu kresťanskej odvahy a jej dôležitosť. Dáva dôraz na potrebu rastu v sile, jasnozrivosti a potrebu byť v Božom svetle. Poukazuje na dôležitosť schopnosti veriaceho človeka argumentovať, svedčiť a zhromažďovať poznatky.

Bengt Pleijel je švédsky spisovateľ, prozaik, esejista a publicista. Niekoľko desaťročí pôsobil ako farár v pastoračnej službe, kde nadobudol mnoho skúseností. Napísal 15 kníh a 75 esejí pod názvom putovanie kresťanskou vierou. V rámci švédskej cirkvi založil hnutie, ktoré usiluje o rozvíjanie kresťanského spolunažívania.

„…Žijeme v čase agnosticizmu. V sociologických prieskumoch býva častý jeden typ odpovede: Neviem. Táto odpoveď je čoraz zvyčajnejšia, čím viac sa približujeme k náboženským otázkam. Je Boh? Neviem. Je život po tomto živote? Neviem. V kresťanských kruhoch sa neraz pokladá za prehnane odvážne byť si istý svojím spasením. Preto je užitočné a vyzývajúce čítať tento neveľký list od Jána. Ustavične sa v ňom zdôrazňuje: Vieme, vieme, vieme… Náš nebeský Otec nechce, aby Jeho deti pochybovali o Jeho láske. Chce, aby Jeho deti vždy cítili, že On ich miluje. A keď táto istota prispeje k ich odvahe, potom sa odvážia hovoriť s iným o svojej viere.“
Citát z knihy

Pre lepšie poznanie Biblie a pochopenie jej dôležitosti v každodennej práci a živote, máme v ponuke kresťanského internetového kníhkupectva, yzop.sk veľa ďalších titulov. Stačí prísť na náš web a každý si tam nájde niečo pre svoju dušu. Rovnako nás nájdete aj na facebooku - @eshopyzop.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Počas pandémie je dôležité aj správne kúrenie

Chladné jesenné dni a hrozba infekcie nás zaháňajú dovnútra, kde by malo byť teplo a bezpečne.

Tlačové správy

Bezbariérové vozidlo

Bezbariérové vozidlo je ideálnym riešením pre rodiny, taxislužby, rôzne združenia, ktoré potrebujú prevážať vozičkára.

Bezbariérové vozidlo – Citroën Berlingo
Tlačové správy

Na NFŠ môže byť rýchlo 72 špeciálnych lôžok pre COVID 19

O tejto ponuke dnes ráno NFŠ, a.s. informovala listom ministra zdravotníctva Mareka Krajčího.

Ilustračná vizualizácia.