SME
Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť

Hybridné GLE a GLC sú pripravené ovládnuť segment luxusných SUV.

Mercedes-Benz osviežil svoje najviac populárne SUV rodiny GLC a GLE elektrifikovanými motormi. Hybridné vozidlá dobíjateľné zo siete spájajú výhody dvoch svetov: v meste jazdia čisto elektricky, zatiaľ čo pri dlhých trasách využívajú dojazd spaľovacieho motora.

Okrem elektrického pohonu disponujú modely Mercedes-Benz GLE 350 de 4MATIC, GLC 300 e 4MATIC, GLC 300 de 4MATIC aj pôsobivým športovým vzhľadom, nápadným vedením línií, svalnatými tvarmi a výraznými detailmi. Interiéru dominuje fascinujúci digitálny kokpit s možnosťou ovládania gestami. Služba Mercedes me Charge asistuje pri nabíjaní na cestách a vodiči vďaka nej získajú prístup k jednej z najväčších nabíjacích sietí na svete.

Mercedes-Benz GLE 350 de 4MATIC

Najväčší člen rodiny vozidiel EQ Power je nabitý technológiami. Pod kapotou má kombináciu dvojlitrového dieselového štvorvalca a silného elektromotora. Balík asistenčných jazdných systémov dokáže výrazne odbremeniť vodiča v mnohých dopravných situáciách. Vďaka tomu nový Mercedes-Benz GLE získal od Euro NCAP najlepšiu známku pre čiastočne automatizované asistenčné systémy vo vozidle.

Systémový výkon 235 kW (320 k) a systémový krútiaci moment 700 Nm zrýchli vozidlo z nuly na sto za 6,8 sekúnd. Vďaka akumulátoru s veľkou kapacitou (31,2 kWh) môže čisto elektrický dojazd na jedno nabitie dosiahnuť až sto kilometrov, pričom maximálna rýchlosť v elektrickom režime končí na úrovni 160 km/h. Na základe údajov z 1,6 milióna jázd vyplýva, že 100-kilometrový elektrický dojazd postačí na dennú potrebu až v 96 percentách jázd a teda bohato pokryje potrebu väčšiny zákazníkov. Nový hybrid dobíjateľný zo siete tak na naftu poženiete najmä na výletoch mimo mesta.

Mercedes-Benz GLE 350 de 4MATIC disponuje rýchlym nabíjaním jednosmerným prúdom s výkonom až 60 kW. V priebehu tridsiatich minút sa automobil nabije z nula na sto percent (z 10 na 80 percent to trvá cca 20 minút). Nová GLE sa môže pochváliť najvýkonnejším akumulátorom, ktorý sa dokonale zladil s atletickým dizajnom. Nemeckí návrhári prišli s bravúrnym riešením pre zadnú časť auta, vďaka ktorému v batožinovom priestore nie je žiadne prevýšenie a je k dispozícii rekordný objem.

GLE ponúka širokú škálu najmodernejších asistenčných systémov. Okrem iného prinieslo ako prvé aj asistenta manévrovania s prívesom, ktorý uľahčuje cúvanie s prívesom najmä vodičom bez praxe. Nová GLE je tiež prvé SUV so zabudovaným revolučným infotainmentom MBUX (Používateľský zážitok Mercedes-Benz). Stačí, keď poviete „Hey Mercedes“ a vozidlo vás začne pozorne počúvať, aby následne mohlo vaše želania vykonať.

Mercedes-Benz GLC 300 e 4MATIC

Súčasne s novou GLE uzrela svetlo sveta aj hybridná verzia GLC dobíjateľná zo siete. Mercedes-Benz GLC patrí k najúspešnejším modelom SUV, ktorý tiež dostal sebavedomý facelift a zmenil sa najmä technologicky.

Mercedes-Benz dal novej GLC športovejší vzhľad, svalnaté plochy a výrazné detaily. Prepracovaná bola napríklad maska chladiča, spojler predného nárazníka ako aj sériové vysokovýkonné LED svetlomety s tvarom denného osvetlenia, ktorý pripomína pochodeň. Je to svetelný a dobre rozpoznateľný znak typický pre značku s hviezdou. Inováciám sa nevyhol ani interiér – dominuje infotainment MBUX (Používateľský zážitok Mercedes-Benz), ktorý očarí intuitívnymi a rozmanitými možnosťami ovládania, ako je ovládanie dotykom, gestami a optimalizované ovládanie hlasom. Nové balíky ENERGIZING, ktoré harmonizujú a prispôsobujú svetlo, ozvučenie, aromatizáciu a klimatizovanie interiéru, masáže, vyhrievanie a ventiláciu sedadiel, vám pomôžu, aby ste do cieľa dlhej cesty dorazili svieži a oddýchnutí.

