SME
Štvrtok, 15. apríl, 2021 | Meniny má FedorKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis

Kvôli kríze spojenej s ochorením COVID-19 čelia mnohí naši podnikatelia skutočne ťažkej situácii.

Hoci firmám i živnostníkom rapídne poklesli tržby, záväzky musia platiť i naďalej. Aj preto sa ukazuje ako nevyhnutne dôležité upraviť fungovanie tak, aby bolo odolné voči nepredvídateľným situáciám. Operatívny lízing vám v tom môže pomôcť.

Ako a prečo by ste pri obnove či rozširovaní firemného vozového parku mali vsadiť na operatívny lízing? – vysvetľuje líder trhu Arval Slovakia.

Prečo je operatívny lízing vhodný aj počas krízy?

Spomedzi všetkých lízingových produktov je tým najflexibilnejším, preto je vhodný takmer do každej situácie a podmienok na trhu. Klientom poskytuje väčší rozsah služieb a zároveň aj viac možností pri zmene kontraktu. „V čase krízy, ako je napríklad aj tá súčasná, si klienti vedia kontrakt vhodnejšie prispôsobiť aktuálnej situácií. Dopad krízy na ich podnikanie je tak menší,“ tvrdí Michal Duška, obchodný riaditeľ Arval Slovakia.

Po akom produkte siahnite v neistých časoch?

Ak teda v súčasnosti, kedy sa veci neustále vyvíjajú a menia, potrebujete obnoviť či rozšíriť váš vozový park, siahnite po ponuke strednodobého prenájmu - Mid Term Rental - kým sa situácia vyjasní. „Neskôr, po skončení zmluvy sa firmy budú vedieť rozumnejšie rozhodnúť, či vozidlo aj naďalej potrebujú. Flexibilne môžu prejsť na dlhodobý prenájom alebo nám len auto vrátia,“ hovorí Michal Duška. Ako funguje strednodobý prenájom vozidla? Zvolíte si kategóriu vozidla, okamžite ho máte k dispozícii a môžete ho flexibilne využívať od jedného až po 24 mesiacov. „Momentálne máme dostatočnú skladovú zásobu takýchto vozidiel pre prípady, kedy by naši klienti, ako aj potenciálni noví zákazníci potrebovali práve takéto riešenie. Zároveň je toto riešenie ekonomickejšie ako požičanie si vozidla z krátkodobej požičovne,“ objasňuje obchodný riaditeľ.

Koľko budem za auto cez operatívny lízing platiť?

Je to predovšetkým na vás. Mesačnú platbu si totiž nastavujete aj podľa toho, aké služby a akú správu vozidla práve potrebujete. „Stretávame sa s tým, že podnikatelia si myslia, že operatívny lízing je drahá záležitosť. A pritom sa naša služba za vozidlo nižšej kategórie môže pohybovať už na úrovni 150 eur mesačne,“ vysvetľuje Michal Duška. Obrovskou výhodou je aj to, že vozidlo nevlastníte. To znamená, že hradíte len rozdiel medzi nákupnou a zostatkovou cenou a nemusíte tak platiť amortizáciu vozidla. A samozrejme, po ukončení lízingu vozidlo vrátite a za splátku v rovnakej výške si môže prenajať nové vozidlo.

Čo to je a ako funguje operatívny lízing:

  • Pri operatívnom lízingu si auto nekupujete, vozidlo vám zabezpečuje sprostredkovateľ operatívneho lízingu
  • Auto sa prenajíma vrátane komplexnej starostlivosti, ste tak odbremenení od množstva úkonov spojených s prevádzkou vozidla
  • Klientom odpadáva starosť o vstupný kapitál na nákup vozidiel, ale aj riziká súvisiace so servisom, údržbou, opravami, poistením, náhradnými vozidlami či pracovným zaťažením, na ktoré by ste si inak museli zamestnať ďalších ľudí

Prečo operatívny lízing od Arval Slovakia:

  • Líder na slovenskom trhu
  • Stabilné postavenie na celoeurópskom trhu
  • Najširší výber značiek a typov áut
  • Garancia stability a kvalitných služieb
  • Optimalizácia procesov a zníženie nákladov
  • Neustále zlepšovanie služieb
  • Kontrola auta a služieb cez smart aplikácie

Telefónny kontat: +421 (0)2 57 108 000, e-mail: info@arval.sk

Viac informácií nájdete na: www.arval.sk

O spoločnosti Arval Slovakia:

Spoločnosť Arval Slovakia, člen finančnej skupiny BNP Paribas, bola založená v roku 2004. Špecializuje sa na operatívny lízing automobilov s plným servisom pre malé, stredné podniky a veľké spoločnosti a patrí medzi lídrov na trhu. Svojim zákazníkom poskytuje fleetové riešenia na mieru, odborné poradenstvo, 24-hodiný zákaznícky servis a plnú starostlivosť o vozový park klienta. Klienti majú k dispozícii online služby My Arval, ktoré prehľadne združujú informácie o vozovom parku spoločnosti. Spoločnosť je držiteľom ocenenia Slovak Superbrands za rok 2018 a 2019.

O spoločnosti Arval:

Spoločnosť Arval vznikla v roku 1989 ako člen globálnej finančnej skupiny BNP Paribas. Špecializuje sa na poskytovanie lízingu automobilov pre malé a stredné podniky a veľké spoločnosti. Svojim klientom poskytuje fleetové riešenia na mieru, ktoré optimalizujú pracovné zaťaženie ich zamestnancov a umožňujú outsourcing všetkých rizík spojených s prevádzkou vozového parku. Arval poskytuje odborné poradenstvo a plnú starostlivosť o vozové parky svojich klientov s viac ako 1 257 662 vozidlami v správe v 29 krajinách sveta, v ktorých zamestnáva viac ako 7 025 pracovníkov.

Arval je zakladajúcim členom skupiny Element-Arval Global Alliance, ktorá je celosvetovým lídrom v oblasti operatívneho lízingu a spravuje viac ako 3 milióny vozidiel v 50 krajinách sveta. V rámci skupiny BNP Paribas sa spoločnosť Arval radí medzi hlavné podnikateľské aktivity retailového bankovníctva.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Fakulta výrobných technológií disponuje modernými laboratóriami. Jedným z nich je aj Laboratórium reverzného inžinierstva.

5 h

Samsung pripravil špeciálnu akciu, v rámci ktorej získate pri nákupe smartfónu Galaxy Z Fold2 5G jeden z produktov ako bonus.

13 h

Slovenská investičná skupina pôsobí na trhu od roku 2009.

13 h