SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet

Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera cez internet. Na dôchodku si tak možno prilepšia o viac ako 200€ mesačne!

Aj keď možno máte ešte pred sebou roky, kým sa Vám na tvári ukážu prvé vrásky, nikdy nie je príliš skoro začať s prípravou na dôchodok. Našťastie, čoraz viac mladých ľudí sa začína zaujímať o možnostiach sporenia na dôchodok. Väčšina z nich vstupuje do druhého piliera cez internet. Na dôchodku si tak možno prilepšia o viac ako 200€ mesačne!

Získajte časť svojich odvodov späť!

Ak zarábate (máte zamestnanie alebo ste SZČO) a teda platíte aj odvody do Sociálneho sporenia, môžete využiť možnosť mať účet v druhom pilieri. Sociálna poisťovňa z Vašich odvodov teraz vypláca terajších dôchodcov, PNky a materské. Ak máte druhý pilier, časť zo zaplatených odvodov si možete nechať presmerovať na svoj sporiaci účet

Našli ste si svoje prvé zamestnanie? Výborne! Je najvyšší čas vstúpiť do druhého piliera! Tam totiž môžete vstúpiť len do veku 35 rokov, ktoré ku dňu podpisu zmluvy nesmiete dovŕšiť. Do druhého piliera nemôžu vstúpiť zamestnanci silových rezortov, ktorí majú osobitné dôchodkové zabezpečenie.

Založiť si druhý pilier sa dá aj z pohodlia domova

Bohužiaľ, stále je dosť málo mladých ľudí, ktorí využívajú možnosť sporenia v druhom pilieri. Aby to mali mladí ľudia jednoduchšie, keď si budú chcieť druhý pilier založiť, tím odborníkov spustil online službu druhypilier.sk, cez ktorú dokážete založiť svoj sporiaci účet cez internet.

Založenie sporiaceho účtu a aktivácia sporenia v druhom pilieri sa nespoplatňuje a je zadarmo. V druhom pilieri si môžete začať sporiť bez toho, aby ste museli mesačne platiť niečo navyše.

Ako zamestnanec, brigádnik, SZČO alebo rodič na materskej/rodičovskej dovolenke už odvody platíte. Časť zaplateného odvodu si môžete nechať presmerovať na svoj sporiaci účet v druhom pilieri. To je všetko. Žiadne poplatky navyše. Založenie sporenia nič nestojí a je zadarmo.

Vaše peniaze budete mať pod kontrolou

Peniaze v druhom pilieri sú súkromným vlastníctvom a sú predmetom dedenia.

Druhý pilier si vybavíte okamžite a online cez portál druhypilier.sk. Založenie účtu prebehne jednoducho, na diaľku pomocou vektorového podpisovania. Stav sporiaceho účtu a jednotlivé fondy neskôr môžete tiež sledovať online, z pohodlia domova.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Nová služba v Pezinku – bezplatný zber elektroodpadu

Staré spotrebiče vám zadarmo odvezieme z adresy vášho bydliska.

Tlačové správy

Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie

Rastie v stovkách percent ročne.

Tlačové správy

V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?

Kedysi sme mlieko vyvážali, teraz je to naopak.