SME
Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Vzácny čas

Znova sa k nám približuje najkrajšie obdobie roku, ktoré vnáša radosť a pokoj do našich životov.

Vianoce detiVianoce deti (Zdroj: pixabay.com)

Obchodné reťazce sa už v tomto období pripravujú na obdobie Vianoc. Ponuka nákupných centier sa už v predstihu niekoľkých mesiacov začína zameriavať na predaj vianočných darčekov a všetkého čo sa s týmto obdobím spája. Je to obdobie radosti a čas, kedy sa môžeme zastaviť a zamyslieť nad všetkým, čo nás postretlo posledný rok, stretávať sa s blízkymi a rodinou, na ktorú sme nemali počas celého roku čas. Tento rok bude, ale iný, ako tie predošlé. Máme tu čas obmedzení súvisiacich s pandémiou koronavírusu. Cestovanie a stretávanie sa bude ťažšie, ak vôbec možné. Najväčšiu radosť z Vianoc majú najmenší členovia našich rodín, naše deti, ktoré možno ešte nedokážu pochopiť, čo sa to deje a čo ich všetko ohrozuje. Vianoce by mali ostať Vianocami aspoň pre nich a radosť z nich by sme im nemali brať, ale tešiť sa s nimi. Urobiť im čas naplnený láskou a radosťou v rodinnom kruhu.

Pripravili sme pre naše deti výber z ponuky internetového kníhkupectva, yzop.sk , ktorý môže slúžiť ako inšpirácia pre výber darčekov pod vianočný stromček.

Biblia pre deti Biblia pre deti (zdroj: Biblia)

Biblia pre deti je jedným z najkrajších darčekov, aký môžete dať svojim deťom. Starostlivo vybraté a prerozprávané príbehy Starej a Novej zmluvy sú doplnené o bohaté a detailné ilustrácie. Ku každej časti sú vysvetlenia jednotlivých biblických častí a pojmov. Biblia pre deti v sebe ukrýva aj ilustrované mapy k Starej a Novej zmluve a aj kde sa jednotlivé príbehy v Biblii nachádzajú.

Pexeso - biblické príbehy Pexeso - biblické príbehy (zdroj: yzop.sk)

Pexeso – Biblické príbehy, bsahuje 18 unikátnych ilustrovaných hracích kartičiek s rôznymi príbehmi Novej zmluvy. V rámci hracieho plánu je okrem pravidiel hry aj popis všetkých párov hracích kartičiek, pri ktorých je uvedené aj miesto, biblický text, kde je v Novej zmluve daný príbeh napísaný. Pri tejto hre zažijú zábavu nie len deti, ale aj ich rodičia a naučia sa niečo nové o tom aké skutky konal Pán Ježiš Kristus.

Biblická maľovanka - Stará a Nová zmluva Biblická maľovanka - Stará a Nová zmluva (zdroj: yzop.sk)

Biblická maľovanka – Stará zmluva I. a Biblická maľovanka – Nová zmluva I. každá na svojich 16 stránkach obsahuje, 8 biblických príbehov vybratých so Starej a Novej zmluvy, ktoré si môžu deti podľa predlohy alebo vlastnej kreativity vymaľovať. Pri každom príbehu je uvedená aj skratka biblického textu, v ktorej knihe a kapitole je príbeh vyrozprávaný. Okrem kreativity si deti precvičujú a zlepšujú svoje motorické schopnosti. A z každej stánky maľovanky sa naučia niečo nové o Pánu Bohu. Maľovanky sú vhodné ako pomôcky na vyučovanie náboženstva, nedeľnej besiedky alebo domáce vzdelávanie.

Biblické animované príbehy Biblické animované príbehy (zdroj: yzop.sk)

Okrem tlačených titulov nájdete v našom kníhkupectve aj širokú ponuk DVD. 36-dielna séria animované biblických príbehov Starej a Novej zmluvy alebo séria 20 animovaných príbehov velikánov dejín. Obe série je možné zakúpiť aj po jednotlivých častiach. Okrem týchto sérii nájdete v ponuke aj dvoj DVD Ježišove príbehy a Biblia pre najmenších.

Meine erste Kinder Bibel Meine erste Kinder Bibel (zdroj: yzop.sk)

Z cudzojazyčnej ponuky pre deti vyberáme nemecky písanú Bibliu Meine erste Kinder Biblel, ktorá má na svojich 380 stranách nádherné ilustrácie. Do pozornosti dávame aj anglicky písanú interaktívnu knihu Come with Marcus, ku ktorej je možné si stiahnuť aplikáciu, ktorá vás sprevádza celým Evanjeliom podľa Marka.

Come with Marcus (and friends) Come with Marcus (and friends) (zdroj: Story keeper)

Ďalšie zaujímavé informácie a ponuku nájdete v našom internetovom kníhkupectve, yzop.sk a na našej Facebook stránke - @eshopyzop.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Vynovená predajňa v Smrdákoch

COOP Jednota Senica, spotrebné družstvo, pokračuje v modernizácii svojich predajní.

Tlačové správy

Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje

Chcete si konečne kúpiť novú kuchynskú linku či potrebujete dať auto do opravy, ale chýbajú vám peniaze?

Tlačové správy

Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím

Sledujte naživo dnes od 12:00.