SME
Piatok, 12. august, 2022 | Meniny má Darina

Pri výstavbe bytových domov myslíme aj na parkovanie

Mestská štvrť, ponúkajúca dostatok zelených plôch, miest na šport a oddych. To je Arboria, ktorej výstavba sa začala v roku 2011.

Ak by ste čakali, že ako prvý sme položili základný kameň, mýlite sa. Výstavba rezidenčnej zóny začala zasadením stromu, ktorý rastie spolu s ňou.

Tento strom pre nás symbolizuje to, čo chceme projektom dosiahnuť – zelené parky pre obyvateľov a verejnosť. Parky, v ktorých si môžete oddýchnuť po ťažkom dni v práci, ihriská, kde sa vaše deti môžu bezpečne hrať bez toho, aby ste sa strachovali. Arboria pre nás od začiatku predstavuje štvrť, v ktorej hustá premávka nemá miesto. Naopak, je tu pre ľudí, ktorí budujú komunitu susedov a organizujú spoločné akcie.

Zelená a bezpečná mestská štvrť

Od zasadenia stromu ubehlo už niekoľko rokov, počas ktorých sme odovzdali majiteľom 758 bytov a vytvorili 697 vnútorných a 234 vonkajších parkovacích miest. Každý bytový dom má k dispozícii garážové stojiská. Pri kúpe bytu môže záujemca povedať, či má záujem o zakúpenie miesta a upresniť ich počet.

S bytovými domami sme vybudovali aj vonkajšie parkovacie miesta. Najčastejšie sa pri projektoch môžete stretnúť s tým, že developer postaví vonkajšie aj vnútorné parkovacie miesta a všetky ich predá. V Arborii sme časť vonkajších parkovacích stojísk vyčlenili pre parkovanie verejnosti, okrem tých, ktoré sú číselne označené. Očíslované miesta si buď kúpili majitelia bytov, alebo sú v prenájme.

Možnosti parkovania v Arborii

Uvedomujeme si, že parkovanie, hlavne vo večerných hodinách, môže byť problémové. Máme však k dispozícii 6 voľných miest v podzemnej garáži už odovzdaných projektov, ktoré si záujemcovia stále môžu zakúpiť. Ak vaša návšteva nenájde voľné miesto priamo v Arborii, zaparkovať môže na veľkokapacitnom parkovisku pri obchodnom dome Tesco a za 6 minút chôdze sa ocitnú v obytnej zóne.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Za architektonickým unikátom Apúlie cestujte do mestečka Alberobello.


INZERCIA 40m

Západoslovenská distribučná prinavráti koridoru pod VVN vedení v Pečnianskom lese prírodný charakter


INZERCIA 15 h

Aký je rozdiel medzi palivami na čerpacích staniciach a tými, ktoré poháňajú monoposty F1?


15 h
SkryťZatvoriť reklamu