SME
Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Dopad krízy na firmu zmierni strednodobý prenájom vozidla

Najväčším rizikom, ktorému v súčasnosti čelí oblasť lízingu, je zvýšenie insolventnosti firiem.

Ide predovšetkým o tie spoločnosti, ktorých prevádzka bola počas prvej vlny krízy spôsobenej pandémiou uzatvorená, a ktoré sú uzatvorené alebo ostali bez zákazníkov aj v druhej vlne koronakrízy. Najviac ohrozené sú pritom malé a stredne veľké podniky. „Situáciu dôkladne sledujeme a s našimi klientami neustále komunikujeme. Pre mnohých z nich hľadáme riešenia, ako im pri splnení dohodnutých kritérií poskytnúť na určitý čas čiastočnú úľavu,“ hovorí Michal Duška, obchodný riaditeľ Arval Slovakia, jedného z najväčších poskytovateľov operatívneho lízingu.

Operatívny lízing ako jeden z najflexibilnejších produktov

Podľa Michala Dušku je operatívny lízing z pohľadu lízingových produktov jedným z najflexibilnejších, preto je vhodný takmer do každej situácie a podmienok na trhu. Klientom poskytuje väčší rozsah služieb a zároveň aj viac možností pri zmene kontraktu. „V čase krízy, ako je napríklad aj súčasná spôsobená pandémiou koronavírusu, si klienti vedia kontrakt vhodnejšie prispôsobiť aktuálnej situácií. Dopad krízy na ich podnikanie by tak v tomto prípade mohol byť menší,“ tvrdí obchodný riaditeľ Arval Slovakia.

Využite Mid Term Rental, radí Arval

Aktuálna situácia sa neustále vyvíja a prechádza náhlymi zmenami. Aj z toho dôvodu Arval Slovakia odporúča malým a stredným podnikom využiť skôr ponuku strednodobého prenájmu - Mid Term Rental, kým sa situácia vyjasní. „Po skončení zmluvy sa firmy budú vedieť neskôr rozumnejšie rozhodnúť, či vozidlo aj naďalej potrebujú a flexibilne prejdú na dlhodobý prenájom alebo nám auto vrátia,“ hovorí Michal Duška. Pri strednodobom prenájme si klient volí iba kategóriu vozidla. Auto má okamžite k dispozícii a môže ho flexibilne využívať od jedného až po 24 mesiacov. „Momentálne máme dostatočnú skladovú zásobu takýchto vozidiel pre prípady, kedy by naši klienti, ako aj potenciálni noví zákazníci potrebovali práve takéto okamžité a flexibilné riešenie. Zároveň je toto riešenie ekonomickejšie, ako požičanie si vozidla z krátkodobej požičovne,“ objasňuje Michal Duška.

Viac informácií nájdete na www.arval.sk.

O spoločnosti Arval Slovakia:

Spoločnosť Arval Slovakia, člen finančnej skupiny BNP Paribas, bola založená v roku 2004. Špecializuje sa na operatívny lízing automobilov s plným servisom pre malé, stredné podniky a veľké spoločnosti a patrí medzi lídrov na trhu. Svojim zákazníkom poskytuje fleetové riešenia na mieru, odborné poradenstvo, 24-hodiný zákaznícky servis a plnú starostlivosť o vozový park klienta. Klienti majú k dispozícii online služby My Arval, ktoré prehľadne združujú informácie o vozovom parku spoločnosti. Spoločnosť je držiteľom ocenenia Slovak Superbrands za rok 2018 a 2019.

O spoločnosti Arval:

Spoločnosť Arval vznikla v roku 1989 ako člen globálnej finančnej skupiny BNP Paribas. Špecializuje sa na poskytovanie lízingu automobilov pre malé a stredné podniky a veľké spoločnosti. Svojim klientom poskytuje fleetové riešenia na mieru, ktoré optimalizujú pracovné zaťaženie ich zamestnancov a umožňujú outsourcing všetkých rizík spojených s prevádzkou vozového parku. Arval poskytuje odborné poradenstvo a plnú starostlivosť o vozové parky svojich klientov s viac ako 1 257 662 vozidlami v správe v 29 krajinách sveta, v ktorých zamestnáva viac ako 7 025 pracovníkov.

Arval je zakladajúcim členom skupiny Element-Arval Global Alliance, ktorá je celosvetovým lídrom v oblasti operatívneho lízingu a spravuje viac ako 3 milióny vozidiel v 50 krajinách sveta. V rámci skupiny BNP Paribas sa spoločnosť Arval radí medzi hlavné podnikateľské aktivity retailového bankovníctva.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Anna Boleynová bola asi najznámejšia zo šiestich žien anglického kráľa Henricha VIII.


18. jún

Odpovedá lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca.


18. jún

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


18. jún