SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Koľko dobrých skutkov sa zmestí do jednej krabičky?

Iniciatíva #LepsiSvetDoVianoc inšpirovala stovky ľudí k dobrým skutkom.

Krabičky plné darčekov pre lepši svet do VianocKrabičky plné darčekov pre lepši svet do Vianoc (Zdroj: Orange)

Rok 2020 ukázal, ako veľmi sme zraniteľní, ale aj to, že si chceme a dokážeme pomáhať a v konaní dobrých skutkov sa navzájom inšpirovať. Keď sa spojí dobro ľudí a možnosti a dosah neziskových organizácií, potom čas Vianoc nie je len o spoločných chvíľach s rodinou, vianočnej kapustnici a darčekoch, ale aj o pomoci druhým, úplne neznámym ľudom. Organizácie Návrat, Centrum Slniečko a Človek v ohrození mohli vďaka stovkám ľudí inšpirovaných kampaňou Lepší svet do Vianoc svoju pomoc znásobiť.

Väčšina z nás má to šťastie, že môže Vianoce tráviť v kruhu svojej najbližšej rodiny, mnohým však toľko radosti dopriatej nebolo. Sú medzi nimi siroty a deti poznačené rôznymi traumami, ľudia bez strechy nad hlavou, týrané ženy a mnohí ďalší s neľahkým osudom. Pandémia ich zlú životnú situáciu ešte viac prehĺbila. O to viac sú dôležití tí, ktorí sa neváhajú spojiť, aby aj ľuďom v núdzi pomohli prežiť vianočné sviatky v pokoji a s myšlienkou, že na nich niekto myslí.

Organizácie Návrat, Centrum Slniečko, Človek v ohrození, Nadácia Socia a #ktoPomozeSlovensku spojili sily a vďaka Vianočnému fondu pomoci Nadácie Orange mohli sprostredkovať pomoc stovkám rodín a jednotlivcov. Každá z nich získala z tohto špeciálneho fondu podporu vo výške 20-tisíc eur, ktorú využili na materiálnu aj nemateriálnu pomoc pre stovky najviac zasiahnutých rodín a jednotlivcov po celom Slovensku.

#LepsiSvetDoVianoc

Najväčší mobilný operátor Orange prišiel tiež s nápadom, ako do konania dobrých skutkov zapojiť aj verejnosť. Koncom novembra spustil iniciatívu #LepsiSvetDoVianoc, ktorej cieľom bolo vyzbierať praktické, hodnotné a trvanlivé veci pre ľudí v núdzi.

Na pomoc si operátor privolal známe osobnosti, ktoré oslovil veľmi netradičným spôsobom. Rozposlal im prázdne krabice s odkazom, že sú súčasťou “prvého unboxingu, ktorý dáva zmysel”. To, že takýto originálny nápad zmysel naozaj má a prináša so sebou aj mimoriadne pozitívnu odozvu, ukázali posledné týždne.

Do iniciatívy sa zapojili mnohé známe tváre a osobnosti. Moderátorka a redaktorka Veronika Cifrová-Ostrihoňová, osobný tréner Maroš Molnár, moderátorka Barbara Jagušák Heribanová alebo green-fluencer Michal Sabo a mnohí ďalší napĺňali prázdne krabice praktickými darčekmi a ľuďom na sociálnych sieťach ukázali, ako aj oni môžu pomôcť. Reťazová reakcia na seba nenechala dlho čakať a predajne Orangeu po celom Slovensku zaplavili stovky naplnených krabíc s vecami, ktoré ľudí v núdzi zahrejú, ale aj potešia. V krabiciach si mohli nájsť oblečenie, kozmetiku, hračky, knižky, trvanlivé potraviny, ale rôzne drobnosti, vďaka ktorým môžu byť aj ich Vianoce krajšie a dôstojnejšie. Vyzbierané krabice ľuďom doručili organizácie Návrat, Človek v ohrození a Centrum Slniečko.

Orange však rovnako myslel aj na svojich zákazníkov. Kontakt s rodinou a s tými, na ktorých im najviac záleží, im výrazne uľahčil, keď do svojich paušálov Go všetkým, automaticky a úplne nezištne pridal niekoľko GB dát navyše.

SMS zbierka pokračuje

Pomôcť tým, ktorých celkovú životnú situáciu výrazne zhoršila dnešná nepriaznivá doba, môžu zákazníci Orangeu aj prostredníctvom mobilnej finančnej zbierky - odoslaním SMS správy na číslo 808 do nej prispejú jedným eurom.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

DOXX ako špecialista na stravné prináša stravovanie pre živnostníkov vo forme balíka s najžiadanejšími službami.

22. jan

Slovenská investičná skupina pôsobí na trhu od roku 2009.

22. jan

Tropické pláže, more, pamiatky, africké safari. Kde hľadať skvosty Zanzibaru?

22. jan