SME
Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Založiť sporenie v druhom pilieri je teraz ešte jednoduchšie

Máte to do dôchodku ešte ďaleko? Výborne. Je najlepší čas začať si sporiť v druhom pilieri. Založiť si ho môžete zadarmo a online.

Šetrenie na dôchodok považuje väčšina ľudí za dôležité. Či to skutočne robia alebo nie, to je iná vec. Ak máte svoj odchod do dôchodku ešte poriadne ďaleko, plánovanie dôchodku sa Vám môže zdať zbytočné. V skutočnosti je teraz najlepší čas začať. Zlepšenie Vašej budúcnosti nebolo nikdy jednoduchšie. Založiť sporenie v druhom pilieri zvládnete zadarmo a online!

Poznáte druhý pilier?

Druhý pilier predstavuje formu starobného dôchodkového sporenia. Je kapitalizačný a to znamená, že výška vašej dôchodkovej dávky bude závisieť od zaplatených príspevkov do II. piliera a ich zhodnotenia. Toto sporenie Vám spolu s klasickým dôchodkovým poistením (I. pilierom) zabezpečí dostatočný príjem v starobe. Rozdiel v mesačnej rente môže byť aj viac ako 200 eur mesačne!

Ale pozor. Vstúpenie do druhého piliera je limitované Vašim vekom a tým, či platíte sociálne odvody. Ku dňu podpisu zmluvy nesmiete dovŕšiť 35 rokov. Do druhého piliera nemôžu vstúpiť zamestnanci silových rezortov, ktorí majú osobitné dôchodkové zabezpečenie.

Druhý pilier je možné uzatvoriť, ak ste už niekedy platili odvody. Teda aj ak ste SZČO. Podnikanie vie byť vrtkavé a tak je občas ťažké myslieť na šetrenie peňazí. Odvody však platíte každý mesiac, sporenie v druhom pilieri Vás nestojí nič navyše a vďaka druhému pilieru si viete na dôchodku prilepšiť. Najdôležitejšie je jednoducho začať.

Sporenie v druhom pilieri je zadarmo!

A začať sporiť v druhom pilieri nebolo nikdy jednoduchšie. Môžete začať sporiť bez toho, aby ste museli čokoľvek platiť. Založenie je úplne zadarmo a teraz ho zvládnete aj online cez službu druhypilier.sk.

Ako je to možné? Jednoducho. Vy už aj tak platíte odvody do Sociálnej poisťovne. Časť zaplateného odvodu si môžete nechať presmerovať na svoj sporiaci účet v druhom pilieri.

Založte si účet v druhom pilieri online!

Druhý pilier si vybavíte okamžite a online cez portál druhypilier.sk. Založenie účtu prebehne jednoducho na diaľku pomocou vektorového podpisovania. Stav sporiaceho účtu a jednotlivé fondy neskôr môžete tiež sledovať online z pohodlia domova.

Je veľký predpoklad na to, že sa v budúcnosti budú meniť štátne dôchodky z prvého piliera, nespoliehajte sa iba na ne. Využite aj druhý pilier ako alternatívny zdroj peňazí a nevystavte sa tak riziku nízkeho dôchodku. Pokiaľ platíte odvody do Sociálnej poisťovne a ešte ste nedosiahli vek 35 rokov, sporenie v druhom pilieri je zadarmo a preto nič nestratíte. Môžete len získať! Začnite si sporiť na dôchodok už dnes. Založte si svoj účet za niekoľko minút cez druhypilier.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami

Každý z nás môže zlepšiť svet dobrými skutkami - to je filozofia, na ktorej Orange postavil svoju vianočnú ponuku.

Tlačové správy

O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh

Helske vyrába na Spiši stopercentný slovenský produkt.

Tlačové správy

Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka

Krásny, ale chudobný kraj, hladová dolina, východ, kde nič nie je.