SME
Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Nadšenci behu darovali košickej ZOO viac ako 2000 EUR

​​​​​​​VII. ročník obľúbeného bežeckého podujatia Marelli Beh v ZOO hostil viac ako 400 bežcov z celého východu.

Marelli závod v Kechneci pri Košiciach, v ktorom pracuje viac ako 1000 zamestnancovMarelli závod v Kechneci pri Košiciach, v ktorom pracuje viac ako 1000 zamestnancov

VII. ročník obľúbeného bežeckého podujatia Marelli Beh v ZOO hostil viac ako 400 bežcov z celého východu. Beh medzi stálymi zvieracími obyvateľmi si vychutnali deti aj dospelí a svojou účasťou podporili košickú ZOO čiastkou, ktorá presiahla 2000 EUR.

Beh košickou ZOO sa už celé roky teší veľkej obľube. Pri zrode myšlienky behu chodníčkami pomedzi zvieracích obyvateľov chceli organizátori ukázať ZOO z inej perspektívy. Beh sa pravidelne koná v skorých jarných mesiacoch, avšak tento rok sa kvôli pandémii koronavírusu konal na prelome leta a jesene. „Osobne som veľmi rád, že sa nám podarilo beh zorganizovať a napriek prísnym hygienickým opatreniam si ho v prvú septembrovú nedeľu užilo mnoho priaznivcov behu i zvierat, ktoré nenahraditeľne dopĺňajú jedinečnú atmosféru tohto podujatia. Tradične si prišli do ZOO zašportovať aktívni športovci, ale aj rodiny s deťmi,“ uviedol organizátor behu Tomáš Gáll.

Tohtoročný beh v košickej ZOO ohrozila pandémia koronavírusu hneď dvakrát. „Na jar sa beh nemohol konať z dôvodu zrušenia všetkých športových podujatí. Potom prišla dilema, či vôbec nájdeme partnera, ktorý v tomto nestabilnom období podporí športové podujatie po uvoľnení opatrení,“ vysvetľuje Tomáš Gáll. „Obrovská vďaka preto patrí spoločnosti Marelli, ktorá napriek všetkému do toho išla s nami a pomohla nám nielen priniesť ľuďom zážitok z behu „v divočine“, ale najmä podporiť fungovanie ZOO po ťažkom období niekoľkých mesiacov, kedy zívala prázdnotou. Nie preto, že by ju ľudia nechceli navštíviť, ale preto, že im to nebolo umožnené.“

Marelli Beh v ZOO 2020 je jedným z ôsmich behov, ktoré tvoria sériu Charity run tour. Výťažok z týchto podujatí je venovaný na podporu jednotlivcov alebo organizácií, ktoré potrebujú pomoc. V poradí piaty beh podporil práve košickú ZOO.

Symbolický šek odovzdali riaditeľovi košickej ZOO Erichovi Kočnerovi riaditeľ závodu spoločnosti Marelli Ján Vajda a zakladateľ Projektu Active life a organizátor Marelli Behu v ZOO Tomáš Gáll. „Je mi veľkým potešením, že sa nám spoločnými silami podarilo zorganizovať beh, ktorého výsledkom je podpora košickej ZOO,“ povedal Ján Vajda a dodal: „Zoologická záhrada je miestom oddychu, relaxu a objavovania zvieracej ríše malých aj veľkých návštevníkov. Bola a zrejme stále je, rovnako, ako množstvo ďalších spoločností, ochromená ťažkým obdobím, ktoré prinieslo ochorenie COVID-19. Verím, že náš projekt aspoň malou troškou pomôže dopady pandémie na fungovanie ZOO v Košiciach zmierniť,“ ukončil Ján Vajda.

Riaditeľ ZOO Erich Kočner pri preberaní šeku neskrýval dojatie. „Toto miesto je nielen domovom mnohých zvieracích obyvateľov, ale aj miestom, ktoré navštevujú rodiny s deťmi z celého okolia, či Slovenska a zahraničia. Beh v ZOO je jedinečným podujatím, ktorému sa každý rok tešíme. Za všetkých našich „obyvateľov“ ďakujem. Organizátorom za odvahu usporiadať podujatie za tak ťažkých podmienok a všetkým bežcom za ich návštevu a podporu.“

Spoločnosť Marelli je jedným z popredných svetových nezávislých dodávateľov pre automobilový priemysel. S približne 62 000 zamestnancami na celom svete, MARELLI zahŕňa 170 závodov a výskumných a vývojových centier v Ázii, Amerike, Európe a Afrike, spolu 24 krajín. Marelli na Slovensku zamestnáva viac ako 1 000 ľudí a sídli v priemyselnom parku v Kechneci.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Moderná vila z betónu

Máme pre vás tip na stavebný materiál, s ktorým to ľahko dosiahnete.


9 h

V Bratislave mali okoloidúci možnosť ochutnať 4 druhy vegánskych bagiet, ktoré chutia ako klasické bagety so syrom a šunkou.


INZERCIA 9 h

Výsledky hlasovania verejnosti v ankete Shell Parádna jazda.


13 h
Skryť Zatvoriť reklamu