SME
Streda, 22. september, 2021 | Meniny má MóricKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Nová Octavia IV: Vstupenka do biznis triedy

Ak by vám ponúkli letenku do biznis triedy v cene ekonomickej, tak asi by ste neváhali.

A presne to spravila Škoda pri predstavení Octavie štvrtej generácie! Priniesla na trh univerzálne auto s takou úrovňou bezpečnosti, pokročilými technológiami a vydareným vzhľadom, akými sa môžu pochváliť len drahé modely prémiových značiek. Pritom má cenu, ktorá z nej robí jeden z najpredávanejších modelov nielen na Slovensku, ale aj v celej Európe.

Je univerzálna

Asi neexistuje šofér, ktorý by si z ponuky motorov a pohonov pri novej Octavii nedokázal vybrať. Môžete s ňou jazdiť na benzín, naftu, na zemný plyn a vôbec po prvýkrát dokonca na elektrinu! Sami sa rozhodnite, čí vám viac vyhovuje klasická manuálna 6-stupňová prevodovka alebo 7-stupňový dvojspojkový automat. Na výber máte aj medzi pohonom prednej nápravy, alebo verziou 4x4. Skutočným fajnšmekrom je určená exkluzívna Octavia RS, pre ktorú sú vyhradené tie najsilnejšie benzínové a hybridné motory s výkonom 180 kW. Dopĺňa ich naftový dvojliter s výkonom 147 kW.

Možno ale hľadáte skôr agregát s ideálnym pomerom medzi výkonom a spotrebou. Presne také sú nové benzínové motory TSI. Tie majú objem 1 alebo 1,5 litra a sú nielen úsporné, ale vyhovujú aj najprísnejším emisným normám. Ak jazdíte skôr dlhé trasy, dobrou voľbou je naftový dvojliter, dostupný v troch výkonových prevedeniach. A to ešte stále nie je všetko! Vôbec po prvýkrát máte na výber mild hybrid (Octavia e-TEC) a plug-in hybrid (Octavia iV).
Pri oboch je benzínový motor doplnený elektromotorom. A v ponuke zostáva aj verzia G-Tec s pohonom na stlačený zemný plyn - CNG.

Je bezpečná

Počas jazdy môžete pozornosť venovať čisto situácii pred autom, pretože všetky dôležité údaje sa premietajú cez head-up displej na čelné sklo priamo do vášho zorného poľa. A kým vy sledujete cestu, auto sleduje a kontroluje pre zmenu vás. Podľa pohybov očí a rúk na volante vyhodnocuje mieru vašej únavy a upozorní vás, keď si treba dať prestávku.

Taktiež dáva pozor na to, aby ste nechtiac nevybočili z jazdného pruhu, upozorní vás aj na značky obmedzujúce rýchlosť a zákazové značky. Dokonca pri rýchlostiach od 5 do 60 km/h kontroluje, či pred autom nie sú cyklisti a chodci. Ak si ich náhodou nevšimnete, dokáže za vás aj zabrzdiť. Vylepšený adaptívny tempomat nielen udržiava predvolenú rýchlosť, respektíve vzdialenosť od auta pred vami, ale prispôsobuje sa aj jazde v kolóne a komunikuje aj s vašou navigáciou. Na základe toho prispôsobuje rýchlosť tak, aby ste sa do cieľa dostali bezpečne.

Je hi-tech

Zatiaľ síce nevidí za roh – ale veľa jej k tomu nechýba! Môžete v nej mať až štyri kamery, ktoré sledujú situáciu okolo auta a zobrazia každú prekážku pri cúvaní aj parkovaní. Špeciálny jazdný asistent vás dokonca upozorní na zozadu sa blížiaceho cyklistu, ak sa práve chystáte otvoriť dvere. V noci oceníte svetlá LED Matrix. A viete si dokonca prispôsobiť aj to, ako vyzerajú prístroje pred vami. Komfort podporí aj virtuálny kokpit, ktorý si nastavíte podľa svojich potrieb.

Je inteligentná

Nová Octavia má okrem toho neskutočne veľa drobných vychytávok, ktoré vám dokážu spríjemniť a uľahčiť život. Známe Simply Clever riešenia sú samozrejmosťou.

Škoda Octavia je jednoducho ideálne pracovné, aj rodinné auto. O jeho bezpečnosti a spoľahlivosti svedčí 5 hviezdičiek, získaných v testoch EuroNCAP, pričom za vzhľad dostala dokonca prestížnu cenu Red Dot Design Award.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Čučoriedky patria medzi naše obľúbené a vyhľadávané ovocie už po celé veky.


5 h

Slovensko sa od polovice septembra zaradilo medzi krajiny, ktoré môžu poskytnúť ľuďom so zdravotným znevýhodnením plnohodnotnú...


5 h

Odpadové hospodárstvo a recyklácia sú historicky najväčšou biznisovou príležitosťou. Nespime na vavrínoch.


INZERCIA 5 h
Skryť Zatvoriť reklamu