SME
Streda, 22. september, 2021 | Meniny má MóricKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Nová škôlka 21. storočia na Kramároch

Moderná škôlka sa otvára začiatkom decembra a prvé dve triedy začnú chodiť do škôlky už v januári.

V Novom Meste vznikli nové miesta pre škôlkarov. Deti sa budú stravovať v jedálni s vlastnou kuchyňou. Vnútorné a vonkajšie priestory sú navrhnuté tak, aby podporovali prirodzenú zvedavosť detí.

V bratislavskom Novom Meste na Ďumbierskej ulici, v pokojnom a príjemnom prostredí Kramárov, vznikla nová súkromná materská škôlka pre deväťdesiat detí. Do škôlky littleBIG začnú prvé dve triedy chodiť hneď po prázdninách, 4. januára 2021. Od apríla sa otvoria dvere pre ďalšie deti v troch triedach. Personál aktívne pracuje na otvorení a umožňuje rodičom, aby individuálne navštívili škôlku už koncom novembra. Od 7. decembra sa rodičia môžu stretnúť aj s pedagógmi a asistentmi. Aktuálne prebieha prihlasovanie detí do prvých tried.

Deti a príroda

Pobyt v lese prebúdza zmysly, zvyšuje imunitu, upokojuje, rozvíja fantáziu, empatiu a pokoru. Jedným z pilierov vzdelávania v littleBIG je budovanie vzťahu detí k prírode a zámerom je, aby deti trávili viac času vonku. Z tohto dôvodu je škôlka umiestnená v bezprostrednej blízkosti Železnej studničky. V nových a veľkorysých priestoroch sa každá učebňa pozerá na bratislavský lesopark.


Integrálne vzdelávanie

Škôlka littleBIG prináša na Slovensko unikátny koncept integrálneho vzdelávania detí v predškolskom veku. Je zamerané na komplexný rozvoj dieťaťa cez viaceré výchovno-vzdelávacie metódy a prístupy. „Chceme viesť deti s láskou a radosťou k zodpovednosti a samostatnosti, rozvíjať ich osobnosť v harmonickom a podnetnom prostredí. Prirodzenou cestou vytvoriť pozitívny vzťah k športu a pohybu, aby si každé dieťa našlo vlastnú cestu k tomu, čo ho najviac baví,“ podotýka riaditeľ škôlky Michal Kubalák.

Stimulujúce prostredie

Škôlku tvorí niekoľko vzájomne prepojených miestností vrátane herní, experimentárne, multisenzorickej miestnosti Snoezelen, vlastnej kuchyne, divadla, veľkého ihriska, lúky a lesa. Dôležitým zámerom architektonického návrhu bolo, aby deti mali na jednom mieste všetko od záujmových krúžkov cez spoločné aktivity s celými rodinami. Veľký dôraz sa kladie na kvalitnú a vyváženú stravu z čerstvých lokálnych surovín. V ďalšej etape výstavby pribudne aj bazén s jemne slanou vodou a infrasauna alebo telocvičňa, prípadne špeciálna herňa. „Ďalšiu etapu radi preberieme aj s rodičmi. Chceme, aby sa k nej vyjadrili a aby sme spoločne našli to najlepšie riešenie pre deti,“ hovorí Ivana Kaliská Klapková, majiteľka škôlky littleBIG.

Multilingválne vzdelávanie

Súčasťou pedagogického zboru sú aj asistenti, ktorí s deťmi komunikujú vo svojom cudzokrajnom materinskom jazyku. Tento koncept predstavuje inovatívnu výučbu jazykov, vďaka ktorej si deti prirodzenou a nenásilnou formou plynule osvojujú cudzie jazyky.

Pozitívna psychológia

Koncept šťastné dieťa funguje na princípoch uplatňovania pozitívnej psychológie. Deti sa učia rozvíjať silné stránky svojho charakteru, psychickú odolnosť, vďačnosť, pozitívne emócie a vytváranie pozitívnych sociálnych vzťahov či žitie vo “flow”.

Do škôlky littleBIG môžu rodičia prihlásiť svoje deti vo veku od dvoch rokov už teraz. Deti budú môcť v škôlke tráviť čas počas pracovných dní aj prázdnin od 7. do 18. hodiny. Všetky ďalšie informácie o zápise nájdete na webe www.littlebig.sk/zapis

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Čučoriedky patria medzi naše obľúbené a vyhľadávané ovocie už po celé veky.


5 h

Slovensko sa od polovice septembra zaradilo medzi krajiny, ktoré môžu poskytnúť ľuďom so zdravotným znevýhodnením plnohodnotnú...


5 h

Odpadové hospodárstvo a recyklácia sú historicky najväčšou biznisovou príležitosťou. Nespime na vavrínoch.


INZERCIA 5 h
Skryť Zatvoriť reklamu