SME
Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Uniknite zo stresu, naplánujte si relax v Česku

Nechajte sa rozmaznávať v krásnom prírodnom prostredí. Úžasné zážitky na vás čakajú vo wellness a kúpeľoch v Českej republike.

Spa a wellness (c)  Spa a wellness (c) (Zdroj: Petr Polák, CzechTourism)

Kedy naposledy ste si naozaj oddýchli? Nie doma na gauči alebo u kaderníčky. Naozaj oddýchli – skrátka vypli, aspoň na pár dní zahodili všetky starosti za hlavu, sústredili sa len na seba a užívali si blahodarných procedúr. Ak márne tápete v pamäti a váš posledný relaxačný zážitok bola expres pedikúra počas obedňajšej pauzy či pohárik whisky na dobrú noc, možno je čas sa zamyslieť nad návštevou niektorého z miest, kde je relaxácia na dennom poriadku. Kde budete stredobodom všetkého vy a vaša telesná i duševná pohoda, odkiaľ budete odchádzať naozaj oddýchnutí, o starosti ľahší a dobytí energiou.

Takéto miesta naozaj existujú, a čo viac, nemusíte za nimi cestovať ďaleko. Kúpeľmi a wellness rezortmi je totiž Česko preslávené. Už po stáročia sú tu známe účinky liečebných prameňov, rašelinísk, čistého vzduchu a, samozrejme, umu českých liečiteľov a lekárov, z ktorých mnohí pomohli k vzniku svetovo uznávaných techník, ktoré sa používajú dodnes. Okrem tradičných kúpeľov sa v Česku darí tiež ich mladším kolegom – wellness rezortom, ktoré často čerpajú inšpiráciu nielen v tradičných kúpeľných procedúrach, ale aj v prepojení s alternatívnymi náukami, často s koreňmi v indickej ajurvéde, ktorú môžu návštevníci spojiť s jogou, meditáciou, saunou, masážami, kozmetickým ošetrením či aktivitami v prírode.

Či už ste zástancami tradičných liečebných postupov, alebo dávate prednosť modernému wellnessu, neurobíte chybu, ak sa vyberiete do susednej Českej republiky. České „chrámy odpočinku“ sú totiž jedinečné aj vďaka prírode, ktorá ich obklopuje. Ocitnúť sa tak môžete na úpätí hôr, uprostred lesov aj v bezprostrednej blízkosti liečivých prameňov a žriedel priamo na kúpeľnej kolonáde.

Tušíte už, kam sa vybrať?

Zavedieme vás na miesta, kde prežijete kompletnú regeneráciu a dobijete si potrebnú energiu. Spojte to s gastronomickými a kultúrnymi zážitkami aj s aktivitami, ktoré sa dokážu nezmazateľne vryť do pamäti. Nechajte sa unášať pôvabmi Česka a nezabudnuteľnými chvíľami, ktoré znásobia vašu chuť do života.

Inšpirujte sa pri rozhodovaní prehľadom toho najlepšieho, čo české kúpele a wellness rezorty ponúkajú.

Naštudujte si Česko na www.kudyznudy.cz

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Už v sobotu 25. septembra si pripomenieme Svetový deň lekárnikov.


1 h

Pomáhať dobrej veci prináša svoje ovocie a niekedy aj tekuté zlato!


5 h

Niektorí sa možno nevedia vzdať milovaného auta, ale výmenou starého vykurovania môžeme veľa ovplyvniť.


6 h
Skryť Zatvoriť reklamu