SME
Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Máme síce dobré, ale nie príliš zdravé srdcia!

Vysoký krvný tlak je najčastejšou predzvesťou budúcich kardiovaskulárnych problémov.

(Zdroj: Unsplash)

Vysoký krvný tlak je najčastejšou predzvesťou budúcich kardiovaskulárnych problémov. Každý tretí Slovák ho má, no o riešenie jeho symptómov sa zaujíma len zlomok.

Trápia vás tieto príznaky? Majte sa na pozore!

  • Nespavosť
  • Potenie
  • Bolesti hlavy
  • Pocit šumenia v ušiach

Vymenované príznaky bývajú najčastejšími varovnými signálmi. Ich dlhodobé ignorovanie vedie k preťažovaniu ľavej srdcovej komory, ktorá pod vplyvom vysokého tlaku hrubne a nárokuje si čoraz viac kyslíka, aby zvládla odpor kladený užšími cievami. Situáciou trpia i samotné cievy. Vplyvom vysokého krvného tlaku dochádza k poškodeniu ich výstelky a tvorbe krvných zrazenín – trombov.

Tromby môžu upchať ľubovoľnú cievu v tele. Keď sa tak stane v niektorej z ciev zásobujúcich srdce, dochádza k infarktu myokardu. Vysoký tlak ohrozuje i mozog. Cievna mozgová príhoda býva jedným zo závažných dôsledkov zanedbaných ťažkostí súvisiacich s vysokým krvným tlakom.

Okrem týchto akútnych stavov sú s vysokým krvným tlakom úzko späté i poškodenia obličiek, hemodialýzy, poškodenia ciev očí či ischemická choroba srdca.

Môže za to genetika?

Do istej miery áno. Na zvýšený príjem omega – 3 mastných kyselín OmegaMarine Forte+ by mali myslieť najmä tí, ktorí majú kardiovaskulárne ochorenia v rodine. Problémy so srdcom a cievami sú však multifaktorálne a preto je dobré už od útleho veku myslieť na zdravú stravu a pohyb. To ľudia od lekárov síce nepočujú radi, ale stále to zostáva jedným z overených receptov vplývajúcich na zdravie obehovej sústavy. V našich zemepisných šírkach totiž nie je takým dobrým zvykom konzumácia rýb a morských plodov, ako v prímorských krajinách.

Kde zázračné esenciálne kyseliny hľadať?

Ideálny spôsob, ako sa k hodnotným, čerstvým a kvalitným omega – 3 mastným kyselinám v dostatočnej dávke dostať sú kvalitné výživové doplnky z rýb žijúcich v čistých a studených morských vodách v okolí nórskych fjordov. Práve odtiaľ pochádza čistý rybí olej v kapsliach obohatený o vitamín D posilňujúci imunitu. Túto vzácnu zmes pre zdravie a vitalitu nájdete výlučne v kvalitných výživových doplnkoch z rady OmegaMarine, ktorá je dlhodobo jednotkou na Slovenskom trhu v segmente výživových doplnkov s obsahom omega – 3 mastných kyselín.

Všetko o tom, ako zabezpečiť, aby vaše srdce bolo nie len dobré, ale aj zdravé sa dozviete na stránkach www.omegamarine.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pokusy, diskusie aj 10 fascinujúcich nových objavov, ktoré môžu zachrániť život.


15m
Moderná vila z betónu

Máme pre vás tip na stavebný materiál, s ktorým to ľahko dosiahnete.


10 h

V Bratislave mali okoloidúci možnosť ochutnať 4 druhy vegánskych bagiet, ktoré chutia ako klasické bagety so syrom a šunkou.


INZERCIA 11 h
Skryť Zatvoriť reklamu