SME
Štvrtok, 17. jún, 2021 | Meniny má AdolfKrížovkyKrížovky
INZERCIA

O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria

Pri operatívnom lízingu šetria podnikatelia náklady na zriadenie vozového parku, no odpadajú im aj starosti so servisom vozidiel.

„Malé firmy si nemôžu dovoliť zamestnať človeka, ktorý by sa staral výhradne o firemný vozový park,“ tvrdí Michal Duška, obchodný riaditeľ Arval Slovakia. Poukazuje tak na jeden z najčastejších dôvodov, prečo sa majitelia malých firiem rozhodnú pre služby operatívneho lízingu. Ten firmu odbremení od množstva úkonov, ale aj skrytých poplatkov spojených s prevádzkou vozidla. Správa vozového parku je totiž v réžii spoločnosti, ktorá operatívny lízing poskytuje.

"Firma u nás platí za komplexnú službu. Tá v sebe zahŕňa obstaranie vozidla a celkový servis od nákupu diaľničných známok či výberu pneumatík, cez pravidelné servisné prehliadky vozidiel až po riešenie poistných udalostí a akútnych situácií na ceste,“ tvrdí Michal Duška. Podnikatelia si túto službu zároveň môžu uplatniť v účtovných nákladoch. Len na upresnenie - pri malých firmách tvorí vozový park do 10 vozidiel a pri stredne veľkých firmách 10 až 50 automobilov.

Auto už od 150 eur mesačne

„Stretávame sa s predsudkom, že operatívny lízing je drahá záležitosť. No nie je to pravda,“ tvrdí Michal Duška z Arvalu. Majitelia firiem si totiž pri operatívnom lízingu nastavujú mesačnú platbu aj podľa výberu služieb, ktoré pri správe vozidla práve potrebujú. Pri aute nižšej kategórie sa tak mesačný poplatok začína už na úrovni 150 eur.

Podľa Michala Dušku je zároveň veľkou výhodou pre klienta aj to, že auto nevlastní: „Klient hradí len rozdiel medzi nákupnou a zostatkovou cenou a nemusí platiť amortizáciu. A samozrejme, po ukončení lízingu vozidlo vráti a za rovnakú splátku si môže zobrať nové.“

Firme takto odpadáva starosť o vstupný kapitál na nákup vozidiel a zároveň i riziká súvisiace so servisom, údržbou, opravami, poistením, náhradnými vozidlami či pracovným zaťažením, na ktoré zamestnáva ďalšie pracovné sily, prípadne oberajú o čas priamo majiteľa firmy.

Operatívny lízing inovuje

Pár rokov rokov dozadu bol operatívny lízing u nás ešte službou, ktorú využívali spravidla veľké nadnárodné firmy. No služby efektívneho manažmentu vozového parku vyhľadáva v posledných rokov stále viac malých a stredne veľkých podnikov „Naša spoločnosť vstúpila na slovenský trh ešte v roku 2004. V tom čase sme mali v správe vyše 354 vozidiel. Dnes tento ich počet narástol na 7 400 financovaných vozidiel,“ opisuje Michal Duška z Arval Slovakia, spoločnosti, ktorá sa zaradila u nás medzi lídrov v tomto odbore.

Aktuálne poskytuje služby vyše 510 spoločnostiam, z čoho asi 55 je z kategórie veľkých podnikov a zvyšok z kategórie malých a stredne veľkých firiem. „Klientom zabezpečujeme komplexnú správu vozového parku, jeho analýzu a tiež odborné poradenstvo,“ uzatvára Michal Duška.

Viac informácií nájdete na www.arval.sk

O spoločnosti Arval Slovakia:

Spoločnosť Arval Slovakia, člen finančnej skupiny BNP Paribas, bola založená v roku 2004. Špecializuje sa na operatívny lízing automobilov s plným servisom pre malé, stredné podniky a veľké spoločnosti a patrí medzi lídrov na trhu. Svojim zákazníkom poskytuje fleetové riešenia na mieru, odborné poradenstvo, 24-hodiný zákaznícky servis a plnú starostlivosť o vozový park klienta. Klienti majú k dispozícii online služby My Arval, ktoré prehľadne združujú informácie o vozovom parku spoločnosti. Spoločnosť je držiteľom ocenenia Slovak Superbrands za rok 2018 a 2019. Viac na www.arval.sk.

O spoločnosti Arval:

Spoločnosť Arval vznikla v roku 1989 ako člen globálnej finančnej skupiny BNP Paribas. Špecializuje sa na poskytovanie lízingu automobilov pre malé a stredné podniky a veľké spoločnosti. Svojim klientom poskytuje fleetové riešenia na mieru, ktoré optimalizujú pracovné zaťaženie ich zamestnancov a umožňujú outsourcing všetkých rizík spojených s prevádzkou vozového parku. Arval poskytuje odborné poradenstvo a plnú starostlivosť o vozové parky svojich klientov s viac ako 1 257 662 vozidlami v správe v 29 krajinách sveta, v ktorých zamestnáva viac ako 7 025 pracovníkov.

Arval je zakladajúcim členom skupiny Element-Arval Global Alliance, ktorá je celosvetovým lídrom v oblasti operatívneho lízingu a spravuje viac ako 3 milióny vozidiel v 50 krajinách sveta. V rámci skupiny BNP Paribas sa spoločnosť Arval radí medzi hlavné podnikateľské aktivity retailového bankovníctva.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Malým zázrakom by sa na Slovensku dala nazvať už samotná novopostavená škola v Banskej Štiavnici. Táto má však oveľa viac divov.


5m

Čučoriedky patria medzi naše obľúbené a vyhľadávané ovocie už po celé veky.


2 h

Záchrana planéty sa začína v domácnostiach.


10 h