SME

Školám pomáha aj Nadácia Orange, prerozdelí 100 000 eur

Projekty je potrebné prihlásiť v elektronickej podobe do 17. novembra 2020.

Druhá vlna pandémie koronavírusu opäť preverí všetkých, vrátane žiakov a učiteľov. Technologickí optimisti budú hovoriť, že sa opäť ukázala slabšia pripravenosť Slovenska na dištančné vzdelávanie v online prostredí. Vieme však, že „učenie na diaľku“ znamená zmeniť myslenie, byť kreatívny, hľadať nové metódy a využívať vo väčšej miere IT technológie. Sú to veľké výzvy najmä pre žiakov a pedagógov, a v tom im podáva ruku Nadácia Orange.

Učiteľom a žiakom prerozdelí 100-tisíc eur

Majú byť použité na podporu projektov v oblasti využívania digitálnych technológií a rozvoja digitálnych zručností najmä v rámci dištančného online vzdelávania. Na jeden projekt realizovaný na jednej škole je možné žiadať čiastku maximálne 1 500 eur. Ak však ide o projekt realizovaný na viac ako jednej škole, zameraný na spoluprácu pedagógov či odborných zamestnancov, je možné žiadať finančnú podporu vo výške až 3 000 eur.

„Záleží nám na tom, aby boli digitálne médiá využívané bezpečne a zodpovedne. Nevyhnutné vzdelávanie v tejto oblasti sa však netýka len žiakov a študentov, ale aj ich pedagógov. Tým, žiaľ, častokrát chýbajú potrebné technické podmienky a digitálne zručnosti na to, aby dištančné vzdelávanie bolo efektívne, interaktívne a atraktívne. Práve v čase pandémie, kedy sa na internete oveľa viac šíria rôzne dezinformácie a falošné či neoverené správy, sa zároveň ako kľúčová javí schopnosť kriticky myslieť, rozpoznávať problémové situácie, zhodnocovať množstvo prijímaných informácií a zodpovednosť postaviť sa k vlastnému konaniu. Aj preto je táto téma v centre nášho záujmu,“ vysvetľuje Andrea Ungvölgyi, manažérka a správkyňa Nadácie Orange & CSR špecialistka, Orange Slovensko, a.s.

Projekty je potrebné prihlásiť do 17. novembra 2020 v elektronickej podobe prostredníctvom online systému e-grant. Výsledky hodnotiaceho procesu Nadácia Orange vyhlási po 8. decembri 2020 na webovej stránke. Podporené projekty budú následne realizované do júna 2021.

Žiaci sa učili reagovať na nebezpečenstvá internetu

Na základnej škole v Trebaticiach sa žiaci druhého stupňa vďaka projektu Nebuď ďalší oboznámili s nástrahami internetu, mobilov, počítačov a online komunikácie.

Žiakov táto téma zaujíma, je to veľmi aktuálne, čoraz mladšie ročníky sa pohybujú na sociálnych sieťach a stretávajú sa s rôznymi situáciami, nadväzujú kontakty s cudzími ľuďmi,“ poznamenala riaditeľka školy Mgr. Sylvia Molnárová a dodáva „napríklad sme zistili aj to, že niekedy aj neškodné „doberanie sa“ medzi kamarátmi, alebo posmech môžu veľmi ublížiť. Verím, že si žiaci z týchto aktivít odniesli hlavne ostražitosť a ohľaduplnosť v komunikácii na internete“.

V rámci podporeného projektu rozdiskutovali konkrétne situácie, keď sa im niekto snaží niečo nahovoriť, získať si ich dôveru a naučili sa, ako reagovať a vedieť odmietnuť. Hraním rolí si vyskúšali aj rolu „obete“ aj „agresora“ a upriamili pozornosť na spôsoby, ako podobné situácie zvládať.

K pomoci sa pridáva aj Orange a ponúka učiteľom bezplatné volania a dáta

Vzhľadom na druhu vlnu mimoriadnej situácie spôsobenej pandémiou koronavírusu spúšťa Orange v spolupráci s Ministerstvom školstva SR mimoriadny benefit pre učiteľov. Aj takýmto spôsobom chce prispieť k zjednodušeniu práce učiteľov počas online dištančného vzdelávania. Učitelia, ktorí sú zákazníkmi Orangeu, si môžu bezplatne aktivovať benefity Neobmedzené hovory do všetkých sietí v SR a EU a Dátový benefit 100 GB alebo 10 GB v plnej rýchlosti. Po vyčerpaní predplatených dát má učiteľ možnosť opätovne si ich navýšiť. Pre učiteľov s predplatenou kartou Prima alebo FunFon je určený dátový benefit 10 GB dát s možnosťou automatického predĺženia. Benefity pre učiteľov sú predbežne platné do konca roka 2020.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Komerčné články

  1. Patria medzi svetovú elitu. Slováci zariskovali a predbehli dobu
  2. Bývanie vytesané do kameňa? V Kapadócii tak žijú po stáročia
  3. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  4. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur
  5. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  6. Wellness v prírode: máme tip, kde si na jar najlepšie oddýchnete
  7. Deväť dobrých: Jarný literárny výber v denníkoch SME a Korzár
  8. Slováci minuli za 4 dni na dovolenky 6,4 milióna eur
  1. Bývanie vytesané do kameňa? V Kapadócii tak žijú po stáročia
  2. E-recept, evolúcia v zdravotnej starostlivosti
  3. Leťte priamo z KOŠÍC a dovolenkujte na najkrajších plážach
  4. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  5. Výlet 2 v 1: Jednou nohou na Slovensku, druhou v Rakúsku
  6. Ahoj, TABI! Kto je záhadný digitvor?
  7. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur
  8. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  1. Fellner otvorene: Manželka mi vyčítala, že zo mňa nič nemá 29 818
  2. Deväť dobrých: Jarný literárny výber v denníkoch SME a Korzár 17 415
  3. Do utorka za vás uhradia polovicu exotickej dovolenky 16 543
  4. Slováci minuli za 4 dni na dovolenky 6,4 milióna eur 10 906
  5. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové? 10 254
  6. Patria medzi svetovú elitu. Slováci zariskovali a predbehli dobu 10 077
  7. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur 7 834
  8. Ako Japonci potopili ruské nádeje na Ďalekom východe 5 780
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Vydajte do oblasti s rozprávkovým nádychom, kde sú príbehy vyryté do kameňa.


INZERCIA 2 h

Elektronický predpis liekov predstavuje významný krok v oblasti digitalizácie zdravotníctva.


INZERCIA 2 h

Pláže biele a jemné ako múka a miesta, kde sa mieša vôňa mora s arómou miestnych plodov.


INZERCIA 12 h
SkryťZatvoriť reklamu