SME
Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Poznanie

„Poznanie je asimilácia informácie, ktorá sa nachádza mimo nášho ducha, v objektívnej skutočnosti.“

Poznanie - yzop.skPoznanie - yzop.sk (Zdroj: pixabay.com)

Každý z nás sa celý život stretáva z rôznymi názormi na jednu a tú istú vec. Jedna skupina tvrdí jedno, druhá tvrdí opak a tretia zas úplne niečo iné. V dnešnej dobe zahltenej informáciami je problém hľadať a hlavne spoznať pravdu. Staré zaužívané veci sa menia, niektoré dokonca rušia. Neustále meniaca a rozvíjajúca sa doba núti ľudí hľadať a poznávať nové pravdy. Poznanie dnes znamená nájsť to svoje a z faktov si urobiť vlastný názor, spoznať vlastnú pravdu. Kde je tá správna cesta poznania pravdy?

V ponuke internetového kresťanského kníhkupectva,yzop.sk nájdete niekoľko titulov z edície Teologie do kapsy, ktorá pomáha ľuďom poznať Boha a jeho úlohu v našom živote a na tomto svete a aký zámer má s nami.

Střípky poznání Boha - Arthur W. Pink Střípky poznání Boha - Arthur W. Pink (zdroj: yzop.sk)

Střípky poznání Boha

Autorom tejto knihy Arthur W. Pink je anglický evanjelista a biblista. Božie vlastnosti sú zjavené v Písme. V knihe píše o tom, že máloktorí z tých, ktorí občas čítajú Bibliu, vedia o majestáte božského charakteru, ktorý vyvoláva úžas a vzbudzuje úctu. Povedomie, že Boh je veľký v múdrosti, úžasný v moci a stále plný milosrdenstva, pokladajú mnohí za akúsi všeobecnú znalosť. Zamýšľať sa nad vecami, ktoré sa blížia adekvátnej predstave o Jeho existencii, prirodzenosti a vlastnostiach, ako sú odhalené v Písme, je niečo, čomu sa v tejto dobe venuje len málo ľudí. Boh je ojedinelý vo svojej vznešenosti.„Hospodine, kto je medzi bohmi rovný Tebe? Kto je tak ako Ty velebný v svätosti, hrozný v slávnych činoch a robiaci zázraky?“ 2M 15, 11

Jedině milostí - Charles H. Spurgeon Jedině milostí - Charles H. Spurgeon (zdroj: yzop.sk)

Jedině milostí

Poznanie je cestou pokoja - Charles H. Spurgeon vo svojej knihe predstavuje jednoduchým jazykom Boží plán spasenia, ktorému môže rozumieť každý človek. Autor volá čitateľov k vykročeniu na cestu pokoja, kde je sprievodcom človeka samotný Ježiš Kristus. Akýkoľvek pokus potešiť Boha, založený na našich vlastných dobrých skutkoch, prináša len samospravodlivosť a chladné srdce. Jedine Božia milosť a milosrdenstvo premieňa ľudské srdce k láske a vďačnosti Bohu.

Boží vedení - Arthur W. Pink Boží vedení - Arthur W. Pink (zdroj: yzop.sk)

Boží vedení

V tejto drobnej publikácii z pera Arthura W. Pinka je základom otázka, ktorú si kladú kresťania od najstarších dôb až po súčasnosť: „Aká je Božia vôľa pre môj život? Aká je Božia vôľa pre tú či onú konkrétnu situáciu?“

Odpoveďou autora je:„Uvaľ na Hospodina svoju cestu, dúfaj v Neho a On vykoná. (Ž 37, 5). Ak by ste hľadali odpoveď na túto otázku medzi svojimi priateľmi, je veľmi pravdepodobné, že žiadny z nich sa nezhodnú a ich rady vás zmätú. Miesto toho, aby ste ste hľadali pomoc u človeka, v modlitbe budte vytrvalí, bdejte a ďakujte Bohu.“

Ďalšie zaujímavé knihy pre lepšie poznanie nájdete v ponuke internetového kníhkupectva,yzop.sk . Poznanie ako základ nášho bytia ponúka liek na dušu a naplnenie našich potrieb. Ďalšie zaujímavé informácie nájdete aj na našom facebooku - @eshopyzop.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností

Tesco si plne uvedomuje svoju zodpovednosť pri zásobovaní obyvateľov Slovenska potravinami.

Tlačové správy

Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Netradične ho oslávili v BILLA.

Tlačové správy

Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant

Grant vo výške 30 000 eur môžu vybrané subjekty získať vďaka charitatívnemu behu No Finish Line