Pod kapotou hybridný model GLC dobíjateľný zo siete kombinuje dvojlitrový benzínový alebo dieselový štvorvalec s výkonným elektromotorom a o prenos sily sa stará pohon všetkých kolies 4MATIC. Ako jazdí stredne veľké SUV s elektrickým pohonom? Hybridná GLC zrýchli z nuly na sto za 5,7 sekúnd.

Nová hybridná GLC je absolútne vhodným partnerom do všetkých terénov, na tiché šoférovanie po meste s nulovými emisiami aj na šetrné brázdenie diaľnice. Inteligentná prevádzková stratégia podporuje vodiča v efektívnom jazdení na báze trasy. Takzvaný asistent ECO podporuje vodiča ako tréner a pomáha mu so šetrením elektrickej energie a paliva. Vodiči, ktorí budú dôsledne postupovať podľa jeho rád, dokážu v porovnaní s normálnym jazdným profilom znížiť spotrebu až o päť percent.

Rodiny GLE a GLC od Mercedes-Benz sú synonymom komfortu, technológií, bezpečnosti, a nové hybridné modely dobíjateľné zo siete posúvajú oba modely do nových výšin. Technológia hybridného pohonu dobíjateľného zo siete tvorí dôležitý pilier stratégie pohonov značky Mercedes-Benz na ceste k bezemisnej mobilite budúcnosti. Nové GLE a GLC ukazujú, ako môžu byť luxusné a inteligentné SUV ohľaduplné voči prírode.

Nové kupé GLE a GLC sú osobnosti, ktoré neprehliadnete

Oba nové hybridné modely GLE a GLC dobíjateľné zo siete sú dostupné aj vo verzii kupé. Vďaka neprehliadnuteľnému dizajnu sú také športové a štýlové ako nikdy predtým. Svojim dizajnom, revolučným kokpitom a vysokou úrovňou komfortu nastavujú latku vo svojej triede. Ste pripravení na svoje veľké predstavenie? Spoznajte nové kupé GLE a GLC od Mercedes-Benz.

Prémiové benefity

Dlhodobý úspech Mercedes-Benz na trhu automobilov nesporne zaistila aj vysoká úroveň služieb a benefitov. Aj majitelia nových hybridných modelov GLE a GLC dobíjateľných zo siete automaticky získajú ku svojim novým vozidlám servis v cene vozidla na 6 rokov alebo do 160 000 kilometrov na výrobcom predpísané údržby. Okrem toho si klienti Mercedes-Benz môžu predĺžiť štandardnú záruku automobilu až na 6 rokov (do 160 000 kilometrov). Pri poruche, nehode, menších nepríjemnostiach alebo v prípade vandalizmu pomôže záruka mobility Mobilo. A keďže Mercedes-Benz má záujem o čo najdlhšiu bezporuchovú prevádzku vozidiel, preto raz ročne poskytuje 20-minútovú servisnú prehliadku v autorizovaných servisoch bezplatne.

Len do konca roka so zvýhodnením

Mercedes-Benz prináša pre záujemcov atraktívne cenové zvýhodnenie na hybridné modely dobíjateľné zo siete v podobe Technology Edition. Okrem toho zákazník získa aj kredit na nabíjanie až 2632 kWh. Viac informácii nájdete na: https://www.mercedes-benz.sk/passengercars/mercedes-benz-cars/latest-offers/eq-t.module.html

Advertisement

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pokusy, diskusie aj 10 fascinujúcich nových objavov, ktoré môžu zachrániť život.


5m
Moderná vila z betónu

Máme pre vás tip na stavebný materiál, s ktorým to ľahko dosiahnete.


10 h

V Bratislave mali okoloidúci možnosť ochutnať 4 druhy vegánskych bagiet, ktoré chutia ako klasické bagety so syrom a šunkou.


INZERCIA 10 h
Skryť Zatvoriť reklamu