SME
Piatok, 12. august, 2022 | Meniny má Darina

4 tipy, ako sa efektívne zbaviť chladnej podlahy

Obyvatelia priestorov nad nevykurovanou pivnicou, že sálanie chladu od podlahy dokáže poriadne znepríjemniť život.

Obyvatelia priestorov nad nevykurovanou pivnicou, garážou alebo vestibulom vedia, že sálanie chladu od podlahy dokáže poriadne znepríjemniť život. Ako zatepliť suterén tak, aby ste z toho vyťažili maximum? Držte sa týchto štyroch zásad.

1.Zatepľujte zdola

Pre odstránenie večne chladnej podlahy má význam aj tepelná izolácia pod podlahovou krytinou, zateplenie stropu pod ňou vám však môže priniesť aj zopár ďalších výhod. Stavebné práce neobmedzia chod domácnosti a ak si vyberiete správny materiál, môžete z pivnice či garáže urobiť bezpečnejšie miesto. V uzavretých priestoroch pod úrovňou terénu treba totiž myslieť na väčšie riziká v prípade požiaru, preto je vhodné vyberať nehorľavé izolačné materiály. Túto požiadavku spĺňajú minerálne lamelyCLT C1 aj bez dodatočných opatrení a náterov, pretože sú zaradené do triedy D1, teda absolútne nehorľavé. Navyše dokážu účinne izolovať a tlmiť hluk.

2. Režte čo najmenej

Stropy pivníc, garáží a vestibulov sú väčšinou veľmi členité, ich povrch narúšajú pivničné boxy, potrubia či rôzne technické zariadenia. Aplikácia klasických izolačných dosiek na takéto povrchy je často zložitá a pri množstve „výrezov“ úplne neefektívna. Na takéto stropy, ktoré majú často aj nerovný povrch, sú ideálne úzke formáty. Ľahké minerálne lamely s rozmerom 20 x 120 cm sú ideálne pre namáhavú prácu nad hlavou a prinášajú výhodu domácim majstrom, ktorí si dokážu stavebné úpravy vykonať aj svojpomocne.

3. Nekotvite, lepte

V suteréne nie je potrebné brať ohľad na poveternostné vplyvy – vietor, dážď ani prudké mrazy, tepelnú izoláciu malých formátov je ich teda možné nalepiť priamo na strop bez dodatočného kotvenia. Lamely CLT C1 majú povrchový nástrek, ktorý bráni nasiaknutiu vzdušnej vlhkosti z okolitého prostredia, a tým zabezpečuje aj menšiu prašnosť pri manipulácii. Sú ofrézované zo všetkých 4 hrán, takže po ich nalepení na strop vzniká mierne členitá plocha so skosenými hranami, jemný priestorový „3D“ efekt, ktorý opticky vyrovnáva nerovnosť podkladu. Nevyžadujú si ani finálny náter, pri náročnejších požiadavkách na estetický vzhľad je ich však možné natrieť farbou. Tieto šikovné lamely môžete teraz dostať v balíkuCLT C1 Thermal spolu s vhodným lepidlom a penetračným náterom na podklad stropu.

4. Vyberte dostatočnú hrúbku

Netreba zabúdať, že zateplenie stropu pivnice či garáže má význam len v súčinnosti so zateplením fasády, pretože inak by nestačilo zamedziť úniku tepla. Frézované lamely CLT C1 sa vyrábajú v rozmedzí hrúbok od 5 do 15 cm, pre citeľný výsledok stavbári odporúčajú použiť tepelnú izoláciu s hrúbkou aspoň 8 až 10 cm, aby bolo zateplenie vyvážené. S výborným súčiniteľom tepelnej vodivosti lambda 0,037 W/m.K dokážu vylepšiť tepelný komfort v dome, ktorý pocítite už v prvej vykurovacej sezóne.

www.knaufinsulation.sk, www.fasadnadoska.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Za architektonickým unikátom Apúlie cestujte do mestečka Alberobello.


INZERCIA 2 h

Západoslovenská distribučná prinavráti koridoru pod VVN vedení v Pečnianskom lese prírodný charakter


INZERCIA 16 h

Aký je rozdiel medzi palivami na čerpacích staniciach a tými, ktoré poháňajú monoposty F1?


16 h
SkryťZatvoriť reklamu