SME
Piatok, 16. apríl, 2021 | Meniny má Dana, DanicaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Koronavírus na jar doslova ochromil celý svet a po prvotnom šoku sa všetci snažili čo najskôr spamätať.

Obyčajný život totiž na pozadí pandémie beží aj naďalej a problémy či potreby sa nevyparili. Rozprávať by určite vedeli aj zdravotne ťažko postihnutí, ktorí sa nezaobídu bez dôležitých zariadení. Na pomoc im prišla spoločnosť SPIG, ktorá pomáha osobám so zdravotným znevýhodnením viac ako dvadsať rokov. Vytvorila totiž nevšedný 3D showroom, kde si záujemcovia môžu prezerať 3D prehliadky schodiskových plošín, stropných zdvihákov, stoličkového výťahu a ďalších šikovných zdvíhacích zariadení. V čase pretrvávajúcej pandémie tento nápad zožal úspech.

Návštevníkom stránky pomáha objaviť praktickosť a šikovnosť zariadení, ktoré slúžia na skvalitnenie života a uľahčenie každodenných aktivít osôb so zdravotným postihnutím. Tieto zariadenia sú v mnohých prípadoch rukami aj nohami zdravotne znevýhodnených klientov. Virtuálna prehliadka zaberie len zopár minút a môžete sa do nej zahĺbiť z pohodlia domova kedykoľvek.


3D prezentácie sú praktické a jednoduché na orientáciu. Sú nafotené z realizácii spoločnosti SPIG a môžete si ich pozrieť so všetkých strán a uhlov. Pomocou kurzora sa jednoducho posúvate priestore a neunikne vám žiadny detail. V obyčajnom videu zariadenia nevyniknú tak plasticky, ako práve v tomto showroome. Klienti si môžu jednotlivé prvky otáčať, vidia dĺžku aj šírku dráhy, čo je hodnotná informácia.
Podľa konateľky spoločnosti SPIG Moniky Ponickej, showroom zaznamenal veľmi dobré ohlasy. „Záujemcovia reagovali pozitívne, vedeli si všetky modely poobzerať. Vnímali to pozitívne, ako službu navyše. Nie je to vyslovene na Nobelovu cenu, ale tým, ktorí pomôcky v tomto období potrebujú a hľadajú, náš nápad priblíži realitu. Veľakrát sme totiž mali klientov, ktorí sa ocitli v karanténe a vďaka virtuálnym 3D prehliadkam si zariadenia vedeli lepšie predstaviť. To, čo sme nedokázali ľuďom prísť vysvetliť osobne, si dokážu nájsť v našich 3D showroomoch, ktoré okrem vizualizácií obsahujú aj videá, kde si môžu pozrieť samotnú funkčnosť našich zariadení,“ hovorí.
Myšlienka sa zrodila v hlave Jakuba Jasíka zo SPIG-u. „On je typickým štartérom – vymyslí sto vecí, dotiahne tri. Ale tie tri sú geniálne. Občas máva fantastické nápady, jednoduché. Má akési iné cítenie. Vymýšľa úžasné veci, podľa toho, v akom je rozpoložení. Pre Národné rehabilitačné centrum Kováčová napríklad urobil sám doma sedenie z paliet. Stolíky aj lavice zmontoval, natrel a daroval ich centru. Má svoje hviezdne chvíle a veľmi veľké sociálne cítenie,“ dodáva na margo šikovného kolegu Monika Ponická.

Čo všetko môžete v 3D showroome vidieť?
*Čaká na vás inštalácia stoličkového výťahu FLOW 2 u klienta v domácnosti. Toto zariadenie je úplne jedinečné. Ľahko sa používa, zaberá málo priestorov na schodoch.
*3D prehliadka schodiskových plošín, ktoré sú vždy vyrobené na základe presných výpočtov, preto je aj ich dráha úplne jedinečná. Ide o vrcholovo vyleštené nerezové rúry, pričom vrchná je hladká a dokonale spĺňa úlohu zábradlia. Konkurenčné zariadenia sú v tomto smere v nevýhode. Uvidíte plošinu s extrémne strmým sklonom stúpania až do 70°, plošinu do zákrut, plošinu na chodbe bytového domu a atypickú schodiskovú plošinu pre rodinu Buriánekovcov z Čierneho Balogu. Tá bola vyrobená Katku aj s kočíkom, aby sa mohla dostať do svojej izby. Zariadenie bolo na milimeter presné a slúžilo veľa rokov. Žiaľ, Katka už nie je medzi nami.


*Showroom schodolezov vytvorený v rámci showroomu zdvíhacích zariadení. Schodolez používajú osoby so zdravotným postihnutím pri presune po schodoch. Je to správna voľba pokiaľ sa chcete vyhnúť inštalácii zdvíhacieho zariadenia napevno do schodiska. Zariadenia, ktoré sa inštalujú napevno ako je šikmá schodisková plošina, stoličkový výťah, zvislá plošina sa totiž dajú používať iba na jednom mieste kdežto schodolez je prenosný.


*3D prehliadka stropného zdviháka, ktorý sa taktiež inštaluje napevno. Presun medzi posteľou a vozíčkom je vďaka nemu veľmi jednoduchý, spoľahlivý a bezpečný. Jeho veľkou výhodou je odstránenie bariér v kúpeľni.

Pre viac informácii kontaktujte spoločnosť SPIG prostredníctvom chatu, emailu, bezplatnej infolinky či cez konferenčný hovor.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Dobrá izolácia spodnej stavby vyrieši niekoľko problémov, ktoré do budúcna spôsobujú vlhkosť a iné mechanické a statické ťažkosti.

3 h

Zákaz cestovať do zahraničia za rekreáciou končí už 28.4.2021.

3 h

So zákazníkmi hľadá optimálne riešenia v oblasti automatizácie a digitalizácie firemných procesov, ktoré pomáhajú firmám rásť.

3 h