SME
Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú

Kde nájdu bohatú ponuku produktov od lokálnych výrobcov a našich pestovateľov?

Slováci vedia byť v istých situáciách hrdí patrioti. Pravidelne pri majstrovstvách sveta v hokeji, alebo keď držia palce našej skvelej lyžiarskej reprezentantke. No oplatí sa byť rovnakým lokálpatriotom aj pri nákupoch a všímať si, odkiaľ pochádzajú produkty, ktoré si vkladáme do nákupného koša. Preto, aby sme tiež podporili našich - domácich výrobcov a pestovateľov. Napríklad aj v Kauflande.

Šanca pre menších podnikateľov

„Už v roku 2017 sme odštartovali projekt podpory lokálnych dodávateľov a ponúkli sme im príležitosť obohatiť náš sortiment typickými výrobkami pre ich región. Ide predovšetkým o menších producentov, ktorí by nezvládli zásobovať celú obchodnú sieť. Zato však môžu dodávať svoj tovar do niekoľkých predajní v ich okolí,“ vysvetľuje Lucia Vargová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland, a dodáva: „Neponúkame im len odbyt, ale snažíme sa im pomôcť aj poradenstvom a prezentáciou výrobkov v špeciálne označených regáloch.“

Na pultoch predajní postupne pribudli typické regionálne produkty ako žinčica či bryndza, ale aj pivo, víno, cestoviny, med, v hlavnom meste tradičné bratislavské rožky a kopa iných dobrôt. V sortimente reťazca ich nájdete pod označením Z našich regiónov . Tieto výrobky sú nielen kvalitné, ale aj zaručene čerstvé, pretože do najbližšej predajne to nemajú ďaleko. Do 67 predajní Kauflandu aktuálne dodáva svoj tovar až 89 lokálnych dodávateľov. Reťazec sortiment stále rozširuje a hľadá ďalších dodávateľov pre spoluprácu. Takúto pomocnú ruku v dnešnej ekonomicky zložitej dobe malí podnikatelia veľmi oceňujú.

„Dlhodobé obchodné vzťahy s lokálnymi dodávateľmi chceme naďalej rozvíjať. Niektorí z nich dokonca prerástli hranice regiónu. Partnerstvo s Kauflandom im umožnilo uskutočniť potrebné investície, vďaka ktorým rozšírili výrobné kapacity a stali sa významnými producentmi s celoslovenskou pôsobnosťou,“ dodáva L. Vargová.

Spolupráca s reťazcom pomáha

Aj vy máte radi tú jedinečnú chuť paradajky, ktorú si odtrhnete z kríka v záhrade? Alebo ten pocit, keď zahryznete do šťavnatého voňavého jablka, ktoré ste si vzali priamo zo stromu? Podobné chuťové zážitky si môžeme dopriať, ak si vyberieme čerstvé ovocie a zeleninu v Kauflande .

Už šiesty rok reťazec odoberá ovocie a zeleninu od piatich veľkoobchodníkov, ktorí združujú viac ako dve stovky slovenských pestovateľov. V uplynulom obchodnom roku zákazníkom ponúkol vyše 38 miliónov kilogramov ovocia a zeleniny! V rečí čísel to znamená 30-percentný podiel z celkového ponúkaného množstva.

Hovorí sa, že dobrá spolupráca prináša šťavnaté ovocie. Spolupráca s reťazcom píše aj úspešné príbehy. Vďaka nej sa napríklad domácemu pestovateľovi šalátových uhoriek podarilo zdvojnásobiť pestovateľskú plochu a dnes exportuje tovar aj do predajní v susednom Česku. Medzi jeho dodávateľmi je aj prvý slovenský pestovateľ húb shiitake.

Možno si to spotrebitelia nie vždy uvedomujú, ale o takýchto úspešných príbehoch rozhodujú aj oni. Tým, že sú lokálpatriotmi nielen pri majstrovstvách sveta v hokeji, ale aj pri nakupovaní. Tým, že sa zaujímajú o to, kto a kde vyrobil ich obľúbené výrobky.

Všímajme si, zaujímajme sa. Nestačí len rozprávať – rozhodujú činy .

Načítavam video...

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Moderná vila z betónu

Máme pre vás tip na stavebný materiál, s ktorým to ľahko dosiahnete.


9 h

V Bratislave mali okoloidúci možnosť ochutnať 4 druhy vegánskych bagiet, ktoré chutia ako klasické bagety so syrom a šunkou.


INZERCIA 9 h

Výsledky hlasovania verejnosti v ankete Shell Parádna jazda.


13 h
Skryť Zatvoriť reklamu