SME
Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

Štýlová štvrť Čerešne City bude v znamení komfortu a komunity

Čerešne City so štedrým verejným priestorom a unikátnymi benefitmi menia pohľad na bývanie. Už ste počuli o novom meste v meste?

Novovznikajúca štvrť v Dúbravke je ukážkou, že s kvalitným konceptom a účelovým zakomponovaním mestotvorných prvkov – vrátane prvého námestia v Dúbravke, najväčšej zelenej oddychovej zóny, širokej ponuky komerčných priestorov pre služby a mnohých ďalších príkladov premyslene navrhnutého verejného priestoru – môže byť bývanie na sídlisku plnohodnotnou alternatívou k bývaniu v centre, dokonca v mnohých ohľadoch atraktívnejšie. Vyrastie vo vyhľadávanej lokalite Polianok, ktorej výhodou je rýchle napojenie na centrum aj bezprostredná blízkosť prírody.

Verejný priestor tvorí mesto

Mestská štvrť Čerešne City od slovenskej developerskej spoločnosti ITB Development je v našich končinách doposiaľ najambicióznejšou realizáciou svojho druhu. Je o spájaní komfortného bývania s proaktívnym budovaním komunity, čomu pomáha predovšetkým uvedomelá práca developera s vytváraním verejného priestoru. Bude mimoriadne veľkorysý ako priestorovo, tak aj účelovo, a vyskladaný tak, aby z neho mohli profitovať všetci – nielen rezidenti Čerešní, ale aj obyvatelia celej Dúbravky.

Prvé námestie v Dúbravke

Pojmy „komfort“ a „komunita“ tvoria ideové piliere budúcej štvrte Čerešne City. Čo prinesie rezidentom, ale aj obyvateľom z okolia? Tešiť sa môžu na prvé dúbravské námestie, ktoré poskytne priestor voľnému času, kultúre aj oddychu. Obyvateľov čaká najväčšia zelená oddychová zóna v rezidenčnom projekte v Dúbravke či sofistikovaný súbor vzájomne poprepájaných zážitkových dvorov, ktoré ponúkajú pestrú paletu prokomunitne ladených benefitov, medzi inými aj viaceré unikáty slovenského rezidenčného developmentu.

Zelené trendy a zdieľané benefity v prepojených vnútroblokoch

Témou štvrte Čerešne City bude aj uvádzanie zelených trendov v architektúre, príznačné pre projekty ITB a spriazneného ateliéru Architekti Šebo Lichý. Zeleň bude použitá vo vnútroblokoch, dokonca aj na fasádach budov a pribudne tiež stromová alej. S novou štvrťou bude v Dúbravke k dispozícii aj značné množstvo skultivovaného verejného priestoru a pre Dúbravčanov možnosť zdieľania vybraných benefitov s rezidentmi Čerešní.

Tí si budú môcť vychutnávať 17 300 m2 zelene, 7 detských ihrísk, 5 prepojených dvorov, 3 workout zóny, 900 m bezbariérových kočíkových dráh, 48 prevádzok, pre čo najlepšiu dostupnosť služieb, 1 veľké a 2 menšie námestia či novú cyklotrasu s napojením na Železnú studničku.

Otvorené susedstvo namiesto uzavretých spoločenstiev

Čerešne Jednotka udali tón prémiového rezidenčného štandardu, v akom sa celá štvrť bude niesť. Dizajnérsky vycizelovaná klubovňa, vlastná recepcia, strešná terasa či komunitné záhradky podporujú komunitný život, čomu praje aj organizovanie pravidelných podujatí pre deti aj dospelých. Deň detí, Mikuláš, lekcie jogy, crossfitu, behu či tematické workshopy dotvárajú atmosféru príjemného susedstva, kde to „žije“.

