SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Vianočný stromček si môžete požičať a nechať doviezť až domov!

Dvaja mladí Košičania s projektom Strom v kýbli ponúkajú kompletnú službu zazimovania, dovozu a odvozu vianočného stromčeka.

Internetový portál www.stromvkybli.sk prináša žiadanú službu požičovne živých vianočných stromčekov v kvetináčoch na východné Slovensko. Dvaja mladí Košičania s projektom Strom v kýbli ponúkajú kompletnú službu zazimovania, dovozu a odvozu vianočného stromčeka až do obývačky.

„Rýchly životný štýl v dnešnej modernej dobe prináša to, že pozornosť ľudí sa znova vracia k produktom z prírodných materiálov a zároveň vyhľadávajú bližší kontakt s prírodou. Aj preto sme sa rozhodli, že tento projekt s myšlienkou udržateľnosti zrealizujeme. Stromček potrebuje domácnosť na 2 týždne v roku, nie je férové ho vyrúbať, krátkodobo použiť a odhodiť“komentuje Patrik Takács, autor projektu.

Stromčekov je pre zákazníkov k dispozícii 200 kusov, každý je jedinečný, má svoje meno, cena za požičanie sa pohybuje v rozmedzí od 20 do 80 EUR v závislosti na rozmeroch. Podľa veľkosti sú stromčeky zatriedené do 3 kategórií – malé / stredné / veľké, čo pomôže zákazníkom uľahčiť výber a následnú rezerváciu. Poväčšine ide o smreky, Strom v kýbli ale ponúka aj pár vianočných jedličiek.

Stromčeky budú 2 týždne pred dodávkou do domácností aklimatizované v priestoroch s prechodovou teplotou okolo 15°C. „Táto aklimatizácia je nevyhnutná, aby stromček vydržal izbovú teplotu a zároveň, aby bez problémov prežil veľa ďalších rokov. Rovnaká aklimatizácia prebehne pri zozbieraní stromčekov v januári pri ich návrate do vonkajšieho prostredia.“, dodáva Patrik Takács.

Hlavným cieľom projektu je vyzdvihnúť povedomie o tom, že živý a voňavý vianočný stromček si domácnosť môže dopriať aj bez toho, aby ho museli vyrúbať niekde v lese.„Ľudia majú široké možnosti zakúpenia stromčekov u mnohých veľkopredajcov, tie majú väčšinou bohužiaľ osekané korene v malých kvetináčoch s priemerom 20 – 30cm a takéto stromčeky okamžite po sviatkoch vysychajú a hynú. Každý náš Strom v kýbli má kompletnú koreňovú sústavu a je zakorenený v dostatočne veľkom kvetináči, čo zabezpečí jeho životnosť a použiteľnosť aj v budúcnosti počas veľa ďalších vianočných sviatkov.“ komentuje Kristína Plšíková, autorka projektu.

Zákazníkom takisto odpadne starosť o to, ako previezť stromček z obchodu, ktorý sa do klasického rodinného auta nezmestí. Dovoz a odvoz stromčeka prebieha spoločnosťou Strom v kýbli, zákazníci sa teda okrem pravidelného zalievania nemusia vôbec o nič starať. Vianočný stromček budú mať doručený priamo do obývačky. Stačí si iba rezervovať ten svoj na https://www.stromvkybli.sk/stromceky/

Zákazníci si k stromčeku môžu doobjednať aj doplnky ako ozdobné balenie kýbla, či hand made radosti z prírodných materiálov.

Do dnešného večera sa môžu obyvatelia Košíc a Košice okolie zapojiť do súťaže o vianočný stromček s menom HUGO, ktorá prebieha na facebook-u.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

DOXX ako špecialista na stravné prináša stravovanie pre živnostníkov vo forme balíka s najžiadanejšími službami.

22. jan

Slovenská investičná skupina pôsobí na trhu od roku 2009.

22. jan

Tropické pláže, more, pamiatky, africké safari. Kde hľadať skvosty Zanzibaru?

22. jan