SME
Nedeľa, 29. máj, 2022 | Meniny má Vilma

Ako vyzerá majetok Slovákov? Zvyšuje sa najmä z jedného dôvodu

Je pravdepodobné, že aj vaša domácnosť je na tom každým rokom lepšie, hoci možno zarábate stále rovnako.

Čo má vo vašom majetku najvyššiu hodnotu? Zrejme to nebudú úspory v banke, ani zlato či šperky. Drvivá väčšina z nás totiž hlavnú časť svojich príjmov investuje do bývania. Vo vlastnom žije až 90 % Slovákov. A práve bývanie pritom v roku 2017 predstavovalo podľa Národnej banky Slovenska až 82 % nášho bohatstva.

Keďže cena nehnuteľností odvtedy opäť stúpla, zvýšila sa aj hodnota vášho majetku. Kým v roku 2017 bola priemerná cena dvojizbového bytu na Slovensku okolo 83 000 eur, v roku 2020 narástla na vyše 105 000 eur. Za tri roky sa hodnota majetku majiteľa tohto bytu zvýšila o 22 000 eur. Je teda prirodzené, že práve bývanie je hlavnou – a zrejme čoraz výraznejšou – zložkou nášho majetku.

Hodnota nehnuteľností zrejme ešte porastie

Už pred príchodom globálnej pandémie sa pritom objavovali články o nastupujúcej finančnej kríze, ktorá zníži ceny domov a bytov, podobne ako sa to stalo v rokoch 2008 – 2009. Takéto scenáre sa napokon nenaplnili a ceny nehnuteľností na Slovensku ďalej rastú. Pandémia však zmenila inú dôležitú vec a tou sú priority ľudí. Mnohí oceňovali v práci aj súkromnom živote istoty a zabezpečenie v ťažkých časoch.

Je preto paradoxné, že hneď po vlastnom zdraví a zdraví blízkych mnoho ľudí stále zabúda na najcennejšiu položku ich majetku – na ochranu svojho domu alebo bytu. Veľa Slovákov pritom ešte zvýšilo cenu svojho bývania, pretože viac voľna vyplnilo prerábkami a nákupom nového nábytku. O to viac môže mrzieť napríklad vytopenie susedom alebo iné poškodenia. Finančnú kompenzáciu v takomto prípade zabezpečí kvalitné poistenie domácnosti a nehnuteľnosti.

Výhodné poistenie ponúka Kooperativa

Rozmýšľate, v čom vám vlastne poistenie pomôže? Oceníte ho v prípade bežných nehôd, ako sú úniky vody, havária rozvodov, pri vandalizme, ale kryje napríklad aj zodpovednosť za škodu. Ak by ste teda vytopili suseda vy, vaša poisťovňa mu vyplatí finančnú kompenzáciu za spôsobenú ujmu namiesto vás. Dôležité je aj krytie škôd spôsobených živlom, napríklad búrlivým vetrom či záplavami. Medzi poistené veci v domácnosti patria aj klenoty, cenné papiere či peniaze.

Aktuálne sa pritom oplatí siahnuť po poistení Bezstarostný domov od poisťovne Kooperativa. Každý, kto si toto poistenie zriadi do konca marca 2021, získa 10-percentnú zľavu počas troch po sebe nasledujúcich rokov. Strechu nad hlavou si ochránite pri nulovej spoluúčasti a typy poistenia si vyberiete v prehľadných balíkoch. Jednou zmluvou poistíte aj veci členov rodiny, ktoré majú napríklad v internáte alebo ubytovni. Poistenie Bezstarostný domov tak chráni to najcennejšie, čo väčšina Slovákov vlastní – teda samotnú nehnuteľnosť a domácnosť.

ZISTIŤ VIAC O ZĽAVE V POISŤOVNI KOOPERATIVA

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Karel ZIMA - MIO vám vydrží fakt roky

Každý rok je potrebné meniť iba kartu SD, nie autokameru. Autokamera musí vydržať, preto jazdím s Mio!


3 h
Autokamera s parkovacím režimom nahrá záznam hneď, ako zaznamená náraz, aby ste mali dôkaz pred nehodou aj po nej. Ako to funguje?

Autokamera s parkovacím režimom nahrá záznam hneď, ako zaznamená náraz, aby ste mali dôkaz pred nehodou aj po nej. Ako to funguje?


28. máj

Túžite po obuvi, ktorá bude pohodlná na bežné nosenie do mesta, ale aj do práce? V tom prípade ste tu správne!


INZERCIA 28. máj
SkryťZatvoriť reklamu