SME
Štvrtok, 17. jún, 2021 | Meniny má AdolfKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Sonberk sa stal českým Vinárstvom roka. Nepoddal sa covidu

Vinárstvo spoluzaložené Slovákom Petrom Vajdom sa stalo prvým v histórii súťaže, ktorému sa podarilo titul obhájiť.

Víťazom českej súťaže Vinárstvo roka sa stal Sonberk z moravských Popíc, Hustopeče. Vinárstvo založené v roku 2003 skupinou milovníkov vína na čele s niekdajším zakladateľom denníka SME Petrom Vajdom, si hodnotiteľov získalo medzinárodnými úspechmi svojho vína a tým, ako sa dokázalo prispôsobiť situácii spôsobenej pandémiou.

„Keď ľudia hovoria o tom, že obhájiť je ťažšie, je to skoro klišé, ale je to veľká pravda. Všetci naši kolegovia na Morave toho robia čím ďalej tým viac, všetci sa snažia vo vinohrade, v pivnici aj v marketingu, a to, že sme predsa len vyhrali my, je veľká pocta,“ hovorí Dagmar Fialová, marketingová riaditeľka firmy. Naráža na to, že Sonberk sa stal historicky najúspešnejším producentom v histórii súťaže – za 11 ročníkov dokázal ako jediný vyhrať celkové hodnotenie hneď dvakrát a navyše sa stal už dvakrát víťazom kategórie stredné vinárstvo, jedného z troch hodnotení.

Tento ročník s mottom „Vinári nohavice nesťahujú“ sa špeciálne sústredil na ocenenie tych, ktorí sa nepoddali ťažkej situácii a napriek obmedzeniam sa snažili fungovať čo najaktívnejšie.

Sonberk vytvoril vinársky podcastový projekt, spustil online kvízy a degustácie, v letných mesiacoch hostil projekt koncertov pod holým nebom, ktoré nahrádzali zrušené festivaly. Navyše sa mu darilo aj za hranicami. Jedno z jeho vín, Riesling Noble rot, dostalo v lete 97 bodov zo 100-bodovej stupnice na najslávnejšej svetovej súťaži Decanter World Wine Awards. „Chceme čo najviac hľadať nové cesty k ľuďom, ktorí víno doteraz možno toľko nevyhľadávali. Zároveň sa však nechceme zbesilo hnať za krátkodobými trendmi. Čo funguje, toho sa budeme držať aj naďalej,“ ubezpečuje Fialová.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Štart Driveramy prichádza vo chvíli, kedy predaje ojazdených vozidiel lámu rekordy.


4 h

Čo je správne jesť pred tréningom a čo jesť po cvičení? Poradíme vám, prečo by ste mali siahnuť po 100 % smoothie a šťavách.


5 h

Malým zázrakom by sa na Slovensku dala nazvať už samotná novopostavená škola v Banskej Štiavnici. Táto má však oveľa viac divov.


9 h