SME
Nedeľa, 29. máj, 2022 | Meniny má Vilma

Porovnanie cien 4-izbových bytov v Bratislave. Poznáme víťaza

Hľadáte štvorizbový byt v jednej z novostavieb hlavného mesta? Prečítajte si, na čo sa pripraviť aj aké ceny môžete očakávať.

Ak sa plánujete usadiť, radšej neotáľajte, čakať sa dnes neoplatí. Nemusíte ani aktívne sledovať trendy realitného odvetvia, aby vám neušla často skloňovaná informácia: Bratislava už niekoľko rokov za sebou konštantne vykazuje vyšší dopyt po bývaní v novostavbách než ponuku voľných bytov.

Záujem o byty stále rastie

Kto chce bývať výhodne, musí mať popri vyriešenom financovaní aj kus šťastia na načasovanie kúpy – a dúfať, že byt, ktorý si vyhliadol, bude ešte zajtra voľný, čo vôbec nie je samozrejmosť.

Hľadáte štvorizbový byt a spoliehate sa, že po ekonomicky aj celospoločensky turbulentnom roku 2020 bude záujem o nové bývanie nižší? Odborníci na reality upozorňujú, že opak je pravdou. Jediné, čo sa zásadnejšie zmenilo, sú spôsoby, ako prebieha výber bytu.

Technologické inovácie ako čoraz vťahujúcejšie virtuálne prehliadky, efektné videá z dronov či možnosť pohodlnej online rezervácie z gauča v obývačke výrazne uľahčili hľadanie bývania aj v čase odročených osobných prehliadok.

Najlepší čas na kúpu je teraz

Flexibilita predajcov v kombinácii s neutíchajúcou túžbou ľudí po bývaní a priaznivými úrokovými sadzbami hypoték spôsobili, že v minulom roku zaznamenal slovenský realitný trh až dvanásťpercentný medziročný nárast cien, čo je od hospodárskej krízy v roku 2008 rekordné číslo. Prognostici očakávajú, že tento vývoj bude pokračovať aj v dohľadnej budúcnosti a pre rok 2021 už dnes odhadujú medziročný nárast o ďalších päť až desať percent.

Dáta hovoria jasne – najlepší čas na kúpu bytu je práve teraz. Uľahčite si prvý krok prácneho mapovania cien a pozrite si aktuálny prehľad, na akých hodnotách sa začínajú ceny štvorizbových bytov v desiatke bratislavských rezidenčných projektov, ktoré sú aktuálne v predaji. Ide o novostavby s rovnakou cieľovou skupinou mimo najrušnejších lokalít, avšak s dobrou dostupnosťou do centra mesta. Rozpätie je skutočne široké, od cien pod tristotisíc po bezmála pol milióna za štvorizbový byt v novostavbe v Bratislave.

Najdostupnejšie bývanie s prekvapivo vysokým štandardom

Víťazom prieskumu sa stal projekt Kolísky, atraktívny popri svojom bezkonkurenčnom pomere ceny a kvality štandardu aj okamžitou dostupnosťou. Všetky byty sú navyše už dokončené, skolaudované a pripravené k nasťahovaniu.

Tamojší rezidenčný priestor, rozvíjajúci kids-friendly koncept aj najnovšie trendy v zelenej architektúre, poskytuje špičkový štandard typický skôr pre projekty cenovo vyššej kategórie. Ten v cene dokončených bytov zahŕňa podlahové vykurovanie, predprípravu na stropné chladenie, drevené trojlamelové podlahy či dokonca značkovú sanitu Villeroy & Boch.

Nájdete tu aj prémiovú kategóriu, ktorá ponúka byty s veľkorysou výmerou aj s predzáhradkami alebo penthousy so strešnými terasami. Navyše, disponujú dvoma kúpeľňami, samostatnou toaletou či walk-in šatníkom.

To, že takýto nadštandard je prekvapivo dostupný je dôkazom toho, že je možné uspokojiť extra vysoké nároky na bývanie bez kompromitovania cenovej výhodnosti.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Karel ZIMA - MIO vám vydrží fakt roky

Každý rok je potrebné meniť iba kartu SD, nie autokameru. Autokamera musí vydržať, preto jazdím s Mio!


3 h
Autokamera s parkovacím režimom nahrá záznam hneď, ako zaznamená náraz, aby ste mali dôkaz pred nehodou aj po nej. Ako to funguje?

Autokamera s parkovacím režimom nahrá záznam hneď, ako zaznamená náraz, aby ste mali dôkaz pred nehodou aj po nej. Ako to funguje?


28. máj

Túžite po obuvi, ktorá bude pohodlná na bežné nosenie do mesta, ale aj do práce? V tom prípade ste tu správne!


INZERCIA 28. máj
SkryťZatvoriť reklamu