SME
Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Koľko dobrých skutkov sa zmestí do jednej krabičky?

Iniciatíva #LepsiSvetDoVianoc inšpirovala stovky ľudí k dobrým skutkom.

Krabičky plné darčekov pre lepši svet do VianocKrabičky plné darčekov pre lepši svet do Vianoc (Zdroj: Orange)

Rok 2020 ukázal, ako veľmi sme zraniteľní, ale aj to, že si chceme a dokážeme pomáhať a v konaní dobrých skutkov sa navzájom inšpirovať. Keď sa spojí dobro ľudí a možnosti a dosah neziskových organizácií, potom čas Vianoc nie je len o spoločných chvíľach s rodinou, vianočnej kapustnici a darčekoch, ale aj o pomoci druhým, úplne neznámym ľudom. Organizácie Návrat, Centrum Slniečko a Človek v ohrození mohli vďaka stovkám ľudí inšpirovaných kampaňou Lepší svet do Vianoc svoju pomoc znásobiť.

Väčšina z nás má to šťastie, že môže Vianoce tráviť v kruhu svojej najbližšej rodiny, mnohým však toľko radosti dopriatej nebolo. Sú medzi nimi siroty a deti poznačené rôznymi traumami, ľudia bez strechy nad hlavou, týrané ženy a mnohí ďalší s neľahkým osudom. Pandémia ich zlú životnú situáciu ešte viac prehĺbila. O to viac sú dôležití tí, ktorí sa neváhajú spojiť, aby aj ľuďom v núdzi pomohli prežiť vianočné sviatky v pokoji a s myšlienkou, že na nich niekto myslí.

Organizácie Návrat, Centrum Slniečko, Človek v ohrození, Nadácia Socia a #ktoPomozeSlovensku spojili sily a vďaka Vianočnému fondu pomoci Nadácie Orange mohli sprostredkovať pomoc stovkám rodín a jednotlivcov. Každá z nich získala z tohto špeciálneho fondu podporu vo výške 20-tisíc eur, ktorú využili na materiálnu aj nemateriálnu pomoc pre stovky najviac zasiahnutých rodín a jednotlivcov po celom Slovensku.

#LepsiSvetDoVianoc

Najväčší mobilný operátor Orange prišiel tiež s nápadom, ako do konania dobrých skutkov zapojiť aj verejnosť. Koncom novembra spustil iniciatívu #LepsiSvetDoVianoc, ktorej cieľom bolo vyzbierať praktické, hodnotné a trvanlivé veci pre ľudí v núdzi.

Na pomoc si operátor privolal známe osobnosti, ktoré oslovil veľmi netradičným spôsobom. Rozposlal im prázdne krabice s odkazom, že sú súčasťou “prvého unboxingu, ktorý dáva zmysel”. To, že takýto originálny nápad zmysel naozaj má a prináša so sebou aj mimoriadne pozitívnu odozvu, ukázali posledné týždne.

Do iniciatívy sa zapojili mnohé známe tváre a osobnosti. Moderátorka a redaktorka Veronika Cifrová-Ostrihoňová, osobný tréner Maroš Molnár, moderátorka Barbara Jagušák Heribanová alebo green-fluencer Michal Sabo a mnohí ďalší napĺňali prázdne krabice praktickými darčekmi a ľuďom na sociálnych sieťach ukázali, ako aj oni môžu pomôcť. Reťazová reakcia na seba nenechala dlho čakať a predajne Orangeu po celom Slovensku zaplavili stovky naplnených krabíc s vecami, ktoré ľudí v núdzi zahrejú, ale aj potešia. V krabiciach si mohli nájsť oblečenie, kozmetiku, hračky, knižky, trvanlivé potraviny, ale rôzne drobnosti, vďaka ktorým môžu byť aj ich Vianoce krajšie a dôstojnejšie. Vyzbierané krabice ľuďom doručili organizácie Návrat, Človek v ohrození a Centrum Slniečko.

Orange však rovnako myslel aj na svojich zákazníkov. Kontakt s rodinou a s tými, na ktorých im najviac záleží, im výrazne uľahčil, keď do svojich paušálov Go všetkým, automaticky a úplne nezištne pridal niekoľko GB dát navyše.

SMS zbierka pokračuje

Pomôcť tým, ktorých celkovú životnú situáciu výrazne zhoršila dnešná nepriaznivá doba, môžu zákazníci Orangeu aj prostredníctvom mobilnej finančnej zbierky - odoslaním SMS správy na číslo 808 do nej prispejú jedným eurom.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Už v sobotu 25. septembra si pripomenieme Svetový deň lekárnikov.


2 h

Pomáhať dobrej veci prináša svoje ovocie a niekedy aj tekuté zlato!


6 h

Niektorí sa možno nevedia vzdať milovaného auta, ale výmenou starého vykurovania môžeme veľa ovplyvniť.


6 h
Skryť Zatvoriť reklamu