SME
Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Keď mydlo nestačí...

Dezinfekcia patrí počas posledného pol roka k najskloňovanejším na celej zemeguli.

Cesta okolo sveta by nám dnes už netrvala 80 dní, ako o tom písal vizionár Jules Verne, ale zopár hodín. Všetko má však svoje úskalia a jedným z úskalí globalizácie je aj pre možnosti dopravy rýchle šírenie infekčných agensov. A významnú úlohu pri šírení infekcií zohrávajú naše ruky. Účinná hygiena rúk je preto v boji proti infekciám kľúčová. A tak nielen v zdravotníctve, ale aj v bežnom živote má svoje miesto používanie dezinfekcie.

Ruky v centre pozornosti
Najmä v súčasnosti sa dezinfikovanie rúk stalo priam mantrou medzi bežnou populáciou i zdravotníkmi. Podľa odhadov odborníkov by sa až tretine nozokomiálnych infekcií dalo predísť dezinfekciou rúk. V každodennej práci v zdravotníctve je tak jedným z najúčinnejších opatrení na ochranu pacientov. Aj my ostatní sa čoraz viac presviedčame, že hygienicky čisté ruky sú aj v bežnom živote dôležitou súčasťou prevencie infekcií.

Účinná a šetrná
Denne sme v kontakte nielen s množstvom mikroorganizmov. Ruky vystavujeme aj pôsobeniu iných faktorov, ktoré nepriaznivo vplývajú na pokožku rúk. Príkladom je používanie pracích a čistiacich prostriedkov v domácnostiach i niektorých povolaniach, vystavovanie rúk slnečnému žiareniu či extrémnym teplotám. Ich pokožke preto treba venovať zvýšenú pozornosť aj pri výbere dezinfekcie. Vtieranie alkoholových prípravkov do rúk sa zaužívalo v celom svete ako najúčinnejšia a k pokožke najšetrnejšia metóda dezinfekcie rúk. Alkohol však nestačí...

Benefity pre kožu
Optimálny je prípravok, ktorý má komplexné, rokmi a vedou preverené pôsobenie. Benefitom sú obsiahnuté substancie, ktoré pokožku ošetrujú a chránia pred vysušovaním. Napríklad glycerín, ktorý sa používa aj v kozmetickom priemysle, vďaka schopnosti viazať vodu. Pomáha pokožku rúk udržiavať hydratovanú, zvyšuje jej pružnosť a hebkosť. Ďalšou látkou, ktorá je priateľská k našim rukám, je 1-tetradecanol. Má upokojujúce účinky a pomáha udržiavať pokožku pružnú. Kým alkohol, ktorý zabezpečí dezinfekciu, vyprchá, ostatné látky na pokožke ostanú a priaznivo na ňu pôsobia.

Viete, že...
V 60. rokoch si lekári po každom kontakte s pacientom umývali ruky v umývadle naplnenom formaldehydom. Jeden z nich však zistil, že použitý roztok obsahuje veľký počet baktérií, a rozhodol sa hľadať lepšie riešenie. Bol to prof. Peter Kalmár a práve vďaka nemu uzrela pred 55 rokmi svetlo sveta dezinfekcia Sterillium 4., ktorá znamenala míľnik v každodennom pracovnom živote sestier a lekárov. Začal sa účinnejší, bezpečnejší a rýchlejší boj s baktériami. Vďaka svojmu spoľahlivému antimikrobiálnemu účinku a osobitným látkam, ktoré ošetrujú namáhanú pokožku rúk, si ho obľúbili milióny užívateľov po celom svete.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Anna Boleynová bola asi najznámejšia zo šiestich žien anglického kráľa Henricha VIII.


18. jún

Odpovedá lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca.


18. jún

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


18. jún