SME
Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete

Prestížny magazín Global Finance hodnotil banky za pomoc počas pandémie. Cenu za líderstvo v kríze získala Slovenská sporiteľňa.

Ocenenie dostali tie finančné inštitúcie, ktoré excelentne reagovali na globálnu pandémiu a išli ďaleko nad rámec v pomoci klientom, pri ochrane svojich zamestnancov a ktoré súčasne poskytovali kritickú podporu celej spoločnosti. Odbornú porotu tvoril tím troch analytikov a šéfredaktora Global Finance. Pri hodnotení brali do úvahy tiež ohľad na konkrétne podmienky a špecifiká jednotlivých krajín.

„Posledný rok čelí svet výzve, ktorá v porovnaní s doterajšou históriou nemá obdoby. Výzve, ktorá ohrozila životy aj živobytie ľudí. Mnoho firiem sa tejto výzve postavilo čelom a boli ďalšou podporou pre vlády, zamestnancov, zákazníkov a komunity, v ktorých fungujú. Riešenia prinášali často vyrobené s pôsobivou kreativitou a pozoruhodnou rýchlosťou. Naše ocenenie vyznamenáva týchto hrdinov za ich výnimočnosť a úsilie,“ uviedol Joseph D. Giarraputo, vydavateľ a redaktor magazínu Global Finance.

Slovenská sporiteľňa rovnako ako v čase ekonomickej krízy v roku 2009, tak aj teraz stojí pri svojich klientoch a zamestnancoch. Preto ešte na jar pripravila mimoriadny balík opatrení, ktorý pomohol lepšie zvládnuť dopady náročnej situácie, vrátane milióna eur od Nadácie Slovenskej sporiteľne na boj s koronakrízou.

„Nesmierne si vážime, že naša práca pre ľudí a firmy na Slovensku zarezonovala aj v zahraničí a na svetovej úrovni. Ďakujem skvelému tímu Slovenskej sporiteľne za všetko, čo pre našich klientov za uplynulé mesiace urobili. S pomocou pokračujeme aj naďalej, príkladom sú naši desiati operátori call centra, ktorí posilnili kapacity štátnej infolinky, a ktorí budú do konca roka odpovedať na otázky ľudí ohľadom koronakrízy, “ povedal Peter Krutil, generálny riaditeľ Slovenskej sporiteľne.

Pomoc Slovenskej sporiteľne klientom a spoločnosti počas koronakrízy zahŕňala:

• Garanciu účtov zadarmo a zľavy z poplatku za účet na 6 mesiacov
• Milión eur od Nadácie Slovenskej sporiteľne a banky na boj s koronavírusom
• Odklad splátok úverov digitálne cez Georgea
• Pomoc pre firmy a podnikateľov
• Bezpečné bankovanie v pobočke, zabezpečenie dostupnosti bankových služieb, hotovosti po celom Slovensku
• Pomoc citlivým cieľovým skupinám, vrátane seniorov či vylúčených komunít
• Organizáciu najväčšieho benefičného koncertu na pomoc rodinám s TV Markíza - Spolu pre Slovensko

Magazín Global Finance so sídlom v New Yorku bol založený v roku 1987, a s nákladom 50 tisíc výtlačkov má čitateľov v 191 krajinách sveta. Medzi jeho čitateľov patria najmä firemní top manažéri zodpovední za investičné a strategické rozhodovanie v nadnárodných korporáciách a finančných inštitúciách. Jeho webová stránka GFMag.com ponúka analýzy a články, ktoré sú odkazom 33-ročnej praxe a skúseností na medzinárodných finančných trhoch.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Anna Boleynová bola asi najznámejšia zo šiestich žien anglického kráľa Henricha VIII.


18. jún

Odpovedá lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca.


18. jún

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


18. jún