SME
Utorok, 28. jún, 2022 | Meniny má Beáta

Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete

Prestížny magazín Global Finance hodnotil banky za pomoc počas pandémie. Cenu za líderstvo v kríze získala Slovenská sporiteľňa.

Ocenenie dostali tie finančné inštitúcie, ktoré excelentne reagovali na globálnu pandémiu a išli ďaleko nad rámec v pomoci klientom, pri ochrane svojich zamestnancov a ktoré súčasne poskytovali kritickú podporu celej spoločnosti. Odbornú porotu tvoril tím troch analytikov a šéfredaktora Global Finance. Pri hodnotení brali do úvahy tiež ohľad na konkrétne podmienky a špecifiká jednotlivých krajín.

„Posledný rok čelí svet výzve, ktorá v porovnaní s doterajšou históriou nemá obdoby. Výzve, ktorá ohrozila životy aj živobytie ľudí. Mnoho firiem sa tejto výzve postavilo čelom a boli ďalšou podporou pre vlády, zamestnancov, zákazníkov a komunity, v ktorých fungujú. Riešenia prinášali často vyrobené s pôsobivou kreativitou a pozoruhodnou rýchlosťou. Naše ocenenie vyznamenáva týchto hrdinov za ich výnimočnosť a úsilie,“ uviedol Joseph D. Giarraputo, vydavateľ a redaktor magazínu Global Finance.

Slovenská sporiteľňa rovnako ako v čase ekonomickej krízy v roku 2009, tak aj teraz stojí pri svojich klientoch a zamestnancoch. Preto ešte na jar pripravila mimoriadny balík opatrení, ktorý pomohol lepšie zvládnuť dopady náročnej situácie, vrátane milióna eur od Nadácie Slovenskej sporiteľne na boj s koronakrízou.

„Nesmierne si vážime, že naša práca pre ľudí a firmy na Slovensku zarezonovala aj v zahraničí a na svetovej úrovni. Ďakujem skvelému tímu Slovenskej sporiteľne za všetko, čo pre našich klientov za uplynulé mesiace urobili. S pomocou pokračujeme aj naďalej, príkladom sú naši desiati operátori call centra, ktorí posilnili kapacity štátnej infolinky, a ktorí budú do konca roka odpovedať na otázky ľudí ohľadom koronakrízy, “ povedal Peter Krutil, generálny riaditeľ Slovenskej sporiteľne.

Pomoc Slovenskej sporiteľne klientom a spoločnosti počas koronakrízy zahŕňala:

• Garanciu účtov zadarmo a zľavy z poplatku za účet na 6 mesiacov
• Milión eur od Nadácie Slovenskej sporiteľne a banky na boj s koronavírusom
• Odklad splátok úverov digitálne cez Georgea
• Pomoc pre firmy a podnikateľov
• Bezpečné bankovanie v pobočke, zabezpečenie dostupnosti bankových služieb, hotovosti po celom Slovensku
• Pomoc citlivým cieľovým skupinám, vrátane seniorov či vylúčených komunít
• Organizáciu najväčšieho benefičného koncertu na pomoc rodinám s TV Markíza - Spolu pre Slovensko

Magazín Global Finance so sídlom v New Yorku bol založený v roku 1987, a s nákladom 50 tisíc výtlačkov má čitateľov v 191 krajinách sveta. Medzi jeho čitateľov patria najmä firemní top manažéri zodpovední za investičné a strategické rozhodovanie v nadnárodných korporáciách a finančných inštitúciách. Jeho webová stránka GFMag.com ponúka analýzy a články, ktoré sú odkazom 33-ročnej praxe a skúseností na medzinárodných finančných trhoch.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 5 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 5 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 5 h
SkryťZatvoriť reklamu