Na nadštandard Jednotky nadväzujú Čerešne Lake s bytmi, ktoré sú aktuálne v predaji a lákajú na ďalšie zážitkové dvory so sánkovacím kopcom, lezeckou stenou, parkúrovým ihriskom, unikátnou vodnou lagúnou s vodnými tryskami či bezbariérovú kočíkovú dráhu, na ktoré sa už teraz môžu tešiť aj súčasní obyvatelia z prvej etapy.

Svetový trend rezidenčného bývania je jasný: kvalitné mestské štvrte by mali byť diverzifikované a poskytovať mix funkcií, preto bude súčasťou štvrte Čerešne City aj hotel Čerešne Inn, odpoveď na rastúci dopyt po kvalitných ubytovacích zariadeniach v bezprostrednej blízkosti IT Valley na Patrónke alebo pre privátnych návštevníkov mesta.

Čerešne Residence plynule pokračujú v tvorbe verejného priestoru. Dva nové dvory podobne ako všetky ostatné usporiadaním podporujú priehľad na lesy kopca Sitina. Doplnia tiež prepojené vnútrobloky z ďalších etáp a maximalizujú možnosti pre trávenie voľného času. K dispozícii bude detské ihrisko s originálnymi drevenými hernými prvkami, workout zóna, spoločenská klubovňa, ale aj prekrytý verejný priestor vhodný pre pingpong či skateboarding a pobytové schody. Vznikne tu aj denné centrum či komerčné priestory a okrem voľnočasových benefitov budú mať zastúpenie aj environmentálne uvedomelé technologické inovácie ako napríklad aplikovaná závlaha pomocou zberu dažďovej vody.

Čerešne Plaza, piata etapa rozvoja novej štvrte, prinesie do Dúbravky popri nových službách v rozšírených komerčných priestoroch aj ďalšie významné benefity pre Dúbravku – mestská časť tak dostane svoje prvé námestie s amfiteátrom a altánkom pre podujatia, ako aj nové viacúčelové zóny pre oddych aj šport. Tie budú môcť využívať aj študenti a zamestnanci miestnej strednej školy, ktorej roky chýbal školský dvor či vlastný priestor na vonkajšie aktivity.

Čo fáza, to posun v prepájaní a skladaní štvrte do zmysluplného celku, kde vytváranie uzavretých spoločenstiev ustupuje priaznivejšiemu urbanistickému trendu – otvoreným susedským komunitám.

Nový impulz pre Dúbravku

Citeľným vylepšením, ktoré s projektom Čerešne City mieri do Dúbravky, je aj revitalizácia Harmincovej ulice, s ktorou pomáha ITB Development v spolupráci s Mestskou časťou Dúbravka, Magistrátom hlavného mesta SR Bratislavy a Generálnym investorom Bratislavy.

ITB Development už od roku 2014 neúnavne podniká dôležité právne kroky, ako výkup a vysporiadanie pozemkov, potrebné k pretvoreniu zanedbanej komunikácie. Po novom bude mať podobu plnohodnotnej štvorprúdovej cesty, ktorá uľahčí každodenný život vodičom, MHD, cyklistom aj chodcom.

Za týmto proaktívnym gestom nie je len potreba urobiť „niečo navyše“, ale snaha ukázať, že Čerešne City sú viac, než rezidenčný projekt. Svojou komplexnosťou sú prínosom pre celú mestskú časť. Pretože len tam, kde je dômyselne upravený priestor, sa dá bývať a žiť naozaj naplno.

Viac na www.ceresne.sk/city

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

5. ročník kurzu Technológia a konštrukcia v praxi - MTF STU a Schaeffler Skalica

Vysoká škola je pre študentov dobrým odrazovým mostíkom. A keď sa môžu zapojiť aj do programu, ich šance na uplatnenie sa vzrastú.


INZERCIA 11 h

Hocikde ich nekúpite.


INZERCIA 11 h

Siemens Healthineers je už 30 rokov synonymom precíznej medicíny na Slovensku


INZERCIA 11 h
SkryťZatvoriť reklamu