SME
Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Počúvaním hluku chránime váš sluch

Strata sluchu spôsobená hlukom z povolania je pre pracovníkov vážnym rizikom a pre bezpečnostných technikov významnou výzvou.

Nebezpečným hladinám hluku na pracoviskách je vystavených množstvo pracovníkov. National Institutes of Health uvádza, že na svete si v dôsledku vysokých hladín hluku poškodí sluch 16% až 24% pracovníkov. Na rozdiel od väčšiny ostatných úrazov v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci zostáva riziko straty sluchu často bez povšimnutia.

Najlepším spôsobom, ako chrániť pracovníkov vystavených nebezpečnému hluku, je poznať riziko prostredia a ponúknuť riešenia na mieru.

Prevencia sa začína informovanosťou.

Monitorujte, analyzujte a zisťujte riziká skôr, ako sa u vašich zamestnancov objaví strata sluchu. DEXIS SLOVAKIA prináša na trh riešenie VeriShield Smart Hearing Solution (VSHS) od HONEYWELL, ktorým vylepšíte program bezpečnosti vo vašich podnikoch.

Chrániče sluchu Honeywell VeriShield ™ 300 okrem toho, že chránia sluch, neustále monitorujú hladinu hluku, ktorému je zamestnanec vystavený. Tieto údaje o hladinách hluku majú hodnotu iba vtedy, keď sú zaznamenané a analyzované. Pomocou mobilných dátových zariadení, smartfónov, sú tieto údaje prenášané do cloudového úložiska, kde s nimi môžete ďalej pracovať. Máte tak aktuálnu informáciu o vystavení hluku jednotlivých pracovníkov. To pomáha identifikovať riziká skôr, ako sa pretavia do zdravotných problémov a s tým spojených zvýšených nákladov s odškodnením.

Bezpečnostní technici tak vedia na diaľku monitorovať hladinu hluku a expozíciu pracovníkov, alebo viacerých tímov. Môžete automaticky generovať záznamy, ktoré spoločnostiam pomáhajú dodržiavať predpisy, zvyšovať efektivitu a znižovať náklady na administratívne činnosti.

Získané údaje môžu pomôcť bezpečnostným manažérom zdokonaliť programy na ochranu sluchu ich spoločností vyvinutím personalizovaného systému prístupu k bezpečnosti pracovníkov.

BUĎTE INFORMOVANÝ
• Zistíte, či zamestnanci používajú správne ochranu sluchu,
• Diaľkový prístup k údajom cez smartfón alebo PC,
• Získajte prehľad o zaťažení hlukom v reálnom čase,
• Máte nepretržitý prístup k údajom o hluku u jednotlivcov, tímov, prevádzkach.

POSILNÍTE BEZPEČNOSŤ
• Znížte hluk na bezpečnú úroveň,
• Chrániče s mikrofónom majú funkciu odpočúvania pre kritické rozhovory a alarmy,
• Upozorníte pracovníkov na ich denné limity hluku,
• Zvyšujte povedomie pracovníkov tým, že im ukážete nebezpečenstvo hluku,
• Upozorníte zamestnancov, ktorí nepoužívajú OOP podľa potreby.

ZVÝŠTE ÚČINNOSŤ
• Lepšia a pohodlnejšia ochrana sluchu,
• Znížte časovo náročné administratívne postupy a podávanie správ,
• Zlepšite svoje programy na ochranu sluchu,
• Vypracovaný osobný prístup k bezpečnosti pracovníkov,
• Znížte náklady zjednodušením postupov a šetrením zdrojov.

Súčasťou VSHS je BEZPEČNOSTNÝ WEBOVÝ PORTÁL pre analýzu a VERISHIELD MOBILNÁ APLIKÁCIA, ktorá umožňuje tiež samotným zamestnancom kedykoľvek zobraziť ich hladinu hluku. Využite možnosti, ktoré prináša Honeywell v spolupráci s DEXIS SLOVAKIA a informujte sa, ako môžete aktívne prispieť k ochrane vašich kolegov a zamestnancov pri ochrane sluchu.

Radi vám výhody toto riešenie predstavíme osobne. Pre viac informácií kontaktujte nášho produktového manažéra: bohus.kovac@dexis.sk +421 911 749 446.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Už v sobotu 25. septembra si pripomenieme Svetový deň lekárnikov.


2 h

Pomáhať dobrej veci prináša svoje ovocie a niekedy aj tekuté zlato!


6 h

Niektorí sa možno nevedia vzdať milovaného auta, ale výmenou starého vykurovania môžeme veľa ovplyvniť.


6 h
Skryť Zatvoriť reklamu