SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Šport je dôležitý pre fyzické aj mentálne zdravie

Európsky týždeň športu poukazuje tento rok na to, že pohyb výrazne vplýva na duševnú pohodu. Ambasádorom podujatia je aj Ján Volko

Elitný šprintér a slovenský rekordér s podporou 6. ročníka iniciatívy Európskej komisie neváhal, patrí totiž medzi hlavných popularizátorov športu pre všetkých. „Na jar všetci povinne sedeli doma a nemali veľký priestor hýbať sa. Podľa mňa si ľudia uvedomili, že zdravie je podmienené aj pohybom. A k mentálnej pohode dokáže prispievať práve športová aktivita, šport je jednou z ciest,“ povedal úradujúci európsky halový šampión na 60 m Ján Volko.

Aby podával čo najlepšie výkony, aj on sám potrebuje mať okrem fyzickej pripravenosti na vysokej úrovni aj mentálnu stránku. A k tomu má vytvorené aj podmienky. „U mňa je to o tom, že mám okolo seba ľudí, ktorí mi dokážu vytvoriť mentálnu aj fyzickú pohodu. Potom sa všetko ľahšie znáša. To je pre mňa to najdôležitejšie,“ prezradil Ján Volko.

Cieľom Európskeho týždňa športu je každoročne v septembri nabádať ľudí k aktívnemu pohybu nielen počas stanoveného týždňa, ale počas celého roka. Dôležité to je u dospelých, ale aj u detí. A práve deťom sa Bratislavčan pravidelne venoval počas leta na špecializovaných kempoch. „Snažím sa s nimi byť čo najviac, tešia sa z toho, niektoré ma možno berú aj ako vzor,“ poznamenal. Ako tiež prezradil, na deti vie byť aj prísny. „Je tam hranica, ktorú nesmú prekročiť. No v tomto smere som najmä láskavý,“ podotkol Volko.

Európsky týždeň športu bude od 23. – 30. septembra 2020 v 42 krajinách a na Slovensku je jeho koordinátorom Národné športové centrum. Aktivity opätovne spája hashtag vystihujúci pohyb #BeActive. Vyvrcholením podujatia bude v Bratislave sobotná #BeActive Night v Parku Andreja Hlinku (26. septembra) s moderátorom Matejom ,,Sajom“ Cifrom, súborom Čarovné ostrohy či ukážkami bojového umenia kung-fu a novinkou bude v nedeľu #BeActive Village pred Paneurópskou vysokou školou (27. septembra).

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Koronavírus na jar doslova ochromil celý svet a po prvotnom šoku sa všetci snažili čo najskôr spamätať.

4 h

To, čo sa ešte pred rokom mohlo zdať ako scéna zo sci-fi, je dnes realitou.

12 h

Aktuálna situácia môže viesť k demotivácii aj prokrastinácii v práci. Čo robiť, aby sa to nestalo vám alebo vašim zamestnancom?

20 h